Aralık 8, 2022

Burun Tıkanıklığına Doğal Çözüm

Soğuk hava, alerjiler ve hatta klima, sağlığımız en iyi durumundayken bile bizi etkileyebilir. Tıkalı ya da akan bir burun, hapşırık, nezle, kuruluk ve sinüslerdeki basınç nefes alma performansımızı ve hayat kalitemizi etkiler. Çünkü kızarmış ve hassas bir burun, sürekli yatıştırılma ihtiyacı içindeyken fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremez.1
OtriNatura Breathe Clean Günlük Burun Temizleme Spreyi, OtriNatura Plus Okaliptus Burun Spreyi ve OtriNatura Kids Doz Ayarlı Burun Spreyi deniz suyu içermektedir.7,8,10 Performanslarındaki farklılıklar, konsantrasyon ve çözelti bileşimlerindeki farktan kaynaklanmaktadır.
Kaynak

Burun Spreyi Fiyatları

Mevsim değişikliği, iklim değişikliği, havaların soğuması gibi durumlardan dolayı insanlar hasta olabilir. Hasta olan kişiler için birçok marka çeşitli ürün üretir. Bu ürünler kişilerin iyileşmesine yardımcı olur. Burun tıkanıklığı, burun akıntısı ve burun kaşıntısı en rahatsız edici hastalıklardan biridir. Bu durumu yaşayan kişilerin çabuk atlatabilmesi için burun spreyi üretilir. Burun spreyleri, dünya piyasasında yaygın olarak kullanımı tercih edilen sağlık ürünlerinden biridir. Alerjik rinit en çok yaşanan hastalıklardan biridir. Alerjik rinit yani genel olarak bilinen ismiyle saman nezlesi, burun solunum yollarında ortaya çıkan iltihaplardan biridir.

Polen, toz, hayvan tüyü, dökülen cilt, saç parçacıkları gibi nesnelere alerjisi olan kişilerin bunları soluması durumunda alerjik rinit hastalığına yakalanır. Alerjik rinit belirtileri genel olarak burun tıkanıklığı, burun kaşıntısı, hapşırma gibi septomlardır. Ülkemizde sık olarak yaşanan bu durum için bir çok çeşitte burun spreyi üretilir. Burun spreyi, burun tıkanıklığını, burun akıntısını, hapşırmayı kısa bir süre içerisinde geçirir ve kullanan kişilerin rahatlamasına yardımcı olur. Burun spreyi piyasada en çok kullanımı tercih edilen tıbbi ilaçlardan biridir.Burun tıkanıklığı, burun kaşıntısı, burun akıntısı, damar yolu enfeksiyonu, alerjik rinit gibi rahatsızlıklar için birçok çeşitte burun spreyi üretir.

Burun spreyi bu rahatsızlıkların kısa süre de geçmesine yardımcı olur. Dünya piyasasında yoğun olarak tercih edilen burun spreyleri, özelliklerine göre çeşitlere ayrılır. Burun açıcı spreyler, grip, nezle olma gibi durumlarda sık olarak kullanımı tercih edilir. Kış aylarının vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Deniz ve okyanus suyu, kortizon, antihistaminik ve psödoefedrin gibi çeşitli içeriklere sahip burun spreyleri üretilir.

Burun spreyleri kullanılarak burun içerisinde yer alan iltihaplanmayı ve ödemin atılması sağlanır. Kortizon içerikli burun spreyleri alerjik rinit gibi rahatsızlıkların birinci tedavisi olarak görülebilir. Aksırma, kaşıntı, hapşırma ve burun akıntısı gibi rahatsızlıklar için antihistaminik içeriklere sahip burun spreyi kullanımı tercih edilebilir. Bu burun spreyi çeşidi, içindeki azaltılan tuz oranı sayesinde kullanım esnasında burnu yıkamak suretiyle mekanik bir temizlik sağlar ve burun tıkanıklığını açar. Burun spreyleri her yaştan kesimin kullanması gereken ürünlerden biridir.

Her yaş kesime uygun olarak birçok çeşitte burun spreyi üretilir. Deniz suyu burun spreyleri bebeklerde, burnun nemlendirilmesi amacıyla kullanımı tercih edilebilir. Bebekler burun spreyi kullandıktan sonra bebeğin daha iyi süt emmesi ve rahat uyuması sağlanır. Deniz suyu burun spreyler 0- 3 yaş bebekler için uygun olarak üretilir. Bunların yanı sıra burun spreyleri satış boyutuna göre de farklı çeşitlere ayrılır. 50 ml, 75 ml, 100 ml, 125 ml, 150 ve daha çok artış gösteren birçok satış boyutuna sahip burun spreyi bulunur. Burun spreyleri, kullanım sürelerine göre birçok çeşide ayrılır. Kullanım alanına ve ihtiyacına uygun birçok çeşitte burun spreyi bulmak mümkündür.
Kaynak

Burun Spreyi Çeşitleri & Markaları

Burun tıkanıklığını açmaya yardımcı olan burun spreyi çeşitleri ile çok daha rahat nefes alabilmeniz mümkün. Ayrıca alerji belirtilerinin hafifletilmesine yardımcı olan bu ürünler yaşam konforunuzu da büyük ölçüde artırıyor. Siz de burun tıkanıklığı problemi yaşıyorsanız bu spreyler sayesinde nefesinizin açılmasını sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan çeşitlere kategorimizden göz atabilir ve ürün fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Alerji ve soğuk algınlığı gibi farklı sebepler ile burun tıkanıklığı yaşanabiliyor. Burundan boğaza uzanan mukusun temizlenme yolu tıkandığı için sinüslerde biriken mukus kimi zaman nefes alma problemiyle beraber pek çok soruna da yol açabiliyor. İçerisinde tuz bulunan doğal içerikli burun spreyi çeşitleri nefes almanızı kolaylaştırıyor ve burun tıkanıklığını kısa sürede geçiriyor. Ayrıca spreylerin burnun iç yüzeyini nemlendirme özelliği de mevcut.

Temelde, burun spreyleri farklı sebeplerle oluşan tıkanıklıkları, iltihabı ve ödemi azaltmaya yardımcı oluyor. Fakat bu ürünlerin de doktor kontrolünde kullanılması önemli. Deniz ve okyanus suyu içeren ürünler, burun tıkanıklığı sorununu gidermek için tuzun gücünden yararlanıyor. Siz de doğal yöntemler kullanarak burun tıkanıklığını açmak istiyorsanız bu ürünleri kullanabilirsiniz. Fakat sağlık ürünleri arasında yer alan burun spreyleri ne kadar doğal olsa da uzun süreli kullanımı bazı sorunlara yol açabiliyor. Bu nedenle spreyleri doktor tavsiyesi olmadan uzun süreli kullanmamaya özen gösterebilirsiniz.
Kaynak

Burun Açıcı Damla ve Sprey Fiyatları

Burun tıkalı ve kuru olduğunda fonksiyonlarını düzenli olarak yerine getiremez. Fonksiyonlarını yerine getiremeyen burun, sağlıksız bir vücudun da habercisi demektir. Çünkü nefes yollarımız yeteri kadar açık ve gerekli nemliliğe sahip olmadığında vücudumuz yeteri oksijeni alamaz. Vücudumuza yeteri kadar oksijen girmediğinde kandaki oksijen miktarı azalır, bu da birtakım hastalıkların doğmasına sebebiyet verir.

Çocuğunuzun burun tıkanıklığı tüm aileyi gece boyu uyanık tutabilir. Bu da tüm aile için huzursuz bir sabah ve yorgun geçen koca bir gün demektir. Bebek, çocuk ve yetişkinlerin günlük burun temizliğinde ve burun mukozasının nemlendirilmesinde burun açıcı ürünler kullanılmaktadır.

Burun açıcı ürünlerin solunumda önemli rolü vardır, solunan havayı nemlendirir ve ısıtır. Burun açıcı ürünler burnun ihtiyacı olan nemi sağlayarak; tıkanıklığın giderilmesine ve zararlı bakterilerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Geceleri yaşadığınız burun tıkanıklığı uyku düzeninizi ve ileriki dönemlerde kalp sağlığınızı bozar.

Burun açıcı ürünler özellikle geceleri rahat nefes almanızı sağlayarak güne dinç ve zinde uyanmanızı sağlar. Kırmızı beyaz Eczane’de bulunan uzman hekimlerce onaylanmış, burun açıcı ürünleri kolayca sipariş verebilir, güvenle kullanabilirsiniz.
Kaynak

Bebek Burun Spreyi ve Damlası Uygun Fiyatlarla

Bebek burun damlası ve spreyi ürünleri, bebeğinizde soğuk algınlığının neden olduğu burun tıkanıklığını gidermek ve önlemek için size ve bebeğinize en uygun çözümleri sunuyor. Serum fizyolojik adı verilen tuzlu su damlalarının yanı sıra, bebek burun spreyi ve pediatrik sinüs yıkama kiti gibi çeşitli burun hijyeni ürünlerini kullanarak alerji, nezle veya solunum yolu enfeksiyonlarının neden olduğu burun tıkanıklıklarını açmak için bebeğinize destek olabilirsiniz. Bebek burun damlası ve spreyi ürünleri burun kanallarındaki ve sinüslerdeki fazla mukusun temizlenmesini sağlayarak bebeğinizin daha rahat nefes almasına yardımcı olur.Bebeklerin sağlıklı gelişimi için uyku çok önemlidir. Rahat ve kaliteli bir uyku için ise doğru nefes alabilmek gerekir. Anne bebek ürünleri arasında bulunan ve özellikle sağlık alanında en çok ihtiyaç duyulan bebek burun temizleyicileri, rahat bir uykunun önünü açar. Sadece uyku kalitesi açısından değil, nezle veya grip gibi rahatsızlıklarda da doktor tavsiyesi doğrultusunda damla ve spreyler kullanılabilir. Bebek sahibi olan ailelerin bebek bakım çantasında bulunması önerilen burun aspiratörleri, bazı koşullarda hayat kurtarıcı olduğundan bittiğinde yenilenmelidir. Bebeğiniz için birbirinden farklı bebek burun damlası ve spreyi modeli arasından ihtiyacınıza uygun olanı belirleyerek ÇiçekSepeti’nden satın alabilirsiniz!
Kaynak

Burun Spreyi Nasıl Kullanılır?

Burun tıkanıklığı, burun akıntısı ve burun kaşıntısı gibi şikayetlerin görüldüğü alerjik rinit ve üst solunum yolu enfeksiyonlarında çeşitli burun spreyleri kullanılmaktadır. Piyasada farklı içeriklerde burun spreyleri bulunmaktadır.Deniz/okyanus suyu olarak bilinen serum fizyolojik içerikli yani tuzlu su içeren spreyler, kortizon, antihistaminik ve psödoefedrin içeren burun spreyleri örnek olarak sayılabilir.
Kaynak

Burun Spreyi & Serum Fizyolojik & Deniz Suyu Fiyatları

Belirli dönemlerde burun temizliği için kullanılan burun spreyi çeşitleri, hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kullanılabilir. Yaş aralıklarına göre farklı içerikler ile hazırlanan ürünlerin bireylere özel alınması gerekir. Burun tıkanıklığı şikayetlerinde uzman hekimler tarafından sıklıkla önerilen deniz suyu burun spreyi, halk arasında tuzlu su olarak bilinir. Burun spreyi isimleri ve markaları birbirinden farklı olduğundan kullanıcıların ürün tercihinden önce bir hekime danışmalarında fayda görülür. Serum fizyolojik burun spreyi, özellikle küçük yaş aralıklarındaki bebek ve çocuklarda günlük burun temizliğini yapmanın en kolay ve pratik yöntemlerinden biridir. En çok tercih edilen ürünler arasında bitkisel, organik burun spreyi çeşitleri bulunur. Vücut için oldukça önemli olan bir diğer ürün ise probiyotiklerdir. Sindirim sistemini düzenleyen probiyotik çeşitleri bağırsak sağlığında etkin rol oynar.Üst solunum yollarında sorun yaşayan kullanıcılara sıkça önerilen burun spreyi, pek çok kişi tarafından merak konusudur. Deniz suyu nedir diye araştırma yaptığınızda karşınıza ilk olarak ürünün tuzlu su içeriği olduğu bilgisi çıkar. Burun tıkanıklığı başta olmak üzere burun kaşıntısı ve akıntısı için sıkça tercih edilen ürünlerden olan burun spreyleri, çeşitli özelliklere sahip olup farklı yaş aralıkları için özel olarak tasarlanır. Deniz veya okyanus suyu olarak da bilinen burun spreyi çeşitleri arasında farklılıklar görülebilir. Rinoplasti sonrasında belirli bir süre kullanılan tuzlu burun spreyi, burun içerisinde meydana gelen ödemin ve kuruluğun azalmasına yardımcı olabilir. Ürünler arasında kortizonsuz burun spreyi ve çocuk burun spreyi gibi çeşitler yer alır. Akakçe yardımıyla ürünleri inceleyerek en iyi burun spreyi çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
Kaynak

Burun Spreyi Nasıl Yapılır? Evde 5 Doğal Tarif

Burun spreyi, burun tıkanıklığı durumlarında ve grip dönemlerinde sıkça tercih edilmektedir. Burun içini ve solunum yolunu rahatlatan bu spreyler, tüm eczanelerde reçetesiz şekilde satılmaktadır. Kimi zaman tozlu ortamdan etkilenen hassas burunlar bu gibi spreylere ihtiyaç duyabilir. Daha rahat nefes almak ve nefes vermek için burun spreyi kullanımı önerilir.Peki, evde yapılan burun spreyi yapılabilir? Cevap, evet! Şimdi sizlere burun spreyini evde doğal olarak hazırlamanın sırlarını vereceğiz. Bu satırların sonuna geldiğinizde derdinize dermanı siz bulacaksınız. Evde bulunan malzemeler ile burun kanallarını açan spreyi çok kolay şekilde elde edebilirsiniz. Tüm evlerde muhakkak bulunması gereken burun spreyi doğal yöntemler ile şimdi burada hazırlanacak.
Kaynak

Burun Spreyi Fiyatı ve En İyi Burun Açıcı Sprey Çeşitleri

%100 orijinal ürün14 gün değişim ve iade
garantisi

Kaynak

Sterimar Deniz Suyu

STÉRIMAR™ ve STÉRIMAR™ Bebek ürünlerini ihtiyacınız olduğu veya doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca her bir burun deliğine günde iki ila altı kez (veya daha fazla) kullanmanızı tavsiye ediyoruz.Evet. Püskürtücü uç her boydaki ve her şekildeki burun deliğine uyacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

STÉRIMAR™ Bebek’in koruyucu özel bir ucu bulunmaktadır. Bu özel uç, yaralanma riskini ortadan kaldırması açısından burun içinde fazla ilerletilememektedir.
Kaynak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.