Oyun ve Ekipman

Assassin’s Creed serisi kıdemli yazarını kaybetti

Assassin’s Creed serisi kıdemli yazarını kaybetti, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Assassin’s Creed serisi kıdemli yazarını kaybetti başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Assassin’s Creed serisi kıdemli yazarını kaybetti ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Assassin’s Creed serisi kıdemli yazarını kaybetti

İşte şimdi geleceği hususunda Assassin’s Creed serisi için endişelenebiliriz. Serinin bir çok oyununda imzası bulunan kıdemlı yazar Darby McDavitt, dün yaptığı bir açıklama ile 10 yılın ardından Ubisoft Montréal stüdyosundan ayrıldığını açıkladı. Sonuç olarak seri iki büyük lorekeeper’ını kaybetmiş oldu.

Assassin’s Creed serisi nereye gidiyor?

Assassin’s Creed Valhalla, AC4: Black Flag, AC Revelations, Unity, Origins gibi bir çok serinin mühim oyununda yazarlık rolünde çalışan McDavitt, şimdi Ubisoft Montréal’den ayrılıyor. Twitter hesabı üzerinden yaptığı bilgilendirmede durumu şöyle açıkladı:

“Bugün Ubisoft Montreal’daki son günüm!

Harika insanlarla on yıl çalıştıktan, olağanüstü bir dizi hikayeler ve karakterler yarattıktan ve harika hayranlarımızla iletişim kurduktan sonra, yeni bir maceraya atılmaya karar verdim.

Yıllar içinde çalışmalarımızı destekleyen ve yayılmasını sağlayan tüm hayranlara ve içerik üreticilerine özel bir teşekkür etmek istiyorum. İlginiz için teşekkür ederiz! En derin saygı ve hayranlıklarımla. Birçoğunuzu tanımak ömür boyu sürecek bir onurdu.”

Assassin's Creed serisi kıdemli yazarını kaybetti

McDavitt, ayrılık haberini dün Twitter hesabından paylaşımı yaptı fakat ileride nerede çalışacağına dair bir şey söylemedi. Yazarın Ubisoft’tan ayrılması demek, Assassin’s Creed serisi için iki büyük loremaster’ın kaybı manasına geliyor. İlk oyunun ve devamında gelen birkaç AC oyununun arkasındaki baş yazar Corey May de 2015 senesinde şirketten ayrılmıştı.

Seri Ubisoft Montreal’de yolculuğuna çıkarken, bazı devam oyunlarının Quebec ve Sofya stüdyolarından geldiğini de görmüştük. En son yayına giren Assassin’s Creed Valhalla, geçtiğimiz senenin sonunda piyasaya sürülmüş ve Ubisoft Montreal ve Milan stüdyolarının imzasını taşıyordu.

Bkz: AC Valhalla Wrath of the Druids DLC çıkış tarihi

Son haber kanallarına göre stüdyo an itibariyle serinin son oyunundaki hataları çözmek için çalışıyor. Yayınladıkları birkaç büyük güncelleme ile birlikte oyundaki büyük poblemlerin hemen hemen tamamına çözüm üretmeyi başarsalar da, yeni güncellemeler ardında yeni sorunlar getirmeye başladı. Viking temalı serinin son oyunu ile ilgili merak ettikleriniz için incelememizi okumayı unutmayın. En son sizler bu mühim yazarın ayrılmasının seriye tesirini nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Bkz: Assassin’s Creed Valhalla incelememiz

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu