Oyun ve Ekipman

Bloodborne yapımcılarından Masaaki Yamagiwa, Sony’den ayrıldı

Bloodborne yapımcılarından Masaaki Yamagiwa, Sony’den ayrıldı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Bloodborne yapımcılarından Masaaki Yamagiwa, Sony’den ayrıldı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Bloodborne yapımcılarından Masaaki Yamagiwa, Sony’den ayrıldı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Bloodborne yapımcılarından Masaaki Yamagiwa, Sony’den ayrıldı

Özellikle Playstation markasının en iyi oyunlarından biri olarak gösterilen Bloodborne ve ek paketi The Old Hunters olmak üzere Sony çatısı altında bir çok oyunun yapımcılığını üstlenen Masaaki Yamagiwa, firmadan ayrıldığını açıkladı. Sony’nin Tokyo’da bulunan Japon Stüdyosunun mühim isimlerinden birisi olan Yamagiwa, bu ay itibari ile buradaki görevinden ayrılmış olacak.

Masaaki Yamagiwa, Sony’deki görevinden ayrıldı

Burada tabi ki Souls oyunlarının en iyi emsallarinden birisi olan Bloodborne’un yapım ekibinin de altını çizmek gerekiyor. Souls oyunlarının baş tasarımcısı ve yönetmenliğini Hidetaka Miyazaki yapmıştı. Kendisi From Software şifrketinın en mühim isimlerinden birisi. Playstation’a özel olan Bloodborne oyununda ise Masaaki Yamagiwa ve Jun Yoshino gibi ana tasarımcılar ile çalışmıştı.

Yamagiwa yaptığı bilgilendirmede “Bu ay sonu itibari ile Sony Interactive Entertainment’tan ayrılıyorum. Oyun geliştirmek için sıkı bir biçimde çalışmaya devam edeceğim. Herkese çok teşekkürler” ifadelerine yer vermiş ve Sony’den ayrılmasına karşın oyun yapmaya devam edeceğinin altını çizmiş.

Masaaki Yamagiwa bu mühim proje dışında Sony çatısı altında Deracine ve Tokyo Jungle gibi projelerde de yer almıştı. Kendisi ile birlikte son haftalarda Sony Japon Stüdyosundan son haftalarda ayrılan mühim isimlerin sayısı da ikiye çıkmış oldu. Daha önce Silent Hill, Siren, Gravity Rush gibi oyunlardan hatırlayacağımız Keiichiro Toyama firmadan ayrılmış ve Bokeh Games ismi ile kendi şirketini kurmuştu. Bokeh Games’in şu aralar bir korku oyunu üzerinde çalıştığını da hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu