Kasım 28, 2022

BURSA NATURAL KLİNİK

Benim bacaklarımda dolaşım bozukluğu vardı. Ayaklarım şişiyordu, ayaklarımda ve ellerimde özellikle yaz aylarında yanmalar oluyordu. Yunus Bey'e muayene oldum. İlaç tedavisi başlattı. Şimdi eskiye göre daha iyiyim. Ayağımdaki yanma ve şişmeler geçti. Yunus Bey ozon tedavisi ve akupuntur tedaviside yapıyor. Bir sonraki kontrole gittiğimde de bunula ilgili fikir alışverişinde buluncaz. Duruma göre bunların tedavisine başlıycaz. Yunus Bey'den çok memnunum. Güler yüzlü ve aynı zamanda hastasına gereken ilgiyi gösteriyor.
Kaynak

Ozon Tedavisi Bursa, 2021 Fiyatları

Ozon tedavisi Bursa, oksijenin triatomik ve kararsız formu olarak nitelendirilen ozonun vücuda uygulanmasıyla gerçekleştirilen bir tedavidir. Bu işlem son zamanlarda rutin tedavi yöntemlerini destekleyici tedavi olarak birçok uygulamada yer almaktadır. Oksijen terapisi ya da ozon terapisi olarak da isimlendirilir.   Bu uygulama kişide deri hastalıkları, enfeksiyon gibi birçok hastalığın tedavisinde uygulanır.Ozon tedavisinde yüksek basınçlı bir ortamda %100’e kadar çıkabilen oksijen oranıyla tedavi gerçekleştirilir. Bu işlemde plazma içinde çözünen oksijen miktarı arttıktan sonra vücuttaki oksijen çevredeki dokulara da oluşarak oksijen ihtiyaçlarını karşılar.
Kaynak

Bursa Ozon Tedavisi 2022 Fiyatları

Bursa ozon tedavisi, üç oksijen atomlu ozonun insan vücuduna uygulanması ile gerçekleştirilir. Tedavinin hekim kontrolünde tetkik ve değerlendirme sonucunda uygun görülen doz ve seans sayısında yapılması gerekmektedir.Ozon Tedavisi kalp ve damar hastalıklarında, şeker hastalığında ve diğer birçok akut ve kronik hastalıkta yaygın olarak kullanılan faydalı, tamamlayıcı, bütüncül ve destekleyici bir tıbbi tedavidir.
Kaynak

Bursa Ozon Terapi

Ozon üç oksijen atomundan oluşan, oda sıcaklığında renksiz karakteristik kokulu bir gazdır. Ozon normal olarak doğada çok az miktarlarda bulunur.Bulutlu ve yağmurlu havalarda şimşek çakmasıyla oluşan yüksek elektrik arkları havadaki ozon yoğunluğunu artırır.Biz bunu yağmur ve toprak kokusu olarak hissederiz

Medikal Ozon ise %5 ozon ve %95 saf oksijen karışımından oluşmaktadır. Bu karışım özel bir jeneratör tarafından saf medikal oksijenden üretilmektir. Tıbbi ozonun yaklaşık yüz yıldır topikal olarak bakteri, mantar öldürücü ve virüslerin çoğalmasını durdurucu dezenfektan özelliği olduğu bilinmektedir..1950 li yıllardan sonra tıbbi cihazların gelişmesiyle istenildiği miktarda dozu ayarlanabilen ozon tıpta daha yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır..

Kaynak

Bursa Ozon Tedavisi Merkezi

Günümüzde hastalıkların tedavisinde kullanılan yöntemlere birçok tamamlayıcı tıp yöntemleri eklenmiştir ve son zamanlarda bu yöntemlerden birisi olan ozon terapisi olarakta bilinen ozon tedavisi bir çok kişinin tercih ettiği bir tedavi süreci olmuştur. Oksijenin 3 atomlu hali olan ozonun kullanıldığı bu ozon tedavisi yöntemi ile deri hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, hipertansiyon, allerji, astım gibi bir çok hastalığın tedavisinde hekim önerisi sonucunda tedavinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır… Bu yazımızda ozon tedavisi nedir, hangi hastalıklara iyi gelir gibi konulardan bahsedeceğiz…Atmosferimizde yaklaşık %21 oranında oksijenin bulunması ve bu oksijenin hayatımız için ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz. Canlılığın devamı için gerekli olan oksijen aynı zamanda tıpta tedavi amacıyla da kullanılmaktadır. İki farklı yöntemle kullanılan oksijen, ilk yöntemde normobarik oksijen olarak solunum güçlüğü çeken kişilerde ve KOAH hastası kişilerde uygulanan tedavi yöntemidir. İkinci olarak oksijenin kullanıldığı yöntem ise hiberbarik oksijen olarak isimlendirilir ve oksijen atmosfer basıncından çok daha yüksek bir basınç altında ve %100 oksijen içeren ortamda uygulanan yöntemdir. Ozon tedavisi sırasında yüksek basınç altında %100′ e kadar çıkarılan oksijen oranı sayesinde plazma içerisinde çözünen oksijen miktarı artmış olacak ve bu sayede çevre dokulara da ulaşan oksijen miktarı da artacaktır. Bu durum sayesinde başta damar hastalıkları olmak üzere bir çok hastalığın tedavisinde ozon tedavisi kullanımı mümkün olmaktadır.
Kaynak

Bursa Ozon Tedavisi Konusunda Uzman Tıp Doktoru Listesi

“Tamer beye Ozon seansı için başvurdum. Her yönüyle mükemmel bir hekim. Güleryüzlü yapacağı işle…”

Devamı

Kaynak

Ozon Terapisinde Bursa’nın Tecrübeli Uygulayıcısı – Özel Hayat Hastanesi

Doku ve hücrelerin oksijenlenmesini artıran Ozon, tıbbi alanda uzun yıllardır kullanılıyor. Yara ve yanık tedavisinden kansere, enfeksiyon tedavisinden karaciğerin iyileştirilmesine kadar birçok faydası bulunan ‘Ozon Tedavisi’ Özel Bursa Hayat Hastanesi’nde başarıyla uygulanıyor. Uzun süren ve geçmeyen ağrıların giderilmesinden cilt tedavilerine, mide bağırsak tedavisinden kozmetik amaçlı terapilere kadar insan sağlığına büyük katkıları olan Ozon’un tıbbi kullanımı gerçekleştirilen Özel Bursa Hayat Hastanesi hekimlerinden Nöroloji Uzmanı Dr. Şükran Çevik Yurtoğulları ile konu hakkında kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirdik.Sayın Şükran Yurtoğulları, Hayat Hastanesi’nde uygulanan Ozon tedavisinin inceliklerini anlatır mısınız ?
Kaynak

Bursa Ozon Terapi, Bursa Ozon Tedavi

Ozon Nedir Ozon oksijenin normal atmosferik birleşimine göre…Ozon, oksidasyon gücü çok yüksek olan bir gaz…
Kaynak

Ozon Uygulamaları

Ozon Uygulamaları
Ozon Uygulaması: Lokal veya sistemik olarak ozon-oksijen karışımının kullanıldığı uygulama yöntemidir.Ünitelerde etki alanları: Eklem, tendon ve ligaman yaralanmaları. Vertebra ve disk patolojilerine bağlı yansıyan ağrı. Myofasial ağrı ve fibromiyalji. İlgili uzman tarafından yönlendirilmiş diyabetik yaralar. Gingivit ve peridontitis.Uygulama merkezlerinde etki alanları: Nöropatik ağrı. Vertebral disk patolojileri. Enfekte diyabetik yaralar. Revaskülarizasyon şansı olmayan kritik iskemili ekstremite yaralanmaları.

Kaynak

Ozon Tedavisi – Dr. Semiha Uzunalioğlu

OZON
TEDAVİSİ NEDİR? Ozon üç oksijen atomundan oluşur. Doğada atmosferin
stratosfer katında doğal olarak bulunan ozon, dünyayı güneşten gelen zararlı UV
ışınlarına karşı korur. %5 ozon-%95
oksijen karışımından elde edilen medikal ozon gazının tedavi protokolleri 2010
yılında Madrid Deklarasyonu ile standardize edilmiştir.
Kaynak

Ozon Tedavisi Nedir, Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Üç oksijen molekülünün birleşmesi ile ortaya çıkan ozon gazı, organik yapıdaki bileşikleri oksitleyerek bozma potansiyeline sahip en güçlü kimyasallardan biridir. Sağlıklı atmosfer yapısını bozan ve solunum yolu ile vücuda alınması durumunda pek çok doku ve organ üzerinde toksik etkiler gösteren bu kimyasal bileşen aynı zamanda virüs ve bakteri gibi zararlı organizmalar üzerinde de etkilidir. Bu özelliğinin keşfinden sonra ilk olarak dezenfeksiyon amacıyla yüzey temizliği gibi alanlarda kullanılan ozon gazı günümüzde ise antiseptik etkisinin yanı sıra ağrı kesici, iltihap giderici ve bağışıklık fonksiyonunu düzenleyici etkileri ile medikal alanda pek çok branşta tercih edilmektedir.Ozon gazı canlı organizma ile temas ettiğinde hızlı şekilde moleküler oksijene ve oksijen radikallerine dönüştürülür. Vücutta hafif düzeyde bir oksidatif strese yol açan bu durum organizma tarafından bir tehdit olarak algılanır. Bunun sonucunda antioksidan olarak adlandırılan savunma sistemlerinde görev alan enzimler uyarılır ve etkilenen bölge oksijenden zengin hale getirilerek toksinlerden arındırılır.
Kaynak

Marmara Ozon Terapi, Bursa Ozon Terapi, Bursa Ozon Tedavisi

Kan ozon-oksijen ile karşılaştığında gerçekleşen biyokimyasal reaksiyonlar. Ozon tedavisinin ana uygulaması olan major otohemoterapide 50-200…Ozon tedavisi birçok patolojik durumu iyileştirir veya tamamen düzeltir. Bu olumlu sonuçlar bir seri tıbbi…
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.