Kasım 28, 2022

Ozon Tedavisi

Yunanca “koklamak” manasına gelen ozein’den türetilmiştir. Güçlü okside etme özelliğinden dolayı etkili bir dezenfektasyon maddesidir. Tüm dünyada içme sularındaki mikropları öldürmek amacıyla arıtma tesislerinde güvenle kullanılmaktadır Ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere ozon terapi denilmektedir. Ozonun, birçok hastalığın tedavisinde olumlu etkileri görülmektedir. Bu yüz güldürücü sonuçlar bir seri tıbbi araştırma ve yayın ile kanıtlanmış olmakla birlikte prensip olarak hastalıkların tedavisinde ozon, diğer tedavilere ek olarak uygulanır ve tamamlayıcı tedavi grubuna girer.Tıbbın doğası gereği, ozon da dahil olmak üzere uygulanan tedaviler her zaman kesin sonuç vadetmez . Ama ozon tedavisi ile hastanın genel durumunda iyileşme ve ağrılarında azalma yadsınamaz. Başarı, hastanın ve hastalığın durumuna bağlı olduğu gibi uygulanan doz, yöntem ve sıklıkla da ilişkilidir.Ozon tedavisi, 16 ülkenin sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış bir tedavidir.Ülkemizde de Sağlık Bakanlığı’mızın kabul ettiği 15 adet geleneksel ve tamamlayıcı tıp (GETAT) uygulamasından biridir. OZON TEDAVİSİ İLE VÜCUDUMUZDA HANGİ DEĞİŞİKLER OLUŞUR?
Kaynak

Op.Dr. Taner Bayramoğlu

OZON NEDİR?* İnsanoğlu ozonu atmosferde yoğunluğu azalmış OZON DELİĞİ ile tanırken onun tedavi edici muhteşem özelliğinden habersiz kalmıştır.* Uzaydan ve özellikle güneşten gelen zararlı ışınları emerek, yeryüzüne inmelerine engel olarak canlıların yaşaması için bir şemsiye görevi yapan ozon için eski tarihlerde Yunanca “Tanrının Nefesi” ismi verilmiştir. Yaşamımız için çok önemli olan ozon için Kuran’da “İnsana ruhumuzdan üfledik” ayetinin biyolojik yorumunu kabul edenler belki de haklıdırlar.* Aynı zamanda oksijenin kimyasal bir akrabası olan ozon (03), atmosferde yüksek enerjiye sahip güneş ışınlarının normal oksijen molekülüne (02) çarpmasıyla ortaya çıkan oksijen atomlarının (0-) diğer oksijen molekülleriyle (02) birleşmesi sonucu meydana gelir.MEDİKAL (TIBBİ) OZONMedikal ozon %5 ozon ve %95 oksijen karışımından oluşmaktadır. Ozon çok yüksek oksidasyon (yakma) gücüne sahip olduğu için tıpta “aktif oksijen veya süper oksijen” olarak tanımlanır.* Aktif oksijen molekülü olan OZON kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere “OZON TERAPİ” denilmektedir.*  Kanserden diabete, Hepatitten AIDS’e, Kronik Yorgunluktan Stres’e, Antiaging’ten Kozmetiğe kadar yüzlerce hastalıkta uygulanmaktadır. Her normal sağlıklı hücre yaşam ve fonksiyonlarını sürdürebilmesi için oksijene bağımlı işleyen metabolik yollarla enerji (kalori) ihtiyacını karşılamak zorundadır.* Enerji içinde yakıta ihtiyaç duyulur, bu yakıt canlılar için OKSİJEN’dir. Aldığımız besinleri oksijenle yakarak, enerji ihtiyacımız karşılanır.* Ne var ki yaşam biçimimiz, stres, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, sigara, alkol gibi alışkanlıklar, yaşlanma, tıkanan damarlar, soluduğumuz havanın kirliliği, şeker, akciğer ve kalp hastalıkları, damar sertliği gibi hastalıklar oluştuğunda veya olağan yaşamımızın biraz dışına çıktığımızda, hücrelere oksijenin yetersiz gitmesine neden oluruz.* Oksijen eksikliğini arttıran bu türden nedenler, insanı ölüme kadar götüren olaylar zincirini etkileyebilir. Oksijensizlik belirtileri; sıklıkla baş ağrısı, kronik eklem ağrıları, unutkanlık, sık geçirilen enfeksiyon, iyileşmeyen yara, bitkinlik, yorgunluk, çalışma gücünün zayıflaması, yaşam sevincinin azalması, erken yaşlanma, hayati önem taşıyan organların yıpranması geliyor.
Kaynak

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi oksijenle şifa dağıtıyor

Hiperbariğin özellikli bir tedavi alanına girdiğini anlatan Karakaya, “Basınç odasında saf oksijen solutmaya dayalı bir tedavi. Amacımız hastanın kanındaki oksijen miktarını arttırarak bundan doğan faydalı etkilerden yararlanmak. Genellikle damar yetmezliğinden oluşan oksijen yetersiz durumunda, karbonmonoksit acil tedavilerinde, ani görme ve işitme kaybı, vurgun hastalığında, kronik kemik enfeksiyonlarında yüksek miktarda oksijen vererek hastalara fayda sağlıyoruz, tedavi ediyoruz.” ifadesini kullandı
Kaynak

Dr. Ramazan Odabaşı

ADANA
ozon tedavİ merkezİ
Kaynak

Adana Şehir Hastanesi ‘iyileşme gücü’nü harekete geçiriyor

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2022 yılından bu yana hizmet veren Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Polikliği’nde 14 uzman doktor, 1 hemşire görev yapıyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Gülşah Yaşa Öztürk yönetimindeki poliklinikte ozon terapisi, mezoterapi, proloterapi ve akupunktur gibi modern tıbba yardımcı uygulamalar kullanılıyor. Uzm. Dr. Gülşah Yaşa Öztürk, bir GETAT hekiminin görevini “Dışarıdan tedavi edici bir madde vermeden önce, insanın içindeki iyileşme gücünü harekete geçirmek” olarak tanımlıyor.OZON TERAPİSİ: Almanya’da 100 yılı aşkın süredir uygulanan ozon terapi, immun sistemi desteklemek ve regülasyonu sağlayarak destek tedavi amacı ile kullanılmaktadır. Kronik yorgunluk, kas iskelet sistemi ağrıları, romatizmal hastalıklar, damar tıkanıkları (varis, beyin felci gibi), iyileşmeyen yaralar (diabetik yaralar gibi), bağışıklık sisteminin hastalıkları uygulama alanlarının bir kısmıdır. Ozon tedavisinin uygulama dozu da çok önemli olup, bu konuda eğitim almış deneyim sahibi hekimler tarafından uygulanması ve ozona uygun tek kullanımlık steril malzeme kullanılması tedavinin başarısı ve hasta sağlığı için çok önemlidir. Sağlık Bakanlığı Sertifikasyon Eğitimi almış hekimler harici uygulanması yasaktır.
Kaynak

Adana Ozon Terapi

Aladağ ozon terapi ve ozon tedavisi
Ceyhan ozon terapi ve ozon tedavisi
Çukurova ozon terapi ve ozon tedavisi
Feke ozon terapi ve ozon tedavisi
imamoğlu ozon terapi ve ozon tedavisi
Karaisalı ozon terapi ve ozon tedavisi
Karataş ozon terapi ve ozon tedavisi
Kozan‎ ozon terapi ve ozon tedavisi
Pozantı‎ ozon terapi ve ozon tedavisi
Saimbeyli ozon terapi ve ozon tedavisi
Sarıçam‎ ozon terapi ve ozon tedavisi
Seyhan ozon terapi ve ozon tedavisi
Tufanbeyli‎ ozon terapi ve ozon tedavisi
Yumurtalık‎ ozon terapi ve ozon tedavisi
Yüreğir ozon terapi ve ozon tedavisiEtiketler : adana ozon tedavisi yapan hastaneler, adana ozon tedavi merkezi, adana ozon tedavi merkezleri, adana ozon tedavi fiyatları, adana ozon tedavi, adana ozon terapi merkezi, adana ozon terapi merkezleri, adana ozon terapi fiyatları, adana ozon terapi
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.