Oyun ve Ekipman

Amnesia: Rebirth 5 ayda 100.000 kopya sattı

Amnesia: Rebirth 5 ayda 100.000 kopya sattı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Amnesia: Rebirth 5 ayda 100.000 kopya sattı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Amnesia: Rebirth 5 ayda 100.000 kopya sattı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Amnesia: Rebirth 5 ayda 100.000 kopya sattı

Amnesia: Rebirth, talihsiz çıkış tarihine rağmen aslında satışlar hususunda bi hayli iyi gidiyor. Geliştirici Frictional Games, paylaşımı yaptığı bir blog gönderisinde hem oyunun satışlarından, hem de oyuncular içindeki tartışmalardan bazılarına değiniyor. Çıktıktan 5 ay sonra 100.000 kopya satmayı başaran yapım, geliştiricinin öncedenki oyunu SOMA ile yarışmakta kuvvetlik çekiyor.

Amnesia: Rebirth satışları ve tartışma konuları

Geliştirici blog gönderisinde, oyunun en fazla sattığı gün olarak lansman tarihi olan 20 Ekim’i işaret ediyor. Bu arada oyun Steam’in en fazla satanlar listesinin başına geçmişti ve birkaç gün orada kalmayı başarmıştı. SOMA’ya satışlar anlamında ulaşan oyun, talihsiz bir zamanda çıktığı için bu başarıyı çok sürdüremedi. Assassin’s Creed Valhalla, Cyberpunk 2077 gibi oyunların piyasaya sürülmesiyle satışlar hayli düştü. Bu yılın başlarında satışların, SOMA’nın 2016’daki satışlarının da altında olduğunu söyleyen geliştirici, şimdi toparlandığını ve SOMA ile aynı yörüngeye girdiğini dile getirdi.

Amnesia: Rebirth 5 ayda 100.000 kopya sattı

Frictional Games oyunun satışlarıyla ve geleceğiyle alakalı iyimser olduğunu dile getiriyor. Aynı zamanda internette bulunan tartışmalara da bazı yanıtlar vermek istediğini belirtiyor. Alt paragrafta hikayeye yönelik bazı SPOILER içerikler bulunabilir.

Görünen o ki oyuncuların bir kısmı, hamilelik gibi bir durumun oyunda olmasına pek sıcak yaklaşmıyor. Geliştirici de yaptığı bilgilendirmede bu etkileşim için “oyuncunun, sonuna gelindiğinde doğmamış bebekleri ile kuvvetli bir bağ kurmasını” gerektirdiğini dile getiriyor. Oyunda “bebeğin bir yük değil, bir yardımcı gibi” hissettirmesini istemişler. Ana karakter Tasi’nin bebekle konuşması ve dile getirdiği şeyler, oyunun neresinde olduğuna göre de sürekli olarak değişiyordu. Amaçları ise oyunun son çeyreğinde, duygusal bir ortam yaratarak oyuncuyu yakalamakmış.

Kendileri de “Beklendiği gibi, hamile bir kadın olarak oynamak ve doğmamış bebeğinize bakmak herkeste yankı uyandırmadı. Bunun bulunacağını bilmemize rağmen, hamilelik yönünün bazı insanlar için oyunun geri kalanını tamamen gölgede bırakacak kadar büyük bulunacağını olabileceken hafife aldık.”

Biz de Anmesia: Rebirth incelememizde oyundan “Eğer korku oyunu arıyor ve ekrana bir şeyler fırlatmadan, “edebiyle delikanlı gibi beni korkutsun” diyorsanız sizin için bu oyunu gönül rahatlığıyla önerebilirim” diyerek bahsetmiştik. Eğer korku oyunlarıyla aranız iyiyse, hem incelememizi okuyup hem oyuna bir şans verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu