SEO

Backlink Nedir

Backlink Nedir

Backlink Nedir

Backlink Nedir

Backlink Nedir? , web siteler için ücretli ya da ücretsiz alınan dış bağlantılardır. Backlinke tıpkı şu şekilde örnek verebiliriz: Bir kişinin sizden, sizin haberiniz olmadan iyi niyetlerle bahsediyor ve öneriyor olması. İşte web sitelerimiz için bir başka siteden öneri almak da tıpkı bir iş görüşmesi öncesi yeni patronunuza, eski patronunuzdan sizin için iyi mesajlar gidiyor olması gibi. Ama backlinklerin tek kötü yanı faydalı olması için önceliklerin ve şartların olmasıdır. Yani sizin web sitenizden daha değersiz bir web sitenin sizden bahsediyor olmasının 2021 yılı itibari ile hiçbir anlamı olmadığını bilmek gerekir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi backlinkler ücretli de alınabilir. Ama ücretli alınan backlinklerin içerisinde değersiz onlarca hatta yüzlerce web site olabilir. Bu da Backlink alan web site için oldukça kötü bir durum olacaktır.

Backlink Nedir
Backlink Nedir

Backlinkler Popülerlik Oyu Anlamına Gelir!

Satın almış olduğunuz backlinkler sitenizin popülerlik oyu anlamına gelir. Çok kaliteli 10 adet web sitenin sizin web sitenizden bahsediyor olması (2021 yılı itibari ile link veriliyor olması ya da verilmiyor olması aynı şey) sitenizin ne kadar popüler ve kullanılan bir site olduğunu gösterir. Ama önemli olan 10.000 adet kötü web site yerine 1 adet kaliteli web siteden Backlink almaktır. Gaziantep Havalimanı Transfer

Backlink Nedir Türleri Nelerdir

Backlinkler ikiye ayrılırlar. Güvenilmeyen link işte şu şekildedir:
<a href=”https://www.denemesite.com/” rel=”nofollow”>Bu bir nofollow link</a>
Güvenilen link ise tam tersidir:
<a href=”https://www.denemesite.com/” rel=”dofollow”>Bu bir nofollow link</a>

Nofollow Link Nedir?

Nofollow link, ilgili bağlantıdaki sitenin güvenilmeyen, takip edilmemesi gereken bir site olduğunu gösterir. Google botları gidilecek olan sitenin imajının kötü olduğunu, kullanıcılara yanlış bilgiler verdiğini ya da yanıltmaca bir web site olduğunu anlarlar. Nofollow linkler de oldukça fazla satın alınabilir. Ya da Backlink satıcıları dofollow diye nofollow link satabilirler. Bu konuda alıcıların daha fazla dikkatli olması gerekir.

Dofollow Link Nedir?

Dofollow linkler ilgili bağlantıdaki sitenin güvenilen, insanlara doğru ve net bilgiler veren ya da doğru bir e-ticaret sitesi olduğunu anlatır. Bu her ne kadar satın alınabilen ve kişiye göre değişiklik gösterebilen bir link türü olsa da link satıcıları genellikle dofollow link satmayı tercih ederler. Bunun sebebi ise çok bellidir: İnsanlar ve Google botları dofollow linklere güvenirler.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu