Oyun ve Ekipman

Battlefield VI duyuru tarihi için yeni detaylar geldi

Battlefield VI açıklama tarihi için yeni detaylar geldi, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Battlefield VI açıklama tarihi için yeni detaylar geldi başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Battlefield VI açıklama tarihi için yeni detaylar geldi ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Battlefield VI açıklama tarihi için yeni detaylar geldi

Battlefield VI açıklama tarihi için resmi olmamakla birlikte yeni gelişmeler geldi. Varsayımlara göre EA ve DICE oyunu Mayıs ayında oyunculara duyurmak için hazırlanıyor. Biliyorsunuz ki önceden yaptığımız bir haberimizin detay kısmında biz de açıklamanun bahar zamanında gelebileceğini söylemiştik.

Battlefield VI açıklama tarihi için Mayıs ayı işaret ediliyor

GamesBeat’tan Jeff Grub’a göre, Electronic Arts oyunu E3 2021 dijital etkinliğinden önce duyurmayı planlıyor. Biz seyircisi aracılığıyla oyunun ne zaman açıklamalacağı sorulduğunda “Mayıs” dedi. “Her şey hala belirsiz. Henüz bir şey duyurmadılar. Ama benim anladığım kadarıyla büyük ihtimalle Mayıs ayını bekliyorlar” diye ekledi.

Electronic Arts, Ocak ayında DICE’ın oyunun geliştirme sürecinde programın çok ilerisinde olduğunu ve oyunun ilkbahar aylarında ortaya çıkabileceğini söylemişti. Bu da Battlefield VI açıklama tarihi hususunda duyacaklarımızın yakın bir zaman içinde geleceğini gösteriyor. Aynı zamanda şirketin CEO’su Andrew Wilson, şirketin üçüncü çeyrek kazanç görüşmesinde “Bir sonraki Battlefield deneyimimiz, tüm ordu savaşlarına bir geri dönüş olacak” demişti.

Bunun yanında oyuna dair umut verici bazı ifadeler de paylaşılmışdı:

“Oyun her zamankinden daha fazla oyuncuyla devasa, sürükleyici savaşları hayata geçirmek için yeni nesil platformların gücünden tam anlamıyla yararlanıyor.”

Battlefield VI duyuru tarihi için yeni detaylar geldi

“Eşi görülmemiş ölçekte haritaların olduğu bir sonraki Battlefield sürümü, serinin bilinen tüm yıkım, araç ve silah savaşını alıp başka bir düzeyye taşıyor.”

Serinin son oyunu olan Battlefield V, Firestorm adlı bir battle royale modu içeriyordu. Buna rağmen BF5 piyasaya sürülmesinden bu yana 85 milyon oyuncuyu içine çeken Call of Duty: Warzone’un gölgesinde kaldı. Tıpkı seneler önce kendilerinin Battlefield 1 ile COD: WWII’nin çıkışına neden olması gibi Activision da Warzone ile BF5 battle royale moduna yol açtı. Lakin işler EA ve DICE için beklenildiği gibi gitmedi. Bundan dolayı şimdi gelecek oyunda bi hayli beğeni alan Battlefield 1 dokusunun muhafaza edilmesi bekleniyor.

Battlefield VI açıklama tarihi yaklaşırken oyunun F2P bir modunun olup olmayacağı ise merak konusu. Daha önce bir kazanç görüşmesi sırasında bir analist -olabileceken Warzone’u kast ederek- “en üst huniyi genişletmek için ücretsiz oynanabilen modları kullanan FPS oyunlarını” düşünüp düşünmediklerini sormuştu. Bunun üzerine EA patronu Wilson bu hususta net bir yanıt vermemişti. Adı geçmişken, ekmek ile Warzone oynayan oyuncuyu görmüş müydünüz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu