Oyun ve Ekipman

Co-op odaklı Aliens: Fireteam duyuruldu

Co-op odaklı Aliens: Fireteam açıklamaldu, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Co-op odaklı Aliens: Fireteam açıklamaldu başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Co-op odaklı Aliens: Fireteam açıklamaldu ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Co-op odaklı Aliens: Fireteam açıklamaldu

Ünlü bilim kurgu serisi Alien evreninde geçecek olan Aliens: Fireteam resmi olarak açıklamaldu. Yapım ekibi olan Cold Iron Games geçtiğimiz ağustos ayında Daybreak Games aracılığıyla satın alındıktan sonra bir Alien projesi üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Aradan geçen bu kadar süreden sonra Aliens: Fireteam yayına giren ilk oynanış videosu ile birlikte açıklamaldu.

Aliens: Fireteam co-op odaklı bir oyun olacak

Cold Iron Studios ekibi aracılığıyla yapılan oyunun arkasında tabi ki Alien isim haklarına da sahip olan Fox’a bağlı, 20th Century Games şifrketi da yer alıyor. Aliens: Fireteam‘in genel oynanışına incelediğimizde ise co-op odaklı bir oyun bulunacağını göze çarpıyor. Videodan da görüldüğü üzere oyundaki co-op işleyişi üç kişilik bir ekibi kapsayacak.

Co-op odaklı Aliens: Fireteam açıklamaldu

Yine videoya incelediğimizde 7 Mayıs 2202 tarihini ve hikayenin en azından bu kısmının Orbit LV-895’te bulunan Katanga isimli bir rafineride geçtiğini göze çarpıyor. Yani oyun hikaye olarak ilk üç Alien filminden ardından geçecek de diyebiliriz. Kronolojik olarak ise 2179 senesinde geçen Alien 3’ten 23 yıl ardından geçtiğini aktarabiliriz. Oyunda fragmanda da olduğu gibi terk edilmiş tesislerin bunun yanında büyük harabelere girmek zorunda da kalacağız. Kontrol edeceğimiz karakterler ise USS Endeavor gemisinden Colonial Marine ekibinin üyeleri olacak.

Beş farklı sınıf, özelleştirilebilir silahlar ve karakter yetenek sistemi gibi özelliklere sahip olan oyunda 20’den fazla düşman çeşidine yer verileceği de belirtilmiş. Yani face hugger gibi yaratıkların bunun yanında Weyland-Yutani şirketlerinin parmağı sonucu bir araya gelen Xenomorph türleriyle de oyunda yüz yüze kalacağız. Henüz kesin çıkış tarihi söylenmeyen Aliens: Fireteam yaz aylarında PC, PS5, Xbox Series X, Series S, PS4 ve Xbox One için çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu