Kasım 28, 2022

BES katılımcısına 2021 fon tavsiyeleri

Bireysel emeklilik fon tavsiyesi 2021 , 2021 yılı Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) getirileri ile ilgili okuyuculardan çokça soru alıyorum. Kimileri ‘hangi fonları tercih edelim?’ diye soruyor, kimileri ‘altın fonunun bu senede de getirisi yüksek olur mu?’ diye merak ediyor, kimileri de ‘geçen sene söylendiği gibi birikimim artmadı’ diye şikayet ediyor. Okuyucuların merakını gidermeye çalışayım.
Kaynak

YATIRIM FONU MU ALAYIM, BES FONU MU? — Zeynep Candan Aktaş

Bireysel emeklilik fon tavsiyesi 2021 , Bireysel Emeklilik ve Teknik Analiz konusunda du00FCu015Fu00FCnce ve gu00F6ru00FCu015Flerimi paylau015Ftu0131u011Fu0131m kiu015Fisel blog sayfam.Bireysel Emeklilik ve Teknik Analiz konusunda du00FCu015Fu00FCnce ve gu00F6ru00FCu015Flerimi paylau015Ftu0131u011Fu0131m kiu015Fisel blog sayfam.
Kaynak

Bireysel Emeklilik Fon Performansları

Bireysel emeklilik fon tavsiyesi 2021 , Sunduğumuz emeklilik yatırım fonlarından hangisinin ne kadar getiri sağladığını öğrenmek için aşağıda yer alan fon performansları tablosunu inceleyebilirsiniz. Dilerseniz emeklilik fonlarının getirilerini; aylık veya yıllık olarak görüntüleyebileceğiniz gibi belirli bir tarih aralığı seçebilirsiniz. Ayrıca fonlarımızın getirilerini hisse senedi, enflasyon, vadeli mevduat ve dolar gibi diğer yatırım araçları ile karşılaştırabilirsiniz.
Bireysel emeklilik sözleşmeniz başka şirkette olsa da BEFAS ile fonlarımıza yatırım yapabilirsiniz. Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu (BEFAS) üzerinde işlem gören fonlara ve detaylarına www.tefas.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
Kaynak

AgeSA Hayat ve Emeklilik Fon Şikayetleri

Bireysel emeklilik fon tavsiyesi 2021 , Agesa bireysel emekliliğe 28.01.2022 tarihinde bireysel emeklilik başvurusu için müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede dilediğim zaman bireysel emeklilikten ayrılacağımı, ayrıldığım süre zarfında devlet katkısı ve fon getirilerini alamayacağım söylendi.  06.09.2022 tarihinde agesa müşteri temsil…Cep telefonumuzdan Agesa bireysel emeklilik mobil uygulamasında befas’tan fon alınamıyor. Alınabilecek dediklerinden aylar geçti. Befas oluşturulalı da bir yılı geçti, Agesa ise halen eski tas eski hamam, muhteşem performansıyla befas’a illa ki bilgi sayar istiyor. Şu son haftalarda Agesa zarar eder…
Kaynak

Ziraat Portföy Bireysel Emeklilik Fonları

Bireysel emeklilik fon tavsiyesi 2021 , Emeklilik Yatırım Fonu, şirket tarafından emeklilik sözleşmesi çerçevesinde alınan ve katılımcılar adına bireysel emeklilik hesaplarında izlenen katkıların, riskin dağıtılması ve inançlı mülkiyet esaslarına göre işletilmesi amacıyla oluşturulan malvarlığıdır.Fonun tüzel kişiliği yoktur. Fonun mal varlığı, Bireysel Emeklilik Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu, emeklilik sözleşmesi, fon iç tüzüğü ve ilgili diğer mevzuatta belirtilen amaçlar dışında, hiçbir amaçla kullanılamaz. Fon mal varlığı rehnedilemez, teminat gösterilemez, üçüncü şahıslar tarafından haczedilemez ve iflas masasına dahil edilemez.
Kaynak

Sermaye Piyasası Kurulu

Bireysel emeklilik fon tavsiyesi 2021 , Bireysel Emeklilik Sistemi; mevcut sosyal güvenlik sistemimizi tamamlayıcı nitelikte olmak üzere, bireylere emeklilik döneminde ilave bir gelir sağlayarak refah düzeylerinin yükseltilmesine yardımcı olmak amacıyla kurulmuş tamamen gönüllülük esasına dayalı bir sistemdir.Bireysel emeklilik hizmeti, Hazine Müsteşarlığı’nın gözetimindeki emeklilik şirketleri tarafından sunulmaktadır. Emeklilik şirketleri için Bireysel Emeklilik Kanunu’nda çok sıkı kuruluş ve faaliyet esasları düzenlenmiş, ayrıntılı denetim mekanizmaları oluşturulmuştur.
Kaynak

2021’de fon sepeti oluşturan kazanacak!

Bireysel emeklilik fon tavsiyesi 2021 , 5 Fonunuzun getirisini artıramayan şirkette kalmayın. Fonunuzu her gün kontrol etmeniz sizi yanıltabilir, ama hiç olmazsa ayda bir sisteme girip ya da şirketinizi arayıp durumunuzu kontrol etmenizde fayda var. Portföyünüzün durumunu 3 veya 6 ayda bir; olmuyorsa yılda bir detaylı inceleyin. Fonların getirisini anlamaya çalışın. Uzun sure olumsuz fon getirisi durumunda BES şirket değişikliği yapma hakkınızı kullanın.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.