Oyun ve Ekipman

Aliens: Fireteam için 25 dakikalık yeni oynanış videosu

Aliens: Fireteam için 25 dakikalık yeni oynanış videosu, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Aliens: Fireteam için 25 dakikalık yeni oynanış videosu başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Aliens: Fireteam için 25 dakikalık yeni oynanış videosu ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Aliens: Fireteam için 25 dakikalık yeni oynanış videosu

Cold Iron Studios aracılığıyla bir önceki günlerde açıklamalan Aliens: Fireteam için yeni oynanış fragmanı geldi. Oldukça uzun olan bu yeni fragman ile oyunun temel yapısı ve oynanışı ile ilgili fikir sahibi olabilinmekte. IGN aracılığıyla yayına giren yeni fragmanı hemen alt taraftan izleyebilirsiniz.

Aliens: Fireteam için uzun bir oynanış fragmanı

Aliens: Fireteam‘in hikayesi, her biri üç görev içeren dört farklı bölümden oluşuyor. Seçilebilecek beş karakter sınıfı var. Bunlar Gunner, Demolisher, Technician, Doc ve Recon olarak karşımıza çıkıyor. Aslını söylemek gerekirse bu tür bütün oyunların hepsinde gördüğümüz klasik karakter sınıfları diyebiliriz.

Oyun bunun yanı sıra 30 silah, 80 silah eklentisi ve 20’den fazla farklı düşman türü içeriyor. Bu düşmanların içinde Xenomorph ve Android’lerin 11 farklı cinsi bulunacak. Silahlar ve düşmanlar hususunda bi hayli zengin bir değişiklik var. Aynı zamanda oyunun beş zorluk düzeysi var. Bu zorluk arttıkça, kaynaklar azalırken düşmanların sayısı artacak. Bunun yanında oyuncuların aldığı hasarlar da artacak.

Cold Iron’dan Zinkievich VentureBeat’in de katıldığı basın toplantısında yer alıyordu. Oyun ile ilgili kısaca Ridlet Scott’ın Alien filminin “hayatta kalma korku fantezisini”, James Cameron’un devam serisinin “aksiyon fantezisi” ile harmanladığını dile getirdi. Aliens: Fireteam oynarken filmlerden tanıdığınız yaratıkları oyunda görmeniz olabilecek olacak.

Co-op odaklı yeni Aliens: Fireteam üçüncü şahıs nişancı türünde. Toplamda üç kişilik takımlarla, dilerseniz de botlarla tek başınıza girebiliyorsunuz. Görevlerle birlikte farklı atmosferlerin içinden geçerken farklı düşmanlar görmek olabilecek. Bunların bazısı yerden saldırırken, bazısı tavandan geliyor. Oyunun vuruş hissinin fena gözükmediğini aktarabiliriz. Özellikle pompalı türünde silahlara geçildiğinde vuruş hissi bambaşka boyutlara taşınıyor.

Aliens: Fireteam için 25 dakikalık yeni oynanış videosu

Diğerlerine nazaran daha büyük düşmanların da gelebildiğini videoda görmüşsünüzdür. Bu hususta oyun ile alakalı açık söylemek gerekirse büyük düşmanların çok büyük tehdit yaratmadığını hissettiğimi söyleyebilirim. Yine de Aliens: Fireteam genel yapısı itibariyle hoş gözüken bir co-op üçüncü şahıs hayatta kalma oyunu olmuş gibi görünmekte. Oyunun bu yaz PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S ve PC platformları için piyasaya sürülmesi amaçlanıyor. Peki sizce Cold Iron Studios’un yeni oyunu nasıl görünüyor? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu