Oyun ve Ekipman

Annesi Xbox şifresini değiştirince eve polisleri çağırdı

Annesi Xbox şifresini değiştirince eve polisleri çağırdı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Annesi Xbox şifresini değiştirince eve polisleri çağırdı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Annesi Xbox şifresini değiştirince eve polisleri çağırdı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Annesi Xbox şifresini değiştirince eve polisleri çağırdı

Gün geçmiyor ki ufak yaştaki oyun severlerin enteresan bir haberiyle daha karşılaşmayalım. Bu sefer ki haberimiz ise Kanada’dan’den geliyor. Detroit yakınlarında bulunan Hamilton bölgesinde yaşayan bir oyun sever, Xbox şifresini değiştirdiği için kendi annesini polislere şikayet etmiş.

Xbox şifresi değiştirilince polisleri aradı

Oyun oynamanın bu kadar yaygınlaştığını düşünecek olursak ufak yaşta bir çok oyun severinde olduğunu aktarabiliriz. Tabi bu oyuncuların çoğu konsollarında at koşturuyor olsa da bazı ebeveynler olması gerektiği gibi oyunlardaki şiddet unsuruna göre çocuklarına müdahale edebiliyor. Kimi ise oynanan saatleri kısıtlayabilmek için değişik yöntemler deniyor.

Hamilton’da yaşayan bir anne ise oğlunun konsolunu açamaması için kullanıcı şifresini değiştirmiş. Bunun üzerine çocuk ise çareyi polisi aramakta bulmuş ve annesini şikayet etmiş. Polisleri müdahale etmek için eve çağıran oyuncu tabi ki bu isteğine karşılık bulamamış. Konuyla alakalı sosyal platform hesapları üzerinden bir açıklama yapan Halton Polis Karakol yetkilileri, böyle bir olayı açıklayacaklarını hiç düşünmediklerini ama bunun meydana geldiğinı dile getirmiş.

Tabi olayla alakalı daha fazla detay ise verilmemiş. Dediğimiz gibi olabileceken yalnızca çağrı aşamasında kaldı ama çocuğun olabileceken online oyunlarına ulaşmak için (Fortnite?) gözünü kararttığını aktarabiliriz. Siz ne düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu