Kasım 28, 2022

Çamaşır Makinesi Fiyatları & En İyi Çamaşır Makineleri

Birbirinden farklı çamaşır makinesi markaları mevcuttur. Her marka kendine özel sistemiyle modellerini tasarlar. Buna ek olarak her marka farklı teknolojiye sahip olan modellerini kullanıcılarının beğenisine sunar. Yeni nesil çamaşır makineleri, her giysiye özel olarak uygun yıkama koşulları ortaya koyar.

Bu sayede kıyafetlerin de yıpranması önlenir. Makineler farklı lekeleri algılayarak üstün bir temizlik sunar. Makinelerin pek çoğunda havalandırma teknolojisiyle temizleme özelliği bulunur. Bu temizleme aşamasında çamaşırların üzerine buhar baskısı yapılır ve bu sayede temizleme gerçekleşir. Buhar teknolojisi sayesinde kıyafetlerdeki kokular azalır ve eşyalarınız tertemiz bir hale gelir. Buharlı temizleme aynı zamanda çamaşırların kumaşlarını da rahatlatır ve yeniler.

Aynı zamanda bakterileri de hijyenik bir şekilde yok eder. Kimyasal kullanmanıza gerek kalmadan, düşük ısı derecelerinde bile üstün bir temizlik sunar. Buna ek olarak bazı ürünlerde prosmart teknolojisiyle desteklenen inverter motor sistemi kullanılır. Bu motor sistemi kullanılan modellerde farklı bir fırça yapısı mevcuttur. Bu fırça yapısı sayesinde motor sisteminde sürtünme azalır. Sürtünmenin azalması da hem motor ömrünü uzatır hem de enerji kontrolünü destekler. Inventer motor sistemi maksimum konfor sağlar. Sistem yıkama performansınızı en üst seviyeye çıkarır.

Anti stres teknolojisi bulunan ürünlerde giysilerinizin zarar görmesinin önüne geçilir. Aynı zamanda su, yıkama süresi, programlar ve enerji tüketiminin de ayarlanması sağlanır. Bazı çamaşır makinesi modellerinde bulunan aqua sensör özelliği sayesinde çamaşırlardaki kirlilik seviyesi ölçülür. Sistem, kirlilik seviyesine bağlı olarak durulama, yıkama süresi ve arındırma gibi kriterleri ayarlar. Pek çok makinede bebek programları bulunur.

Bu program özellikle evdeki küçük çocuklarınızın sık sık kirlenen kıyafetlerini temizlemek için idealdir. Yoğun bir şekilde temizleme sunan ve bebeklerin sağlığını korumak için bakterileri arındıran bu özel programı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Son teknoloji kullanılarak üretilen farklı makinelerde deterjan tanımlama ve ayarlama sistemi mevcuttur. Satın alacağınız makinelerde sıvı ya da toz deterjan kullanabilirsiniz.

Bu sistem sayesinde hangi ürünü kullanırsanız kullanın, makineniz yıkama performansını ayarlar. Bazı makinelerde carboran kazan teknolojisi mevcuttur. Bu kazan sistemi de zorlanmalara karşı dirençli ve geri dönüşüme uygundur. Farklı teknolojilere sahip çamaşır makinesi fiyatları hakkında araştırmalar yaparak kararınızı verebilirsiniz.
Kaynak

9 kg Çamaşır Makinesi Fiyatları

9 kilogramlık kapasitesiyle kalabalık evlerde çamaşır yıkamayı kolaylaştıran modeller, aynı zamanda iki ve tek kişilik yorganların kolayca temizlenmesini sağlar. Makinenin sahip olduğu kapasiteden daha fazla çamaşır eklenmesi, cihazın çamaşırları iyi yıkayamamasına veya suyunu sıkamamasına neden olabilir. Uzun vadede kapasiteyi aşan çamaşırlar, makinenin iç aksamlarına zarar verebilir.

Ağır tekstil parçalarını yıkamak için ideal olan 9 kg’lık modeller, günlük olarak çamaşır yıkanan evlerde işleri kolaylaştırır. Farklı modellerde yer alan yük kontrol sistemi, dengesiz biçimde yüklenen çamaşırları kontrol ederek cihazın güvenle kullanılmasına yardımcı olur.

Makinenin tamburundaki yük kapasitesine bağlı olarak sıkma devrini ayarlar. Böylelikle cihazın hem sarsılmasını azaltır hem de daha sessiz çalışmasını sağlar. Bu sistem, yıkama esnasında birbirine dolanan çamaşırların daha iyi bir şekilde yıkanmasını sağlayarak makinenin sarsılmasını önler. 9 kg çamaşır makinesi ölçüleri, marka ve modele bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Genellikle 9 kg kapasiteli makinelerin derinliği 59 cm, genişliği 59 cm ve yüksekliği 84 cm olmak üzere her alana uygunluk gösterir. Tercih edeceğiniz modelin özelliklerini dikkate alarak günlük yaşantınızı kolaylaştırabilirsiniz. Kullanım açısından kolaylık sağlayan LED ekranlı modeller, istediğiniz programı ve sıcaklığı ayarlamanıza imkân tanır.

LED gösterge üzerinden çamaşırların yıkanma süresini, programı ve sıcaklığı takip edebilirsiniz. Programı değiştirmek istediğiniz zaman LED göstergedeki yönergeleri takip ederek uygun sıcaklık ayarını ve programı kolayca seçebilirsiniz. Daha etkin yıkama için gösterge üzerinden sıkma derecesini değiştirebilir, ön yıkama fonksiyonuyla inatçı kirlere karşı üstün hijyen sağlayabilirsiniz. Yıkama esnasında çamaşır eklenmesine izin veren modeller sayesinde hazneye atmayı unuttuğunuz parçalar için tekrardan makineyi çalışmanıza gerek kalmaz.

Buhar teknolojisi, ütüleme öncesinde çok kırışan kumaş türlerinin daha kolay açılmasına yardımcı olur. Dakikada 1200 kez dönen 1200 devir 9 kg çamaşır makinesi, hazne içerisindeki çamaşırları yıkama esnasında daha iyi kurutur. Böylelikle yıkama sonrasında çamaşırlarınızı kurumaya bıraktığınızda daha kısa sürede kurumasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bütçenize ve kullanımınıza göre ucuz 9 kg çamaşır makinesi seçimleriniz için Akakçe üzerinden fiyatları karşılaştırabilirsiniz.
Kaynak

Arçelik Çamaşır Makinesi Fiyatları ve Yorumları

Farklı model çamaşır makineleriyle çamaşır yıkamak artık daha kolay. Her aileye uygun yük kapasiteleriyle tüm çamaşırlarınızı tek seferde yıkayabilirsiniz. Arçelik çamaşır makinesi 5 kg kalabalık olmayan çekirdek aileler için ideal oluyor. 11 farklı programıyla tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Maksimum sıkma devriyse 600 olarak belirlenmiş. Sıkma devri 800 olan diğer modelse 6 kg kapasiteye sahip. Yüksek enerji tasarrufu sınıfında yer alan bu model de taşıma kapasitesine uygun aileler için ideal oluyor. 7 kiloluk modeliyle daha geniş ailelerin imdadına koşuyor. Tek seferde tüm çamaşırlarınızı yıkamanıza olanak tanıyor. Hem zamandan hem de enerjiden tasarruf ediyor.

ProSmart Inverter tipi motora sahip. Dolayısıyla uzun ömürlü ve kaliteli bir kullanım sizleri bekliyor. Maksimum sıkma devri ise 1000 olarak üretilmiş. Tek soğuk su girişiyle çamaşırlarınızı etkili bir biçimde yıkıyor. Enerji performansı sınıfındaysa tasarruftular tarafında yer alıyor.

Hem doğa hem de bütçe dostu olmasıyla ön plana çıkıyor. Tam 15 farklı program seçeneğiyle tüm kıyafetlerinize özel hassas yıkama ayarlıyor. Pamuklular, yünlü, perde, kaz tüyü, gömlek gibi özelleştirilmiş programlar sayesinde giysileriniz yıpranmadan tertemiz oluyor. 14 dakikalık hızlı program moduyla zamanınızın az olduğu anlarda en büyük yardımcınız oluyor. Leke programıyla en inatçı lekeleri bile söküp atıyor.

Elektronik program takip göstergesi sayesinde her şeyi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Su taşma emniyet sistemi ve çocuk kilidiyle de güvenliğinizi sağlıyor. Tüm özelleştirilmiş fonksiyonlarla hayatınızı kolaylaştırıyor. Çamaşır yıkama kabusundan sizleri kurtarıyor. En hassas giysilerinizi bile hassas program sayesinde gönül rahatlığıyla yıkayabilirsiniz.

Böylece hiçbir zaman elde yıkamaya ihtiyacınız kalmıyor. Pratik kontrol panelleri sayesinde rahatlıkla programlarınızı ve sürelerinizi ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz çamaşır kurutma makinesi modelleri arasından seçim yaparak, çamaşır makineniz ile birlikte kullanabileceğiniz beyaz eşya çeşitlerini satın alabilirsiniz.Ön plana çıkan bir diğer modelse Arçelik çamaşır makinesi 9 kg oluyor. Yüksek yıkama kapasitesiyle geniş ailelerin beğenisini kazanıyor.

Tek seferde çamaşırlarınızın hepsini yıkıyor. Maksimum devir hızı 1000’dir. Bu sayede çamaşırlarınızı etkili bir şekilde sıkıyor ve ıslaklığını gideriyor. Bu mode, estetik görünüme ve etkili yıkama özelliklerine sahip. Yıkama esnasında olası kapak açılma tehlikesine karşı güvenli kilit özelliğine sahip. Çocuk kilidi özelliğiyle de evde oluşabilecek kazaları engelleniyor. Sizlerin güvenliğini sağlıyor. Geniş kazanıyla tüm çamaşırlarınızı rahatlıkla yerleştirebilir ve yıkayabilirsiniz. Diğer modellerde olduğu gibi dijital kontrol paneline sahip. Böylece tüm özellikleri pratik bir şekilde ayarlayabilmenize fırsat sunuyor.

Dayanıklı yapısıyla tüm darbelere karşı korunuyor. Evinize uygun boyutlarıyla ve sunduğu eşsiz yıkama deneyimiyle memnuniyetinizi sağlıyor. Özel tasarımıyla gözlere hitap ediyor. Farklı renk seçenekleriyle de her zevke uygun oluyor. Yeni nesil çamaşır makinesi modelleriyle hayatınızda tertemiz bir sayfa açmaya hazır olun. Kalabalık ailelerin imdadına yetişen Arçelik çamaşır makinesi 10 kg son teknoloji özellikleriyle de ihtiyaçlarınızı titizlikle karşılıyor. Maksimum sıkma devrinin 1200 olmasıyla da diğer modellerden ayrılıyor.

Her zevke uygun farklı renk seçeneklerine sahip. 15 farklı yıkama programıyla kusursuz bir deneyim sunuyor. Pamuklular, pamuklular eko, sentetik, karma, yünlü, koyu renkliler, kot, perde, gömlek seçenekleriyle her tip giysinize uygun hassas yıkamalar gerçekleştiriyor. Hızlı programı ile 14 dakikada çamaşırlarınızı tertemiz yapabiliyor. Hijyen programıyla iç çamaşırlarınızı ve hassas yıkanması gereken diğer giysilerinizi etkili bir şekilde yıkıyor. ProSmart Inverter motoru ve özel tasarım tambur teknolojisiyle eşsiz bir yıkama gerçekleştiriyor.

Çamaşırlarınıza zarar vermiyor. Makinenizin ömrünü de uzatıyor. Yıllık elektrik ve su tüketimini minimuma indiriyor. Düşük ses seviyesiyle evinizdeki huzuru sağlıyor. Woolmark teknolojisiyle yünlü giysilerinize zarar vermeden yapılarına uygun bir biçimde yıkıyor. Elde yıkayarak geçirdiğiniz zamanları size geri veriyor. Dijital gösterge tipi ve elektronik program takip göstergesiyle süreyi ve tüm ayarları kolayca takip edebiliyorsunuz. Arçelik çamaşır makinesi program özellikleri saymakla bitmiyor.

Çıkmayan lekeleri özel leke programıyla kısa sürede kolaylıkla çıkarıyor. Su taşma emniyet sistemi ve çocuk kilidiyle evde güvenliğinizi sağlıyor. Tüm ihtiyaçlarınıza uygun tasarlanmış çamaşır makineleriyle hayatınızı kolaylaştırın.Arçelik, size yardımcı olacak son teknoloji makine modellerini hizmetinize sunuyor. Yılların tecrübe birikimi ve gelecekten aldığı güçle yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Gelişen teknolojinin önemini ürettiği yeni model makineleriyle anlatıyor. Arçelik çamaşır makinesi modelleri ve fiyatları da her bütçeye ve aileye uygun olarak tasarlanmış. Artık tarih olan geleneksel yıkama yöntemlerine karşı çamaşır makinelerinin avantajları saymakla bitmez. İşlevsellikleriyle ön plana çıkan çamaşır makineleri, elde yıkayarak geçirdiğiniz zamandan ve su israfından sizleri kurtarıyor.

Enerji tasarrufuna sahip modellerle az su ve deterjanla kısa sürede etkili bir yıkama hizmeti sunuyor. Pratik kullanımlarıyla her tür kullanıcıya hitap ediyor. Herkesin evinde rahatlıkla kullanabileceği yeni nesil çamaşır makineleriyle yıkama problemleri ortadan kalkıyor. Arçelik çamaşır makinesi 8 kg ile sizlere yeni hizmetler sunuyor.

Yıkama kapasitesinin daha çok olması sebebiyle de aileler tarafından daha çok tercih ediliyor. Şık tasarımıyla gözlere çarpan bu model, tasarruflu bir yıkamanın kapılarını aralıyor.

Düşük enerjiyle çok iş yapıyor. Tam 15 programa sahip. Her tipteki çamaşırınızı rahatlıkla ve etkili bir biçimde yıkıyor. 14 dakikalık hızlı program ile kısa sürede aşırı kirli olmayan giysilerinizi yıkayabilir. Özelleştirilmiş spor programıyla tüm spor giysilerinizi etkili bir şekilde ve yıpratmadan yıkıyor. Hassas bir şekilde yüksek derecede hijyene dikkat edenler için hijyen programı bulunuyor. Bu program, iç çamaşırlarınızı ve çarşaflarınızı titizlikle yıkıyor. Ayrıca bebeklerin kıyafetlerini de hassas bir şekilde yıkıyor.

Dijital göstergesi ile süre kontrolünü ve programı kolaylıkla yapma imkanı sağlıyor. Süre konusunda da sizlere özel durumlarınız için erteleme olanağı tanıyor. Evde herhangi bir gürültüye sebep olmuyor. Aşırı sessiz çalışmasıyla beğenileri topluyor.

Uzmanlar tarafından tasarlanmış yan duvarı ve Silent-tech teknolojisiyle etkili bir ses yalıtımı yapıyor. Sessiz çalışmasıyla çoğunlukla tercih ediliyor. Yüksek enerji sınıfına sahip olmasıyla ekonomik bir ürün oluyor. Bütçenize dost oluyor. Elektronik su kontrol sistemine sahip bu model, çamaşırlarınızın tüm özelliklerini tespit edip gerekli su miktarını ayarlıyor. Bu sayede su ve deterjandan tasarruf ediliyor. Çocuk kilidi ve su taşma emniyet sistemiyle güvenliğinizi sağlıyor. Kazan temizleme programına da sahip. Bu özellik, makinenizde biriken kirlerin temizlenmesini sağlıyor. Bu sayede uzun ömürlü bir kullanıma da olanak sağlıyor. Yüksek yıkama kapasitesi ve ergonomik yapısıyla ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Evinizdeki kahramanınız oluyor.
Kaynak

Altus Çamaşır Makinesi Fiyatları ve Yorumları

Her gün gelişen teknoloji, günlük rutinlerinizi oluşturan ev işlerinin kolaylaşmasına yardımcı olur. Çamaşır makineleri de günümüzde büyük önem taşıyan cihazlardan biridir. Hayatı kolaylaştıran bu ürünler tasarım ve teknik özellikler bakımından farklı çeşitlere sahiptir. Gelişmiş teknolojilerle üretilen bir çamaşır makinesine sahip olmak, hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Narin giysileri elde yıkamak ve lekeleri çıkarmak için tek tek uğraşmak yerine, bir düğmeye basarak temiz giysilere sahip olabilirsiniz. Bunun için doğru çamaşır makinesini seçmelisiniz. Aynı zamanda daha az enerji tüketen ürünler seçmek de doğaya saygılı olmak ve bütçenizi zorlamamak açısından büyük önem taşır. Tüm bunlara ek olarak, tercih edilen makinenin çamaşırlara zarar vermeyecek bir teknolojiye sahip olması gerekir. Çamaşırlarda istediğiniz beyazlığa ulaşmak, renklilerin canlılığını koruyabilmek ve farklı kumaşları bile güvenle temizleyebilmek için doğru modeli ve programı kullanmak gerekir. Altus çamaşır makineleri, giysinizin türüne bağlı olarak çeşitli yıkama programları ile birlikte beğeninize sunulur. Ekstra özen ve narin yıkama gerektiren giysilerinizin hasar görmesini önlemek için makinenin uygun programını seçmeniz yeterlidir. Marka size günlük hayatınızı daha kolay ve sorunsuz hale getirmenize yardımcı olacak farklı çamaşır makinesi modelleri sunar. Aralarından kendi ihtiyacınıza göre seçimler yapabilirsiniz. Tekli tasarımların yerine evinizde ankastre ürünlere yer vermek istiyorsanız, markanın kaliteli ve dayanıklı bir başka ürünü olan Altus ankastre set seçeneklerine de göz atabilirsiniz.
Kaynak

Profilo Çamaşır Makinesi Fiyatları ve Yorumları

Makineniz donma ya da takılma yaptığında veya makinenizde nedenini anlayamadığınız bir sorunla karşılaştığınızda, makinenizi resetlemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Resetleme işlemine gerek olup olmadığına karar vermek için ilk olarak makineyi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Bunun için, açık vaziyetteki makinenizin başlama düğmesine birkaç saniye basılı tutmalısınız. Makinenin ışıkları sönecek ve makineniz kapanacaktır. Daha sonra, tekrar başlama düğmesine basarak makinenizi açabilirsiniz. Bu noktada, sorunun düzelip düzelmediğini görmek için makinenizi, çamaşırlarınızı yıkamak istediğiniz programda başlatarak çalıştırmalısınız. Karşılaştığınız sorun, makine kapatılıp açıldığında düzeliyorsa resetleme işlemine gerek kalmayabilir. Makineyi yeniden başlatmakla çözülmeyen sorunlar için ise makinenizi resetlemeyi deneyebilirsiniz.

Bu noktada, “Profilo çamaşır makinesi resetleme nasıl yapılır?” sorusu merak konusu olmaktadır. Bunun için öncelikle makinenizi pamuklu yıkama ayarına programlayıp 90 dereceye getirmelisiniz. Daha sonra açma-kapama düğmesine, makine kapanana kadar birkaç saniye boyunca basmalısınız. Makine kapandıktan sonra bu sefer, açma-kapama ve başlama düğmelerine aynı anda basarak birkaç saniye daha beklemelisiniz.

Bu noktada, makinenin göstergesi ve ışıkları tekrar açılacaktır. Makine açıldıktan sonra düğmelere basmayı bırakabilirsiniz. Açılan makinenizin göstergesinde arızaya dair bir kod olabilir. Böyle bir kodla karşılaşırsanız bunun ne anlama geldiğini internetten bakarak ya da yetkili servise başvurarak öğrenebilirsiniz.

Mevcut arıza, sizin halledebileceğiniz bir durum olabilir. Böyle bir durumda internet ya da servis aracılığıyla gerekli yönlendirmeleri alıp sorunu çözebilirsiniz. Fakat daha büyük ya da karmaşık bir sorunla karşı karşıya kalırsanız bir servis hizmetine başvurmanız gerekebilir.
Kaynak

Çamaşır Makinesi Modelleri ve Fiyatları

Çamaşır makinesini ve kurutma makinesini tek üründe buluşturan kurutmalı çamaşır makineleri, ilk bakışta klasik tiplerden farksız görünüyor. Kurutmalı çamaşır makineleri, çamaşırlarınızı yıkamalarının yanı sıra çamaşırlarınızı kurutup size zaman kazandırıyor, çamaşır kurutacak alan bulma problemini de ortadan kaldırıyor. Çamaşırlarınızı hem yıkayan hem de kurutan bu tip sayesinde kurutma için makine değişimine gerek kalmıyor, daha pratik bir şekilde kurutma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. İki makineyi bir araya getiren kurutmalı çamaşır makinesi sayesinde yerden tasarruf etmek de mümkün hale geliyor. Evi küçük olanlar bu tipi tercih edenler arasında yer alıyor.
Kaynak

Çamaşır Makinesi Fiyatları ve Modelleri

Çamaşır makinelerinde tasarımların farklılaşması, yıkama programlarının ve iç hacmin artması her markada karşılaşılan yeniliklerin arasında yer alıyor. Fakat bazı markalar, kullanıcı deneyimlerinden yola çıkarak hayatınızı kolaylaştıracak daha farklı özellikler de ekliyor.

