Sosyal Medya

Clubhouse Referanssız Üye Olmak Mümkün mü?

Clubhouse referanssız üye olmak mümkün mü? Clobhouse’a nasıl üye olunur? Clobhouse Android için gelecek mi? Bütün bu soruları cevaplıyoruz.

Geçtiğimiz yılın mart ayında resmi olarak başlayan ve halihazırda devam etmekte olan pandemi süreci hayatımıza dair birçok şeyi değiştirdi. Zira evden tam ya da kısmi olarak çalışan insanlar kendilerine farklı faaliyetler aramaya başladılar. Bu durum da insanların vakit geçirmek için farklı oyunlar, hobiler, eğlenceler ya da uygulamalar bulmasına sebep oldu. Bu bağlamda pandemi sürecinde kullanıma açılan ve insanlar tarafından da aynı yıl keşfedilen, son günlerde ise oldukça revaçta olan bir uygulama var: Clubhouse.

Son zamanların gözde uygulaması olan Clubhouse’ın kullanıcı sayısı gün geçtikte artış gösteriyor. Öte yandan Clubhouse uygulamasını kullanmak isteyen insan sayısı da epey fazla. Fakat Clubhouse kullanmak isteyen bu insanların kafasında belli başlı soru işaretleri de var. Clubhouse ile ilgili bahsi geçen bu soru işaretlerinden en büyüklerinden birisi üyelik sistemi hakkında. Clubhouse uygulamasına referans ile üye olmak herkesin malumu olduğu üzere mümkün. Peki Clubhouse referanssız üye olmak mümkün mü? Bu sorunun cevabı evet! Bir başka deyişle Clubhouse uygulamasına referans ya da davetiye olmaksızın üye olmak mümkün.

Clubhouse Referanssız Üye Olmak

Clubhouse uygulamasına üye olmak isteyen birisiyseniz bilmeniz gereken ilk şey uygulamanın (en azından şimdilik) sadece iOS kullanıcılarına sunulmuş olduğudur. Yani bir Android mobil cihazı kullanıyorsanız Clubhouse uygulamasına referanslı ya da referanssız üye olmak mümkün değildir. Android cihazlar için faal olan Google Play Store’da Clubhouse adında popüler bir uygulama görmek mümkün, ancak o uygulama başka bir konseptte başka bir yayımcı tarafından yayımlanmış bir uygulama. Bu nedenle Clubhouse referanssız üye olma işlemi için bir iOS kullanıcısı olmanız gerektiğini hatırlatalım.

Clubhouse Referanssız Üyelik

Eğer bir iOS kullanıcısıysanız AppStore’dan Clubhouse uygulamasını indirmeniz gerek. Daha sonrasında ise uygulamayı açıp bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Clubhouse kullanıcı adını seçtikten sonra yapmanız gereken bir diğer şey ise SMS yoluyla doğrulama yapmak. SMS doğrulama işlemini de yaptıktan sonra Clubhouse yapay zekası referanssız üye olma listesine sizin kullanıcı adınızı da ekliyor. Clubhouse referanssız üyelik işleminizin tamamlanması için uygulama yönetiminin bu üye alımını yapması gerekiyor. Üye alımı sırası size geldiğinde ise üyelik işleminiz tamamlanıyor.

Referanssız üyelik listesinde sıranın ne zaman geleceğini kestirmek ise olanaksız. Bu nedenle Clubhouse referanssız üye olma sırasına hiç takılmadan bir referans davetiyesi ile uygulamaya direkt üye olabileceğinizi de tekrardan hatırlatalım.

Clubhouse Refferanssız Üye Olmak
Clubhouse Refferanssız Üye Olmak

Clubhouse’a Nasıl Üye Olunur?

Aslında bakacak olursanız yukarıdaki paragraflarda gerek dolaylı olarak gerekse de doğrudan bir şekilde “Clubhouse uygulamasına nasıl üye olunur?” sorusunu cevapladık. Lakin uygulamanın adını çok yeni duymuş olan birçok mobil cihaz kullanıcısının olduğunu varsayarak bu soruyu tekrardan cevaplamak daha sağlıklı olacaktır. İşte adım adım “Clubhouse’a Nasıl Üye Olunur?” sorusunun cevabı.

  • Clubhouse uygulamasına üye olmak için ilk ihtiyacının olan şey, yazının hemen her yerinde vurguladığımız üzere, bir iOS işletim sistemine sahip mobil cihaz.
  • AppStore arama bölümüne “Clubhouse” yazın. Ardından çıkan ilk uygulamayı telefonunuza indirin.
  • İndirdiğiniz Clubhouse uygulamasını açın ve üye ol seçeneğine tıklayın.
  • Özgün bir kullanıcı adı seçmek suretiyle istenen tüm bilgi boşluklarını doldurun. Böylece Clubhouse üye olma işleminin ilk adımını tamamlayın.
  • Clubhouse üyelik işleminin ikinci adımı ise SMS oylaması. İlk adımı tamamlamak için girdiğiniz telefon numaranıza bir aktivasyon SMS’i gelecek. Bu mesaj ile size gelen kodu Clubhouse uygulamasında istenen yere girin ve SMS aktivasyonunu tamamlayın.
  • SMS aktivasyonunu da tamamladıktan sonra Clubhouse referanssız üyelik işlemi için otomatik olarak listeye alınacaksınız. Eğer Clubhouse davetiyeniz varsa bu listede beklemeden uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Şayet Clubhouse davetiyeniz yoksa bu listede beklemek zorundasınız.

Clubhouse Android’e Gelecek mi?

Yazı boyunca vurgulanan noktalardan birisi de Clubhouse uygulamasının Android’de olmadığıydı. Peki Clubhouse Android’e gelecek mi? Bu sorunun cevabına ilişkin ne Clubhouse yönetiminden yapılan bir açıklama var ne de bu yönde bir tahmin. Bu doğrultuda Clubhouse uygulamasının Android’e gelip gelmeyeceğini zaman gösterecek.

Fakat kullanıcılar tarafından gelen yoğun isteğe ve uygulama yönetiminin ileriki kârlarını düşünmek isteyeceklerini varsayarsak hem Clubhouse referanssız üyelik hem de Clobhouse Android sürümü bu sene içerisinde çıkışlarını gerçekleştirecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu