Oyun ve Ekipman

Civilization VI New Frontier Pass: Portekiz Paketi çıktı

Civilization VI New Frontier Pass: Portekiz Paketi çıktı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Civilization VI New Frontier Pass: Portekiz Paketi çıktı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Civilization VI New Frontier Pass: Portekiz Paketi çıktı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Civilization VI New Frontier Pass: Portekiz Paketi çıktı

Fraxis Games yaptığı açıklama ile güncellenmeye devam eden Civilization VI için yeni genişleme paketinin çıkış tarihini açıkladı.Yapılan bu açıklamaya göre New Frontier Pass: Vietnam & Kublai Khan güncellemesinin 28 Ocak’ta çıkacağı açıklamaldu. Konu ile alakalı gelen resmi detaylar şu biçimde;

Civilization VI New Frontier Pass: Portekiz Paketi özellikleri

Paket, João III ile Portekiz uygarlığını, Nau’nun benzersiz birimini ve iki benzersiz yapıyı içerir.

Civ Unique Ability: Portekiz’in benzersiz kabiliyeti “Casa Da Índia”, Uluslararası Ticaret Yollarının verimini mühim ölçüde artırır, fakat bu rotaları kıyıdaki yahut limanı olan şehirlere sınırlar. Bu yetenek bunun bunun yanında Tüccar birimlerine ek menzil ve kilidi açılır açılmaz su karolarına çıkma kabiliyeti sağlar.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/Q8teuRXFSks” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Leader Unique Ability: João’nun benzersiz kabiliyeti, tüm birimlere daha fazla Görüş sağlayan “Porta Do Cerco” dur. Ayrıca Portekiz yeni bir şehirle karşı karşıya geldiğında Ticaret Yolu kapasitesini artırır ve tüm şehir devletlerine Açık Sınırlar sağlar.

Unique Unit: Portekiz’in benzersiz birimi Nau, Caravel’in yerini alan bir deniz birimidir. Bir ücretsiz Promosyon ile başlar, Caravel’den daha az bakım gerektirir ve Portekiz’e özgü özel nakliye limanları olan Feitorias’ı inşa etmek için iki ücrete tabidir.

Unique Infrastructure: Portekiz’in iki benzersiz yapıya ulaşımi mevcuttur. Portekiz’in benzersiz binası olan Navigasyon Okulu, Üniversite binasının yerini alıyor ve onu inşa eden her şehirdeki deniz birimlerine doğru Üretimi artırıyor. Ayrıca, şehrin sınırları içindeki her iki kıyı yahut göl karosu için bir şehrin Bilim verimini artırır ve ek Great Admiral puanları sağlar. Feitoria, yalnızca bir Nau birimi aracılığıyla yabancı bir şehrin sahil karosu üzerine lüks yahut bonus bir kaynağın yanında inşa edilebilir. Feitoria ile bir şehre Ticaret Rotası göndermek Portekiz’e ek Altın ve Üretim sağlar.

Civilization VI New Frontier Pass: Portekiz Paketi çıktı

Yeni “Zombies Defense” Oyun Modu

Portekiz Paketi, yeni oyun modu Zombies Defense’i de tanıtıyor. Bu isteğe bağlı oyun modunda, ölüler uzun süre ölü kalmaz ve dünya medeniyetleri için sürekli olarak büyüyen bir tehdit oluşturur.

The Dead Don’t Rest: Her birimin, öldüğünde açgözlü bir Zombi olarak yeniden doğma şansı mevcuttur. Zombi birimleri en yakın Zombi olmayan birime açlık çeker ve onlara saldırır; öldürdükleri herhangi bir birim enfeksiyona yenik düşer ve kendileri Zombiler olarak yeniden doğar.

The Living Fight Back: Yeni tuzak ve barikat geliştirmelerinden bir araya gelen bir cephanelik, içlerinden yahut yanlarından geçen düşman birimlere hasar verir ve sahip olunan yahut tarafsız bir bölgede inşa edilebilir. Zombilerin beyin ziyafetleri ve sindirim tahribatına olan takıntısı, yalnızca bu iyileştirmelerin kurbanı olabileceği ve onları asla yağmalayamayacağı manasına gelmektedir.

Humanity Takes Control: İki yeni proje, medeniyetlerin bir şehrin sınırları içerisindeki Zombi birimlerini geçici olarak boyun eğdirmesine izin vererek onları oyuncu kontrolü altına alıyor. “Holy Site: Turn Undead” projesi erken açılıyor, fakat Zombileri yalnızca kısaca kontrol ediyor. ” Campus: Dark Signal” projesi oyunun ilerleyen bölümlerinde açılıyor, fakat Zombilerin akılsız kargaşasına komuta etmek için ek dönüşler sağlıyor. Bunun yanı sıra, “Zombie Outbreak ” casus operasyonu, başka bir oyuncunun şehrinde işlenmiş taşların üzerinde Zombiler yaratmaya çalışır.

Yeni harita ve yeni Dünya Harikaları:

Portekiz Paketi bunun bunun yanında yeni bir harita ve iki yeni Dünya Harikası içerir:

Wetlands Map Script: Bataklıkların hakim olduğu ıslak bir haritada zafere giden yolda ilerleyin. Bu harita yeni stratejik zorluklar ve savunma olanakları sunuyor: Marshes Hareketi cezalandırırken dikkatli konumlandırma, menzilli birimlerin düşmanların düşük hızından yararlanmasına izin verebilir.

Torre de Belém World Wonder: Bu heybetli kule tarihsel olarak Portekiz’deki Lizbon’a merasim kapısı olarak hizmet etti. Ek Altın ve Great Admiral Puanı verir. Bu şehirden başlayan Uluslararası Ticaret Rotaları, varış noktasındaki her Lüks Kaynak için ek Altın alır. İnşa edildiklerinde, medeniyete ait olan fakat başka kıtalarda bulunan herhangi bir şehir, o sırada inşa edebilecekleri en ucuz binayı alıyor.

Etemenanki World Wonder: Bu Babil zigguratının adı “cennetin ve dünyanın temeli tapınağı” manasına gelmektedir. Her fırsatta ek Bilim verimi ve onu inşa eden şehirdeki tüm Taşkın Yatakları ve o medeniyetteki Marsh karolarına bonus Bilim ve Üretim verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu