Aralık 8, 2022

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Tedavisi Ve Fiyatları 2022

Sosyal medyada profil fotoğrafı paylaşma hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Profil dediğimizde ise en önemli noktalardan birinin burun olduğunu görüyoruz. Karşıdan bakıldığında sağa sola deviasyon olmadığında, yandan bakıldığında burun kökünde bir basıklık, burunda bir kemer görüntüsü ya da burun ucunda düşüklük olduğunda ameliyatsız burun dikleştirme tavsiye edilir. Burun dolgusu işlemi sayesinde ameliyatsız burun dikleştirme kolay ve etkili bir şekilde gerçekleştirilir. Ameliyatsız burun ucu kaldırma fiyatları yapılacak işlemin çeşidine, kapsamına ve sıklığına göre değişkenlik gösterebilir. Kliniğinizle iletişime geçtikten sonra doktorunuzun yapacağı ön muayene sonrası ameliyatsız burun ucu kaldırma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu yazıda, ameliyatsız burun dikleştirme hakkında bilmeniz gereken detayları bulabilirsiniz.
Kaynak

Burun Ucu Estetiği

Eskiden gelen alışkanlıkla hala hastalarımızın bir çoğu burun… DevamıHer geçen gün hızla ilerleyen ve gelişen teknolojinin biride… Devamı
Kaynak

BURUN ASKI – İPLE BURUN KALDIRMA – Doç. Dr. Tunç Tiryaki

BURUN ASKI – İPLE BURUN KALDIRMA10 yıl önce yaptırdığım rinoplasti, profilim mükemmel görünmesine rağmen asimetrik bir burun köprüsü ve önden çekik bir uç ile sonuçlanmıştı. Dr. Tiryaki, revizyon gerekli olmadığı ve birçok risk taşıyacağı konusunda bana güvence verdi. Bunun yerine bana 5 dakikalık bir dolgu enjeksiyonu yaptı. Sonucun ne kadar harika olduğuna inanamadım, bu kadarını asla hayal edemezdim. Birkaç ay arayla tekrarlanacak birkaç seans dolgu sonrasında sonuç kalıcı olacak.
Kaynak

Burun Ucu Kaldırma

Burun estetiğiyıllardır yapılan ve son yıllarda da teknik anlamda epey gelişmiş bir operasyondur. Burun ucu ameliyatı genel olarak burun ameliyatından ayrılır. Bu ameliyat burun ucunu inceltme, kaldırma, açı değiştirme, projeksiyon artışı ile burun kanatlarındaki fazlalığın giderilmesi amaçlarıyla yapılabilir. Bu operasyon lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. İçeriden kesi yapılarak kapalı teknik ile gerçekleştirilebileceği gibi dışarıdan kesi yapılarak açık teknik de uygulanabilir. Operasyonun hangi teknikle yapılacağı, hastaya ve burunda istenen sonuca göre değişir.Burun ucu kaldırma ameliyatında sadece burnun uç bölgesinde değişiklik yapılır. İngilizce’de ‘nasal tip surgery’ diye adlandırılır. Bu ameliyat sırasında burnun başka bir bölgesine müdahale yapılmaz. Kemiğe müdahale olmaksızın yapıldığından bu yönüyle rhinoplasti denilen normal burun estetiğinden ayrılır. Dolayısıyla morarma daha az görülür ve iyileşme daha hızlı olur. Burun ameliyatı sırasında kıkırdak ve kemiklere müdahale olur, bu da iyileşmenin daha uzun süreceği anlamına gelir. Rhinoplasti ve burun ucu kaldırma işlemlerinin birlikte yapılması da mümkündür.
Kaynak

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Cerrahi olmayan rinoplasti, büyük bir burnun boyutunu küçültemezken, simetri oluşturma veya kontur düzensizliklerinin düzeltilmesi, aslında burun yüzünde daha küçük görünmesini sağlayabilir.Ameliyatsız Burun Estetiği Güvenli midir?
Kaynak

Burun İp Askı

Burun ip askı (iple burun kaldırma), burun dokularında değişiklik yapılmadan ameliyata gerek duyulmadan sadece burun ucunun kaldırılmasını kapsayan medikal bir yöntemdir. Acısız ve konforlu şekilde burun ucu düşüklüğü problemini ortadan kaldıran işlem, cerrahi yaklaşımlara sıcak bakmayan ya da ameliyat korkusu olan kişiler için de oldukça cazip bir alternatiftir.Yüzümüzün orta noktasında yer alan bir uzuv olan burun, hiç şüphesiz ki en dikkat çeken noktalardan biridir. Burunda şekil itibariyle yaşanan bozukluklar özgüveni olumsuz etkileyerek psikolojik anlamda da baskı altında hissedilmesine neden olabilir. Ameliyatsız burun estetiği ile tüm bu sorunları ortadan kaldırma ve çok daha iyi hissetmek mümkündür.
Kaynak

Burun Ucu Ameliyatı

Mini rinoplasti, rinoplasti yani burun ameliyatının sadece burun ucu için yapılması işlemidir. Operasyon burun ucunu düzeltmek ve kaldırmak amaçlı yapılmaktadır.Söz konusu operasyon normal rinopalsti operasyonları kadar kapsamlı ve de zaman alan bir operasyon tipi değildir. Sadece burun ucu için yapılan bir işlem olduğundan burun deliklerinin iç kısmından ufak kesiler açılarak, yapılır Operasyon anestezi altında yapılarak hasta konforu ve ameliyat sırasında birşey hissetmemesi sağlanır.
Kaynak

Burun Ucu Kaldırma

Burun, yüz estetiği açısından en önemli organlardan biridir. Haliyle burun bölgesindeki kötü görünümler dolayısıyla çoğu zaman estetik operasyonlara başvurulabilmektedir. Günümüzde en çok kadınların tercih ettiği burun ucu kaldırma ameliyatı ile beraber çok daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu işlem sayesinde burun ucundaki kıkırdakların düzeltilmesi sağlanır ve uzun, dar, kalın ya da sarkık olan burun uçları da tekrardan şekillendirilir.Burun ucu kaldırmayla beraber burun ve dudak açısı da değiştirilir. Sonuç olarak güzel bir görünümle birlikte daha çekici bir burun ortaya çıkar. Tek başına da mümkün olan bu estetik öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı süreçler bulunmaktadır.
Kaynak

Burun Ucu Kaldırma – Dr. Ferda Karataş

Burun ucu yukarı kaldırma ameliyat olmadan sağlanan ve yalnızca burun ucu bölgesine yapılan bir işlemi ifade etmektedir. Burun yüz içerisinde en önemli organlardan birisi olmakla beraber dış görüntümüzü de doğrudan etkilemektedir. Daha estetik görünmek, aynaya bakıldığında kişinin kendi burun bölgesi ile barışık olması oldukça önemlidir. Burun ucu kaldırma, kliniğimizde uygulanan işlemlerden birisi olmakla beraber uzun yıllardır bu işlemleri gerçekleştiriyor ve birçok başarılı sonuca da imza atıyoruz. Kemikler üzerinde herhangi bir tıraşlama, kesim ya da kemiği hedef alan bir müdahale bu uygulamada söz konusu değildir. Dolayısı ile dolgu işlemi cerrahi bir müdahale olarak kabul edilmemektedir.Bu yöntemi tercih ederek yalnızca tek seansta istedikleri burun yapısına sahip olabilirler. Bunun dışında işlemi 2 yılda 1 kez tekrarlayarak da sürekli bu yapıyı korumak mümkündür.
Kaynak

Burun Ucu Estetiği

Burun yapısı, bazı durumlarda kemerli olmasa bile burun ucunda oluşan çeşitli şekil bozuklukları nedeniyle kötü görünebilir. Bu bozukluklar, burun ucu estetiği ile giderilir. Burun ucu estetiği, burnunda kemerli yapı olmayan ve yalnızca burun ucu düşüklüğü, burun ucu genişliği gibi sorunlar görülen hastalar için yapılan işlemlerdir. Bu işlemler sırasında burun kemiklerine ve kıkırdak yapısına müdahale edilmez. Yalnızca burun ucundaki şekil bozuklularının giderilmesi için ufak müdahaleler yapılır. Bu nedenle uygulanması, diğerlerine göre daha kolay olan ve daha az süren estetik ameliyatlardır.Bu estetik operasyonlar, psikolojik açıdan sağlıklı olan ve fiziksel olarak gelişimini tamamlamış olan kişiler için uygulanır. Kemik gelişimi bireylere göre değişmekle birlikte ortalama olarak 16-18 yaş arasında tamamlanır. Bu yaşlardan sonra burun ucu estetiği yapılabilir ancak gerekli olan acil durumlarda, bu yaşlardan önce de müdahale edilebilir.
Kaynak

Burun Ucu Estetiği

Dr. Tezel’in geliştirdiği İzsiz Kıkırdak Tespiti yöntemi, kemiğe çok az dokunarak ya da hiç dokunmadan burun ucunun şekillendirilmesiyle birçok kusurun giderilebildiği yeni bir yöntem.Bu şekilde burun estetiği yüksekliği ve açısı milimetrik olarak ayarlanabiliyor. Sonucun doğal olmasını da en çok bu etkiliyor. Bu yöntem, hastaların ve pek çok plastik cerrahın çok sık yakındığı burun düşmesine son veren buluş olarak nitelendiriliyor.
Kaynak

Burun Ucu Estetiği

Burun ucu görüntü açısından ve rahat nefes alabilmek adına önemli bir bölgedir. Burun ameliyatı yapılırken burun ucunun burnun diğer bölümleriyle uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Sırtında çıkıntı olan bir burnun ucu çok sırıtmayabilir. Fakat burun estetiği ile sırt düzeltildikten sonra burun ucu göze batabilir. Bu yüzden aynı seansta burun ucu estetiği de yapılmalı ve diğer bölgelerle uyumluluk sağlanmalıdır. Öte yandan burnun genel görünümünden memnun olan bir kişi sadece burun ucuna yönelik işlem yaptırabilir.Burun ucu ameliyatında bütünsel uyumluluk esastır. Operasyon gerçekleştirilirken burun ucunu destekleyen kıkırdak yapıların bozulmamasına dikkat etmek gerekir. Bozulması durumunda hem nefes almada zorluklar yaşanabilir hem de burun ucu düşmesi görülebilir.
Kaynak

İp İle Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

İp İle Burun Ucu  Estetiği Nasıl Yapılır?
İple yapılan birin estetiğinde en büyük avantaj ağrısız ve ameliyatsız bir estetik operasyon geçirmiş olmaktır. İp ile burun ucu  estetiği temel anlamda iki kas arasında yer alan kemiğe bir ip ile burun ucunun asılması sonucunda yapılmaktadır.  Bu operasyon ile burun ucu yukarıya doğru kaldırılmaktadır.  Kaba tarif ile bu şekilde yapılan burun ucu estetiği için ameliyat bile satılamayacak bir operasyon gerçekleşmektedir.Ameliyat son derece kısa sürede yapılmaktadır.  Ameliyat sonrasında ya da sırasında oluşabilecek komplikasyonlar ise minimum seviyede yer almaktadır.  Tabi sadece bu avantajlar kesin tercih sebebi olmamalıdır. İp ile burun ucu estetiği yaptırmak isteyenler için fazla bir özellik de bulunmamaktadır.  Kimler bu operasyon için uygundur şeklinde sorulacak soruda cevap almak biraz zor olacaktır. Çünkü bu konuda bir estetik cerrah doktoru daha sağlıklı karar verecektir. Bu operasyon burun ucunu kaldırmak isteyenler için ve burum yapısı operasyona uygun olanlar için yapılmaktadır. Bu operasyonun pek bir dezavantajı bulunmamaktadır.  Operasyon için sadece bir dezavantaj operasyonun sadece burun ucu için gerçekleşecek olmasıdır ayrıca yapılacak olan operasyonda burun yapısı ve asimetrisi tam olarak bu operasyona uygun olmalıdır.  Ameliyatsız bir şekilde yapıldığı söylenen bu operasyonda asıl amaç genel anestezi uygulanmaması anlamına gelmektedir.
Kaynak

Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu (tip) bölgesi burnun kemiksiz sadece kıkırdaktan oluşan en önemli kısmıdır. Burnun kemik yapısından memnun olup sadece uç kısmını beğenmeyen hastalar için uygulanan işlemdir. Önden bakıldığında aşırı genişlik veya darlık olan, yandan bakıldığı zaman burun ucu aşırı kalkık veya düşük olan ya da aşırı ileri de veya geride olan,  simetri problemleri olan hastalara uygulanır.AmeliyatGenel anestezi ya da lokal anestezi altında, yaklaşık 1 saat sürede doğal görüntü elde edilecek gerekli işlemler yapılır. Hastanın burun yapısına göre ek prosedürleri (çene estetiği, elmacık kemiği estetiği, septoplasti) eklenebilir. Özel bant uygulama, gerektiğinde silikon burun tamponu ve atel uygulaması yapılabilir.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.