Kasım 28, 2022

Rektal Ozon

Rektal ozon tedavisi, sindirim sağlığı için kanıtlanmış ve güvenli bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavisi, özellikle rektal insuflasyon tedavileri üzerinde oldukça faydalıdır. Bağırsaklara uygulanan ozon gazı akışı oksijene dönüştürülür, serbest radikalleri ortadan kaldırır ve patojenik mikroplara karşı son derece etkili olur.Rektal ozon ile zayıflama tedavisi daha çok bağırsak problemleri yaşayan bireyler üzerinde etkili olabilen bir terapi tekniğidir. Son yıllarda yapılan araştırmalarda, bağırsak florası ile beden sağlığı üzerinde çok ciddi bağlantılar olduğu görülmüştür. Bazı bilim insanları bağırsağı ‘ikinci beyin’ olarak nitelendirmiştir.
Kaynak

Rektal Ozon Tedavisi

Rektal ozon tedavisinde ozon molekülleri, besinler veya makattan fitil şeklinde verilen ilaçlarda olduğu gibi bağırsak cidarında bulunan hücreler tarafından emilerek kana karışır. Bağırsaktan emilerek kana karışan bütün besinler ve kimyasallar gibi ozon da dolaşımla doğrudan karaciğere gider.
Kaynak

Rektal Ozon Terapi I Ozon Terapileri I The LifeCo

Rektal Ozon Terapinin Faydaları Nelerdir?
Rektal ozon terapisinde ozon molekülleri tıpkı su, besinler ya da makattan fitil şeklinde verilen ilaçlarda olduğu gibi bağırsak cidarındaki hücreler tarafından emilerek kana karışır. Bağırsaktan emilerek kana karışan her şey gibi ozon da dolaşımla doğrudan karaciğere gider.
Kaynak

Rektal Ozon Terapi – Ozon Tedavisi

Rektal ozon terapisinde ozon molekülleri, tıpkı su, besinler ya da makattan fitil şeklinde verilen ilaçlarda olduğu gibi bağırsak cidarındaki hücreler tarafından emilerek kana karışır. Bağırsaktan emilerek kana karışan  ozon dolaşımla bütün hücrelere gider.
Kaynak

Ozon Tedavisi Nedir? Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Merhabalar Kemal Bey, geçmiş olsun.
Klinik muayeneniz sonucunda sağlıklı bilgi aktarılabilir.
Ozon tedavisi uygulanan hastaların kan şekeri dikkatle izlenmelidir. Çünkü ozon tedavisi sonucunda kullanmaları gereken ilaç dozu çok azalmaktadır.
Kan şekerinde düzene girme yanında hastaların genel durumunda düzelme, iş gücünde artış ve uykusunun düzene girmesi görülür. Hücresel immunite de artış yanında antioksidan savunma gücünde de artış görülür. Bu da şeker hastalarının korkulu rüyası olan mikrobik hastalıklara yakalanma konusunda başarı sağlamaktadır.
Cinsel fonksiyon bozukluğu olan hastalar, öncelikle bir üroloji uzmanına, başvurarak altta yatan herhangi bir organik sebep olup olmadığına araştırması gerekmektedir. Ozon Tedavisi, klasik olarak tüm hastalıklarda olduğu gibi, cinsel fonksiyon bozukluklarında da kanlanmayı ve oksijenlenmeyi arttırarak sertleşme probleminin de azalmasına yardımcı olabilir. Cinsel fonksiyon bozukluklarında altta yatan sebeplere bakıldığında görülecektir ki, ozon tedavisi tüm bu hastalıklarda etkilidir. Dolayısıyla ozon tedavisi, altta yatan hastalığı da tedavi ederek cinsel fonksiyon bozukluklarının azaltılmasına yardımcı olur.
Klinik muayene sonucunda bir tedavi süreci oluşturulabilir. Dilerseniz 4447686 numarasından bizlere ulaşabilir yada ücretsiz online danışmanlığımızdan ( https://romatem.com/online-danismanlik ) faydalanabilirsiniz.
Kaynak

Kolon Ozon Terapi ile Karaciğer ve Bağırsak Temizliği

Ozon gazı mükemmel bir dezenfektandır. Günümüzde çok yoğun olarak içme sularının temizliğinde, gıda sanayiinde, hastanelerde, yüzme havuzlarında kullanılmaktadır. Kolon Ozon Terapide Ozon gazının, ince ozona dayanıklı bir materyalden yapılmış tek kullanımlık bir kanül vasıtası ile aynı fitil uygular gibi rektal yolla uygulanmasıdır. ( tıbbi olarak rektal insuflasyon denir). Hasta kesinlikle hiçbir rahatsızlık hissetmez, çünkü O3 gazı direkt olarak hassas barsak cidarı (membranı) tarafından emilir; buna ek olarak tüp ve torbalar tek kullanımlık olduğundan tamamen hijyeniktir ve nadiren hasta kendi kendine bile uygulayabilir. Bağırsak içerisine 100-200 cc kadar gaz verilmektedir.
Kaynak

Rektal Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi güvenli ve hemen hemen hiç yan etkisi olmayan bir tedavi yöntemi olmakta birlikte, özellikle rektal ozon tedavisi, ikinci beynimiz olarak adlandırılan bağırsaklarımız için oldukça faydalı olmaktadır. Rektal ozon tedavisi; bağırsaklara uygulanan ozon gazı akışı sayesinde serbest radikalleri ortadan kaldırır, patojenik mikroplara karşı son derece etkilidir ve oksijen açısından zengin bir ortamda gelişen sağlıklı bir mikrobiyota teşvik eder. Rektal ozon tedavisi ile rektal bölgede anal fissür, anal fistül, hemoroid, prostat ve jinekolojik problemlerde bu tür rahatsızlıkların tedavisinde destek tedavi olarak faydalanılmaktadır. Ozon tedavisi hakkında uzmanlar; “Dejeneratif, bulaşıcı ve metabolik hastalıkların başlamasını önleyebilen veya evrimlerini olumlu yönde etkileyebilen çok etkili bir terapötik takviyedir” diye açıklamalar yapmaktadırlar.
Kaynak

Torba ve rektal ozon tedavisi

Rektal ve Vajinal uygulamalar Medikal ozon gazı rektal uygulama ile sistemik etki edebilen bir gazdır. Özellikle hızlı etkisi, damar yolu sorunu olan kişiler ve kan ile ozon yapılması daha zor olan çocuk hastalarda rektal yol tercih edilebilir. İşlem özel bir kateterle makattan ozon gazının verilmesi ile yapılır. İşlem 10 dakika sürmektedir. Bağışıklık sistemimizdeki hücrelerin neredeyse %70 inin barsaklarda olduğu bilgisi bu yöntemin neden bu kadar etkili olduğunu bize açıklamaktadır. İlk kez duyduğumuzda itici gelse de doktorunuz rektal ozonu önerdiğinde olumlu bakmanızı tavsiye ederim.
Kaynak

Ozon Tedavisi

Rektal, vajinal ozon verilmesidir. Makattan ozon gazının verilmesi, ülseratif kolit, Crohn hastalığı gibi iltihabi bağırsak hastalıkları adı verilen bir hastalık grubunda ve özellikle kabızlıkta uygulanmaktadır.
Kaynak

Ozon Tedavisi Uygulama Yöntemleri

MAJOR OZON : 365’in üzerinde hastalıkta kullanılan ozon tedavisi , kanın oksijen taşıma kapasitesini artırarak kişinin bağışıklığını güçlendirir.Muayene sonrası doktorumuz tarafından ozon tedavisi uygun görüldüğü taktirde hastaya damar yolu açılarak 100-150 cc kan alınır. Kişinin hastalığına yönelik doktor tarafından ozon dozu belirlenir. Kan ozonlanarak aynı damar yolundan tekrar vücuda gönderilir.
Kaynak

Rektal Yol Ozon Tedavisi

4-Vücut boşluklarına ozon gazı verilmesi:Rektal, vajinal ve kulak yoluna püskürtme ile ozon verilmesidir.Makattan ozon gazının verilmesi,ülseratif kolit, Crohn hastalığı gibi iltihabi barsak hastalıkları adı verilen bir hastalık grubunda uygulanmaktadır. Hasta kendi kendine uygular, tek kullanımlık tüp ve torbalar kullanıldığı için hijyeniktir.
Kaynak

Ankara Ozon Tedavisi

Yaşa bağlı dolaşım bozuklukları gözü de etkilemektedir. Gözde retina adı verilen görme merkezindeki ve optik sinirdeki harabiyetler çeşitli derecelerde görme bozukluğu oluşturmaktadır. Burası görme odaklanmasının enkeskin oluğu noktadır.Bundan dolayı oluşan lekeler optik sinir atrofisine kadar giden çeşitli derecelerde etkili olmaktadır.Yapılan klinik çalışmalarda(Siena Üniversitesinde ), ankara ozon tedavisi sonrası 6-8 ay içerisinde görmede iyileşmeler kaydedilmiştir. Tedavinin devam ettirilmesi halinde görme performansında artış gözlenmiş veya daha kötüye gidişin durdurulmakta olduğu belirlenmiştir. Sarı nokta hastalığı da denen Makula dejeneransında da ilerlemenin durmasını ve bazen gerilemesini sağlamaktadır.
Kaynak

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

TR | EN | AR | RU
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.