Oyun ve Ekipman

Blizzard’dan ayrılan Chris Metzen yeni oyun projesini duyurdu

Blizzard’dan ayrılan Chris Metzen yeni oyun projesini açıkladı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Blizzard’dan ayrılan Chris Metzen yeni oyun projesini açıkladı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Blizzard’dan ayrılan Chris Metzen yeni oyun projesini açıkladı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Blizzard’dan ayrılan Chris Metzen yeni oyun projesini açıkladı

Oyun sektörünün en mühim isimlerinden birisi olan Chris Metzen yeni oyun projesi ile ilgili ilk açıklamaları yaptı. 2016 senesinde sürpriz bir biçimde 20 senedir aktif bir biçimde oynadığı Blizzard şifrketindan ayrıldığını duyuran Metzen aradan geçen dört yılın ardından yeniden dönüş yapıyor. Üstelik çiçeği burnunda bir dünya oluşturan Metzen çiçeği burnunda bir oyun masa üstü oyunu ile oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Chriz Metzen yeni oyun projesini açıkladı

Chris Metzen aslında bu projesinde yalnız değil. Yeni bir ekip oluşturmuş durumda. Üstelik bu ekip içinde yine önceden Blizzard’da çalışan bir çok arkadaşına da yer vermiş. Bu isimlerin başında ise Ryan Collins ve önceden World of Warcraft, Diablo ve StarCraft projeleri içinde bulunan Mike Gilmartin geliyor. Geçen yıl Ekim ayı içinde ikilinin yeniden buluştuği açıklanmış ve Warchief Gaming adında bir stüdyo kurdukları belirtilmişti. İşte bu stüdyonun ilk meyvesi ise ilk ayrıntı kısmı ile karşımıza çıkmaya başladı.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/bRFlEdw_XIQ” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Chris Metzen yeni oyun projesinin Dungeons & Dragons dünyasında geçeceğini açıkladı. Bu dünya çapından esintiler içerecek olan bu yeni proje için tamamen yeni bir dünya oluşturulduğu da gelen bilgiler içinde. Bu da projenin çok uzun süreli düşünüldüğünü en azından seri veya farklı yapımlar ile karşımıza çıkabileceğini gösteriyor. 

D&D temelinde oluşturulan bu yeni dünyası ile alakalı bilgiler veren Metzen “Lawbrand’ı ticaret şehirlerinin bir konfederasyonu gibi düşünebiliriz. Bu ticaret şehirlerinden sekiz veya dokuz tane var. Neredeyse bir sanayi devrimi gibi” diyerek ticaretin yeni dünyası için ne kadar mühim olduğunu vurgulamış ve şu biçimde devam etmiş;

Blizzard'dan ayrılan Chris Metzen yeni oyun projesini açıkladı

“Tüm ırklar aslında bu büyük şehirlerde yaşıyor. Ogre mahallesi aşağı kısımlarda, cüceler, insanlar hepsi buralarda yaşıyor. Hepsi aynı fabrikalarda çalışıyor, çocuklar aynı okullara gidiyor. Bu yeni toplum düzeninde herşeyi denetleyen ve düzen yaratan bir kilise de var. Auroboros’un kendisi ilk yaratılış gücü gibi. Onu ne kadar çok kullanırsanız bu güce kendinizi o kadar çok kaptırırsınız (Kendini yiyen yılana ithafen). Bu durum deliğe ve ölüme neden olmaya başlar.

Chriz Metzen’in yeni oluşturduğu bu dünya ile alakalı ilk adım olan Worldbook: Lawbrand kitabı 20 Nisan’da Kickstarter üzerinden destek toplayacak. Başarılı olması durumunda olabileceken bu projenin sonraki adımları için kaı aralayacağını da aktarabiliriz. Henüz resmi olarak belirtilmese de oluşturulan bu dünya ile alakalı masa üstü oyunları, kitap ve olabileceken oyunlar ile karşımıza çıkma ihtimalleri bi hayli yüksek gözüküyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu