Aralık 8, 2022

Ozon Terapi

Ozonterapi; üç adeta oksijen atomundan oluşan, şeffaf bir olan bir gazdır. Tedaviler için kullanılan ozonun doğal ortamdaki yeri ise stratosferin üstüdür. Burada bulunan ozon tabakası, güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınları tutan bir çeşit filtredir. Nitekim endüstriyel kimyasal gazlar nedeniyle bu katmanın yapısı deforme olmuştur ve tabakada delikler oluşması sebebiyle dünyaya ultraviyole ışınlar ulaşmasına sebep olmuştur. Ne yazık ki bu da cilt yanıkları, kanser gibi rahatsızlıkların başlıca nedenidir.
Kaynak

Ozon Tedavisi İzmir

Saf oksijenden özel bir jeneratör vasıtası ile elde edilen ozon gazının hastanın kendi kanı veya serum fizyolojik ile karıştırılarak, ya da gaz halinde vücudun çeşitli bölgelerine verilmesi ile uygulanan bir geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemidir.Ozon (O3), oksijenin doğada yüksek enerjili elektrik akımına ve ultraviyole (UV) ışınlarına maruz kalması sonucunda oluşan, 3 oksijen atomu taşıyan bir moleküldür. Oda sıcaklığında gaz halinde bulunur. Renksiz ve kendine has karakteristik bir kokusu vardır.
Kaynak

Ozon Terapi İzmir – Prof. Dr. Mete EDİZER

Ozon terapi, enfeksiyonlara karşı savunmamızı üstlenen beyaz kan hücrelerinin oluşumunu ve bu hücrelerin işlevlerini arttırır. Ozon terapi, bağışıklık sistemini güçlendirerek dışarıdan gelebilecek her türlü enfeksiyona karşı vücudu dirençli duruma getirir. Bağışıklık sisteminin zayıf olmasından kaynaklanan tüm hastalıkları iyileştirir. Vücudumuzdaki en güçlü dezenfektandır. Ozon terapinin en önemli etkisi bakteri, virüs ve mantarlarıöldürmesidir. Bu nedenle diyabetik ayak başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.
Kaynak

Ozon Tedavisi – Dr. Güneş Terzi

Her türlü yorgunluk durumlarında, vücuttaki güçlü ağrı kesici etkiyi uyandırarak; fibromiyalji, nevralji, migren, romatizmal ağrı tedavilerinde, ameliyat alanında (enfeksiyöz ve trombo-embolik, risklerin önlenmesinde) daha iyi iyileşme ve ağrının azalmasını sağlar. Tekrarlayan üriner enfeksiyonlarda, hepatit B ve C enfeksiyonlarında, vajinal mantarlarda, HPV virüsünde, bağırsaklarda kandida gibi mantar enfeksiyonlarında güçlü bir antimikrobiyal etkiye sahiptir.
Kaynak

İzmir Ozon Tedavisi Konusunda Uzman Tıp Doktoru Listesi

“cildim icin en dogru oneriyle tum sorunum cozuldu 🙂 cilt mezoterapisi gercekten harika bir uyg…”

Devamı

“Ferda Hanım’ın öncelikle pozitif ve sakin yaklaşımı sizin rahat olmanızı sağlıyor. Şikayetlerin…”

Devamı

Kaynak

Ozon Terapi – Uzm. Dr. Gül Kulan – İzmir Getat Uzmanı

Bundan başka nasal insufflasyon, intravaginal ve mesane içine de doğal dezenfektan etkisinden yararlanmak için kullanıyoruz.
MEDİKAL OZON TEDAVİSİ, hem uygulanması kolay, ucuz, bağışıklık arttırıcı, doğal dezenfektan, antioksidan, anti-aging, dolaşımı hızlandıran, dokulara bol O2 yollayan ve dokularda canlılığı arttıran etkili bir tedavi yöntemidir, kronik hastalıklarda modern tıbbı destekler ve tüm dünyada ve Türkiye’de hızla yaygınlaşmaktadır.
Kaynak

Bütüncül Tıp Tedavisi

1978 İzmir doğumlu olan Dr Levent Sepit 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Göğüs Hastalıkları Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra özellikle kronik komplex hastalıkların bütüncül tedavileriüzerine yoğunlaşmıştır. Bu nedenle Dr Levent Sepit, klasik tıp eğitiminin yanı sıra tamamlayıcı tıp kapsamında Sağlık Bakanlığı Onaylı Ozon Terapi Uzmanlığını ve Proloterapi sertifikasını almıştır.
Kaynak

Ozon Terapi

İzmir ozon terapi; ozon gazı kullanılarak uygulanan ve son yıllarda tıpta farklı alanlarda sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemidir. Ozon gazı; stratosfer tabakasında bulunan 3 oksijen atomundan oluşan şeffaf ve renksiz bir gazdır. Güçlü dezenfekte etme özelliği bulunan ozon gazı tıp alanında saf ozon ile saf oksijenin belirli oranda karıştırılması sonucunda elde edilen madde ile kullanılmaktadır. Ozon terapi, oksijen terapisi olarak da adlandırılmaktadır ve pek çok hastalığın tedavisinin yanı sıra dezenfeksiyon süreçlerinde de kullanılmaktadır.
Kaynak

Ozon Tedavisi Nedir, Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Ozon tedavisinin en sık kullanıldığı hastalıkların başında fibromiyalji gibi otoimmün hastalık olarak adlandırılan bağışıklık sistemi hastalıkları gelir. Otoimmün hastalıklarda vücut kendi doku ve hücrelerini yabancı hücre olarak algılar ve bu hücrelere yönelik saldırı ve savunma gibi bağışıklık yanıtları ortaya koyar. Bu durumda vücudun etkilenen dokularında bir dizi iltihabi reaksiyon gerçekleşir ve hastalık tablosu ortaya çıkar. Yaygın görülen otoimmün hastalıklardan biri olan fibromiyalji varlığında sıklıkla yaygın kas ağrısı, kronik yorgunluk, uyku bozukluğu, dil ve hafıza gibi bilişsel işlevlerde gerileme ve duygudurum dalgalanmaları gibi belirtiler görülür. Genç yetişkinlerde daha ağır semptomlarla seyreden ve kişinin yaşam kalitesini büyük oranda azaltan bu hastalık tablosunu bütünüyle ortadan kaldıracak bir tedavi yöntemi mevcut değildir ancak semptomların azaltılması, yaşam kalitesinin ve kişinin işlevselliğinin korunması amacıyla bazı girişimler uygulanır.
Kaynak

İzmir Ozon Tedavisi, İzmirde Ozon Tedavi, İzmir Ozon Tedavi

Daha farklı bir anlatımla da : Ozon dünyanın 25-30km üzerinde ozonosfer katmanında yer alır ve zararlı ultraviole ışınların dünyaya gelmesini engeller. Dünyada ozonsuz yaşam olamaz. Dünya atmosferi, egzoz gazları, evde kullanılan yakıtlarla, v.s. kirlenmektedir. Atmosferdeki ozonun birleşimine yabancı gazlar girer. Bu nedenle atmosferdeki ozon ile tedavide kullanılan ozon birbirinden farklıdır. Tıbbi oksijenden elektronik boşalmalarla üç atomlu (O3) oksijen-ozon oluşur.Ozon çok yüksek aksidasyon gücüne sahip olduğu için tıpta “aktif oksijen” olarak tanımlanır. Tedavide kullanılan ozona yüksek enerjisinden dolayı, vücudumuzdaki hücrelerimizin yakıtı diyebiliriz. Vücudumuza verilen aktive edilmiş oksijeni hasta organizmalarımıza verilen destek yardımı olarak nitelendirebiliriz.
Kaynak

GETAT

Gemi Hatları | Hava Limanından Ulaşım
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.