Bunlar arasında en çok yankı uyandıranlardan biri de çamaşır makinesi kapağındaki ilave eşya gözü. Makineyi çalıştırdıktan sonra bir eşyayı unuttuğunuzu mutlaka fark etmişsinizdir. Ekleme yapacağınız eşya için makineyi durdurduğunuzda kapağın açılabilmesi için içerideki suyun tahliye edilmesi gerekiyor. Bu ilave eşya gözü, kapağın üst tarafında yer alıyor ve suyun tamamıyla tahliye edilmesini gerektirmiyor.

Yalnızca istenmeyen kazaları önlemek adına kazan sıcaklığının belli bir derecenin altında olması gerekiyor. Bu pratik kapağı açarak istediğiniz eşyaları ve ek deterjanı makineye koyabilirsiniz. Çamaşır makinesi kullanımını zorlaştıran bir diğer durum ise deterjan gözünde kuruyan kalıntılar.

Bu tür kalıntılar oluştuğunda temizleme aşaması de epey zorlayıcı olabiliyor. Bazı modellere eklenen yeni özellik sayesinde deterjan gözünde özel bir su fışkırtma sistemi kullanılıyor. Böylece çekmece bölümündeki tüm malzeme tazyikli suyun etkisiyle akıp gidiyor ve geride kalıntı bırakmıyor.

Çamaşır makinesi kurutmalı modelleri ise bu ek özellikler arasında en çok sevilenlerden. Kurutmalı çamaşır makineleri hem yıkama hem de kurutma işlemini tek bir makinede halledebilmenizi sağlıyor ve yerden tasarruf ettiriyor. Aynı zamanda ıslak eşyaları kurutucuya atma zahmetinden de kurtararak tek makineyle tüm işlemleri halledebilmenizi sağlıyor. Siz de kendi ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün bulabilmek için sayfamızda yer alan Bosch, Samsung, Beko ve LG çamaşır makinesi çeşitlerine ve çok daha fazla markanın modellerine göz atabilirsiniz. Ayrıca çamaşır makinenizle uyumlu birbirinden şık kurutma makinelerini incelemek için de buraya tıklayabilirsiniz.
Kaynak

Çamaşır Makinesi Fiyatları & Kampanyaları

Elektronik eşyaların alışverişi dikkat edilmesi gereken bir konudur. Sık değiştirilmeyen ve uzun yıllar kullanılması gereken beyaz ev eşyalarının en sık kullanılanlardan bir tanesi çamaşır makinesidir. Temizlik ve kirlerden arınmada en çok yardımcı olan ve hayatımızda büyük bir yeri olan çamaşır makinelerinin alışverişi sırasında da dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır.

Bu konular kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu nedenle öncesinde araştırma sonrasında ise alışveriş yapılmalıdır. İlk olarak dikkat edilmesi gereken ilk konu çamaşır makinenizin kazan boyutudur. Çamaşır makinelerinde kazanların ölçümü kg ile hesaplanmaktadır. 5 kg’den 17 kg’ye kadar değişiklik gösteren kazan çeşitleri bulunmaktadır. Kazan ağırlık seçimi yaparken tek seferde yıkayacağınız eşyaların büyüklüğünü çoğunluğunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Genellikle evlere alınan çamaşır makinelerinin kazan boyutu 10 kg’ye kadar olmaktadır. Evinizde bulunan yorgan veya battaniye gibi ağır eşyaları çamaşır makinesinde yıkamayı düşünüyorsanız 10 kg veya 9 kg çamaşır makinesi satın aldığınız taktirde işiniz oldukça kolay ve iyi bir şekilde görülecektir.

Kalabalık bir eve sahipseniz veya kıyafetlerinizi biriktirerek tek seferde yıkamayı sevenlerdenseniz 9 veya 8 kiloluk çamaşır makinesi modellerine göz atabilirsiniz. Çamaşırlarınızı ve kıyafetlerinizi sık sık yıkamayı ve sevenlerdenseniz 6 kg çamaşır makinesi veya 7 kg çamaşır makinesi modellerine göz atabilirsiniz. Kazan konusunda dikkat edilmesi gereken bir başka özellik ise yapısıdır. Temiz olarak alabilmek için koyduğumuz çamaşırların makinede temiz kalmalarını isteriz. Bu nedenle kazanın da temiz ve paslanmaz olması gerekir.

Ürün seçenekleri arasında bulunan kazanın paslanmaz olma özelliği işinizi kolaylaştırmakla kalmayacak aynı zamanda çamaşır makinenizin ömrünü de uzatacak. Ek olarak çamaşır makinenizi alacağınız yer de önemlidir. Ölçülerine ve boyutlarına dikkat edilmeden alınan çamaşır makineleri daha sonrasında bazı sorunlar yaşatabilir. Bu nedenle beyaz eşya alışverişi yapmadan önce çamaşır makinenizi koyacağınız yerin ölçüsünü alarak doğru boyutlarda bir makine seçmeniz dikkat etmeniz gereken konular arasında yer almaktadır. Boyut, kazan ve programları açısından en beğendiğiniz, size ve ailenize en uygun olan Arçelik çamaşır makinesi modellerini seçerek uzun ömürlü kullanımlar yaşayabilirsiniz.
Kaynak

Çamaşır Makinesi Modelleri ve Fiyatları

Çamaşır makinesi temizliği, çamaşır makinesinin performansını ve verimliliğini etkileyen en önemli etkenlerden biri. Çamaşır makinesi temizleme işlemini yapmadan önce satın aldığınız makinenin kullanma kılavuzundaki temizlik adımlarını uygulamanız gerekiyor. Uzman yetkili servislerden temin edebileceğiniz çamaşır makinesi temizlik malzemeleri ile temizlik yapmanız da çok önemli. Çamaşır makinesinin iç haznesinin yanı sıra, deterjan çekmecesi, lastik ve contalar, gider borusu gibi bölümleri de temizlemeniz uzun ömürlü kullanıma katkıda bulunuyor.Temizleme işlemi ile birlikte, makinenizi belirli aralıklarla çamaşırsız ve deterjansız olarak yalnızca sıcak su ile çalıştırmanız da tüm parçaların temizlenmesini sağlıyor.Makinelerde bulunan kazan temizleme programlarını da kullanarak, yıkama ortamında hijyen sağlayıp kötü koku oluşumunu engelleyebilirsiniz.
Kaynak

Çamaşır Makinesi Modelleri ve Fiyatları

Üst düzey özelliklere sahip en iyi çamaşır makinesi çeşitlerinin yanı sıra dilerseniz Samsung kurutmalı çamaşır makinesi modelleri ile çamaşırlarınızı aynı makinede hem yıkayabilir hem de kurutabilirsiniz. Dahili kurutma özelliğine sahip çamaşır makineleri dışında ayrıca satışa sunulan Samsung çamaşır ve kurutma makinesi modelleri de bulunuyor.
Kaynak

En İyi Çamaşır Makinesi Fiyatları ve Modelleri

Çamaşır makineleri çamaşırların elde yıkamaya oranla çok daha temiz ve hijyenik olmasını sağlayan, çevreye duyarlı enerji tüketimi gerçekleştiren ve en önemlisi de bireyler için ciddi anlamda güç ve vakit kazancı sağlayan bir buluştur. Günümüzde evlerimizin olmazsa olmazı haline gelen çamaşır makineleri, farklı özelliklere sahip birçok modelden oluşur. Bu modeller arasından ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilir; çamaşırlarınızı teknolojinin olanaklarını kullanarak oldukça kısa sürede tertemiz hale getirebilirsiniz.

Kapasiteleri ve Teknolojik Özellikleriyle Çamaşır Makinesi Modelleri
Çamaşır makinesi modelleri sahip olduğu belli başlı özelliklere göre sınıflandırılır. Bunlardan ilki makinenin yıkama kapasitesidir. Genellikle kilo ile belirtilen maksimum kapasite, tek seferde makinede yıkayabileceğiniz çamaşırların toplam ağırlığını kısıtlayan bir özelliktir. Az kişinin yaşadığı evlerde 6 kg’lık kapasiteye sahip çamaşır makineleri yeterli olurken, çocuklu aileler için 9-10 kg yıkama kapasitesine sahip makineler önerilir.

Beyazların ve renklilerin ayrı ayrı yıkandığı çamaşır makineleri sahip olduğu ekstra programlar sayesinde bir arada yıkayacağınız çamaşırları daha kapsamlı bir sınıflandırmaya tabi tutar. Pamuklu çamaşırlarınızı yıkayabileceğiniz programlarla, ipek ve saten tarzı kumaşlardan oluşan çamaşırları yıkayabileceğiniz hassas programlar bu tip makinelerde birbirinden ayrılır. Bu tip farklı programlar çamaşırlarınızın kumaş özelliklerini korumak ve yıpranmalarını önlemek için oluşturulur. Bazıçamaşır makineleri kısıtlı sayıda program seçeneğine sahipken bazıları çok sayıda program seçeneğine sahiptir. Bu da çamaşırlarınızın her birinin kendi özelliğini korumasını destekleyici bir özelliktir.

Benzer şekildeçamaşır makineleriüzerinde bulunan kumanda paneli üzerinden kendiniz de sıcaklık ve süre ayarını yapabilirsiniz.Ayırt edici bir diğer özellik ise dahil oldukları enerji sınıfıdır. A ++ enerji sınıfı çevreye en duyarlı ve minimum enerji tüketimini sağlayan makinelerin bulunduğu sınıftır. Bunu takiben A+, A, B gibi daha alt enerji sınıflarında bulunançamaşır makineleride mevcuttur.

Çamaşır Makinesi Fiyatları Neye Göre Değişir?
Çamaşır makinesi fiyatları ürünlerin sahip olduğu teknik özelliklere ve ait olduğu markalara bağlı olarak değişiklik gösterir. Genellikle program sayısı fazla olan ve yüksek enerji sınıfına dahil olan çamaşır makineleri standart ürünlere nazaran biraz daha yüksek fiyatlardan satışa sunulur. Benzer şekilde maksimum yıkama kapasitesi de ürünlerin fiyatlandırılmasında belirleyici bir etmendir. Ayrıca Beko gibi yıllar içinde başarısını ve ürün kalitesini kanıtlamış markalara ait ürünlerin fiyatları da tanınmayan markalara ait ürünlere oranla biraz daha yüksektir. Ancak bu durum kalite farkını ve uzun süreli kullanım avantajını da beraberinde getirir.

Son derece fonksiyonel çamaşır makineleri arasından siz de ihtiyacınız olan ürünü Koçtaş’ın online alışveriş sitesinde kolaylıkla bulabilir; dilediğiniz ürünü tek tıkla sepetinize ekleyebilirsiniz.
Kaynak

Çamaşır Makinesi, Çamaşır Makinesi Fiyatları

– TwinDos özellikli Çamaşır Makinesi veya SteamFinish özellikli Kurutma Makinesi Alana FashionMaster Buharlı Ütüde %40 İndirim, TwinDos ve SteamFinish özelliği olmayan Çamaşır veya Kurutma Makinesi Alana FashionMaster Buharlı Ütüde %30 İndirim kampanyası 1 Mart – 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında geçerlidir. Tüm kampanyalarımız stoklar dahilinde geçerli olup,  İşbu belge öneri/icap niteliği taşımaktadır. Miele’nin öneri şartlarında değişiklik yapma ve/veya önerisi ile bağlı olmama hakkı saklıdır. Ürün tedarik zamanları ve detaylı bilgi için; Çağrı Merkezi: 444 11 22’yi arayabilirsiniz.
Kaynak

Çamaşır Makinesi Modelleri ve Fiyatları

Günümüzde en çok kullanılan ev ihtiyaçlarımızdan biri çamaşır makineleridir.Çamaşır makineleri ve kurutucular, evinizdeki en önemli cihazlardan bazılarıdır.Bu nedenle, yalnızca çamaşırları iyi temizleyen ve kuruyan, aynı zamanda en çok ihtiyaç duyduğunuzda sizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir yıkayıcı ve kurutucu seçmek çok önemlidir. Altus , Arçelik , Beko , Bosch , Electrolux , Hotpoint , LG , Samsung , Siemens gibi birçok markayı bünyesinde bulunduran gizerler.com adresinde size en uygun çamaşır makinesini bulabilirsiniz.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.