Oyun ve Ekipman

Bannerlord Online modu, oyunu 800 kişilik bir MMO yapıyor

Bannerlord Online modu, oyunu 800 kişilik bir MMO yapıyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Bannerlord Online modu, oyunu 800 kişilik bir MMO yapıyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Bannerlord Online modu, oyunu 800 kişilik bir MMO yapıyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Bannerlord Online modu, oyunu 800 kişilik bir MMO yapıyor

Bannerlord Online adındaki Mount & Blade II: Bannerlord modu, oyunu devasa çevrimiçi çok oyunculu (MMO) bir oyuna dönüştürüyor. Toplamda 800 kişiyle birlikte oynayabildiğiniz bu modu PCGamer’dan Christoper Livingston denemiş ve tecrübelerini paylaşıyor.

Bannerlord Online: 800 kişilik MMO Bannerlord modu

Eğer içinizden “Bannerlord da şöyle bir MMO oyunu olsaydı” diyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu Bannerlord modu siz değerli okurlarımıza tam anlamıyla böyle bir deneyim vaat ediyor. Şimdilik geliştirme aşamasında ve sunucu sayısı kısıtlı olsa da, gelecek vaat eden bir mod. Yüzlerce oyuncunun aynı anda görevler yaptığı, oyunu bambaşka bir deneyime çeviren Bannerlord Online, açık söylemek gerekirse bi hayli iyi görünüyor. Karakterinizi oluşturup oyuna başlıyor, diğer herkes gibi kendinizi geliştirmek için para kazanmaya çalışıyorsunuz. Aslını söylemek gerekirse oyundan tam anlamıyla beklediğimiz çok oyunculu deneyimini sunuyor fakat şuan için yalnızca Rusya’da tek bir sunucusu var. Bu nedenle bazı gecikme problemleri yaşayabilirsiniz.

Bannerlord Online modu, oyunu 800 kişilik bir MMO yapıyor

Livingston’un da dile getirdiği gibi bu kadar fazla insanın aynı haritada olmasının belli dezavantajları da var. Bazı alanlarda öylece duran insan sürüsünün içinden geçmek arada bir zor olabiliyor. Köylere gidip belli çiftlik işlerini görev olarak alabiliyorsunuz. Tohum ekmek, ekinleri sulamak ve tahılları toplamak gibi ufak görevlerle para kazanma şansınız var. Burada da yine çok fazla oyuncu olduğu için tarlalarda toplanacak tahıl kalmayabiliyor. Durumlar bu şekilde idrak edince para kazanmak ve gelişmek de zorlaşıyor.

Ayın zamanda haritada haydutlar ve diğer NPC’ler de yer alıyor. Haydutlara karşı bir savaşa girdiğinizde, başka oyuncular sizin savaşınıza katılabiliyor. Arenaya girerek çok oyunculu savaşlara katılabilir, bunun yanı sıra dilerseniz yalnızca tribünlerden de seyredebilirsiniz. Yine bu olaylar da para kazanmanızı sağlıyor. Livingston gecikme problemlerinin büyük kısmını menülerde yaşadığını dile getiriyor. Tabi bu kadar insanla aynı anda bir sunucuda bulunmanın can sıkıcı yönleri de olabilir. Sohbet mesajları ve çevredeki yüzlerce insan arada bir normal sonuçlar vermeyebiliyor.

İlerleyen günlerde daha da gelişebilecek Bannerlord modu “Bannerlord Online” kurulumu yönünden da acısız. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz, daha ardından yapmanız gereken e-posta adresiniz ile kayıt olup yeni bir karakter oluşturmak. Peki sizler bu Bannerlord modu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir:
Mount & Blade II: Bannerlord- Nereden Nereye?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu