Oyun ve Ekipman

CSGO Wallhack kodu ve işinize yarayacak 6 hile

CSGO Wallhack kodu ve işinize yarayacak 6 hile, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde CSGO Wallhack kodu ve işinize yarayacak 6 hile başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde CSGO Wallhack kodu ve işinize yarayacak 6 hile ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

CSGO Wallhack kodu ve işinize yarayacak 6 hile

CSGO wallhack kodu, oyunda bazı kısıtlamalar çerçevesinde kullanabileceğiniz bir hilenin kilidini açar. Tabi bunun da birlikte getirdiği bazı kısıtlamalar yer alıyor. Hile denilince aklınıza hemen oyunun gidişatını tamamen değiştiren, kötü amaçla kullanabileceğiniz yazılımlar gelmesin. Bu kod ile kendinizi geliştirmeniz için birkaç taktik bilinmekte. Sizlerle oyunun kendi yapısında barındırdığı ve kullanmanıza izin veren bazı hileleri ve CS:GO’da wallhack açmanızı sağlayan kodu sunacağız.

İçindekiler:
CS:GO Hakkında
CSGO Wallhack kodu nereye yazılır?
Wallhack nedir?

İşinize yarayabilecek 6 CS:GO hile kodu

CS:GO deneyiminizi iyileştirecek kodlar


CS:GO ile ilgili

Tabi önce bilmeyenler için -siz biliyorsanız lütfen bize kızmayın, bu paragrafı atlayın- biraz oyundan ve geçmişinden söz edelim. İlk kez bir Half-Life modu olarak geliştirilen Counter Strike, oyuncular aracılığıyla büyük ilgi gördü. Durumlar bu şekilde idrak edince geliştirici Valve -bugün dünyanın en büyük dijital oyun vitrininin sahibi- “Bu oyunu neden kendi ayakları üzerine dikmeyelim?” dedi.

Bugüne kadar yaptığı en doğru şeylerden biri bu olabilir. Rekabetçi FPS ekosisteminin temellerinin atıldığı bir seri olan Counter Strike, ülkemizde de bi hayli popüler bir oyun serisi. Özellikle 1.5 ve 1.6 sürümleriyle internet kafelerin gözdesi haline gelmiş, bir nesli internet kafelere sabit gelir sağlayan müşteriler haline getirmiştir. Hatta şimdilerde söz konusu oyunları tarayıcınızdan bile oynayabilirsiniz.

Arkadaşlarla bir araya gelince yapacağımız etkinliklerden biri daima “CS atmak” oldu. Türkiye’de ve dünya çapında oyunculara paha biçilemez anılar bırakan serinin son oyunu da Counter Strike: Global Offensive oldu. Dünya çapında en büyük espor organizasyonlarının düzenlendiği bu oyun, geçtiğimiz yıl içinde de oynaması ücretsiz oldu. Tabi bu durumdan hoşlanmayan oyuncular da var. Lakin şimdi herkesin ulaşımine açık bir oyun halini aldı ve dileyen herkes girip oynayabiliyor.

CSGO Wallhack kodu ve işinize yarayacak 6 hile

Aynı zamanda bu oyun kendi bünyesinde bir konsol da içeriyor. Mod geliştiricileri veya oyuna özel içerik üreten programcıların yoğunlukla kullandığı konsol kullanımına göre bir hile aracı da olabiliyor. Hile dediğimize bakmayın, belirli kısıtlamalar aracılığıyla yalnızca belli başlı alanlarda yapılabiliyor. Herkesin en iyi performansını ortaya koymaya çalıştığı rekabetçi maçlarda bu hileleri kullanmak olabilecek değil. Lakin ne yazık ki üçüncü parti hile yazılımları da oyunda yoğun biçimde kullanılıyor. Yazıda bahsi geçen CSGO Wallhack kodu gibi hile kodları, yalnızca dostlarınıza özel açtığınız atölye haritalarında veya normal maçlarda kullanılabilir olacaktır. Bu da oyunun rekabetçi ekosistemine zarar vermeden, kendinizi geliştirmek için hile kullanabilmenizi sağlıyor.

Wallhack nedir? Zararlı mıdır?

Wallhack, Türkçeye duvar hilesi olarak da çevirilebilir. Basitçe duvarların arkasındaki düşmanları görebilmemizi sağlar. Bunun yanı sıra bir üçüncü parti bir yazılım aracılığıyla gerçekleşir, arada bir ise şu anda kullanacağımız gibi konsol komutları yardımıyla. Birçok FPS oyununda -başta CS:GO olmak üzere- karşımıza çıkar. Bu paylaşımımızda söz edeceğimiz gibi konsol komutlarıyla kullanılmasında bir sakınca yoktur. Oyunda herhangi bir yasaklamayla karşılaşmanız söz konusu değil. Lakin üçüncü parti yazılımlarla yapılmaya çalışıldığında büyük sorunlar doğurabilir. Rekabetçi maçlarda takımızın ve rakibin oyun deneyimini mahvetmek bir yana, doğrudan oyundan yasaklanabilirsiniz. CS:GO’yu koruyan VAC (Valve Anti Cheat) yazılımı bu hususta acımasızdır. Bu nedenle CS:GO wallhack konusunu yalnızca konsoldan çözmeye çalışın.

CSGO Wallhack kodu aktifleştirme işlemi

Kodu yazmak için ilk kez oyunun konsolunu açmanız gerekiyor. Bunu da klavyedeki “é” tuşuna basarak açıyorsunuz. Bu tuş genelde klavyelerde harflerin üzerindeki sayı sırasının en başında, TAB tuşunun hemen üzerinde olur.

csgo wallhack kodu nereye yazılır? hile konsolu

CSGO Wallhack kodu nereye yazılır?

 • “é” tuşuna basarak konsolu açın
 • Konsola “sv_cheats 1” kodunu girin
 • Hileleri aktifleştirmiş oldunuz
 • Şimdi de “r_drawothermodels 2” yazın.
 • Hileyi kapatmak isteğe göre sondaki “2” sayısını “1” olarak değiştirin

Bu yazdığınız kod aracılığıyla duvarların veya herhangi bir nesnenin arkasında bulunan oyuncuları görebileceksiniz. Bunu arada bir dostlarınızla eğlenmek, arada bir de kendinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek için nasıl kullanacağınızdan da bir paragrafta söz edelim.

CSGO Wallhack kodu ve işinize yarayacak 6 hile

CSGO Wallhack kodunu girdikten sonra duvarların veya herhangi bir nesnenin arkasındaki oyuncuları görebiliyorsunuz. Bu da demek oluyor ki onların hareketlerini, sizi görene kadar sergilediği davranışları analiz edebileceksiniz. Bunu uzun soluklu zamanda yaptığınız analizlerle avantaja dönüştürün. Rakiplerinizin, sizin sesinizi duyduğunda veya uzakta bir silah sesi duyduğunda neler yaptığını izleyin. Bunun yanında hile kullanmadığınız rekabetçi maçlarda, orada olduğunu tahmin ettiğiniz bir rakibin olası davranışlarını hesaplamada çok daha rahat hissedeceksiniz. Tabi eğer rekabetçi lobinizde üçüncü parti bir yazılım aracılığıyla hile kullanan biri yoksa… Çünkü bu aralar sunucularda hilecilerin sayısı hiç azımsanmayacak kadar fazla.

CS:GO için duvar arkası gösterme komutunu bir tuşa atayabilirsiniz

Yazdığınız CSGO wallhack kodu bir tuşa atanabilir. Etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için birer tuşa atayarak kullanabilirsiniz. Basitçe wallhack gibi kodları yazdığınız konsolu tekrar “é” tuşuna basarak açmanız gerekiyor. Daha sonra aşağıda bulunan komutları girerek istediğiniz tuşa atayabilirsiniz. Ayrıca içine “sv_cheats 1” kodunu da ekleyerek her seferinde hileleri açıp kapatma işlemini de yaparsınız. Bunun yanında sizin için kolaylık olur. Aşağıdaki örnekte “k” ve “L” tuşlarına atama yaptık, dilerseniz siz farklı tuşlara atayabilirsiniz.

 • Etkinleştirme: bind k “sv_cheats 1; r_drawothermodels 2”
 • Devre dışı bırakma: bind l “sv_cheats 1; r_drawothermodels 1”

Tek tuşla artık hileyi etkinleştirip devre dışı bırakabilirsiniz. Tabi bunu yapmadan önce eğer dostlarınızla girdiyseniz onlara haber vermenizde yarar var.

Kendinizi geliştirmeniz için 6 CS:GO konsol komutu – CSGO Wallhack kodu

Konsolu açmayı ve hileleri aktifleştirmeyi öğrendiğinize göre, CSGO Wallhack kodu dışında bir çok değişik komutu da kullanabilirsiniz. İşte kendinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz 10 farklı hile kodu!

 • changelevel (harita adı): Farklı haritaların taktiklerini ve ayrıntı kısmını görmek için harita değiştirebilirsiniz.
 • give weapon_ak47: Oyunun en etkili silahlarından olan AK-47’yi alırsınız. Farklı isimler girmek farklı silahlar almanızı sağlar.
 • sv_infinite_ammo 1: Sınırsız mermiyi etkinleştirir. Bunun yanında daha iyi spray çalışabilirsiniz. Kapatmak için sayıyı 2 yapmanız yeterli.
 • bot_difficulty: Botların zorluk düzeysini artırarak kendinize daha zorlayıcı bir deneyim hazırlayabilirsiniz.
 • bot_zombie 1: Botlar hareketsizce bekler. Bunun yanında bi hayli hızlıca kafalarına nişan alıp “one tap” dediğimiz olayı çalışabilirsiniz.
 • noclip: Duvarlardan geçmenizi sağlar, bu sayede haritada özgürce gezerek bir bölgede duyduğunuz sesin nereden geldiğini daha etkili tahmin edebilirsiniz.

Counter Strike: Global Offensive wallhack kodu

CS:GO oyun deneyimini iyileştirecek bazı komutlar

CS:GO wallhack komutunun bunun yanında oyunda kendinizi daha rahat hissedebileceğiniz bazı komutlar da yer alıyor. Bunları kullanmak uzun soluklu zamanda oyun deneyiminizi iyileştirecektir. Başta size garip gibi gelse de ilerledikçe alışacak ve ustalaşmaya ekranlara geleceksınız. Aynı zamanda kendinize standartlar belirlemenizi de sağlayacak.

 • fps_max 60: Maksimum kare sayınızı 60’a sınırlar.
 • cl_radar_scale 0.4: Radar boyutunuzu en geniş haline getirir. Çok rahatsız hissederseniz sayıyla oynayıp kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
 • cl_radar_always_centered 0: Radarın merkezi olarak sizin konumunuz alınır ve çevrenizdeki takım dostlarınızı radardan daha rahat takip edebilirsiniz.
 • mm_dedicated_search_maxping 60: Gecikme sürenizin 60ms’ten daha az olduğu sunuculara bağlanırsınız. Eşiği, sayıyı değiştirerek ayarlayabilirsiniz.

Bütün bunlar ufak adımlar gibi gözükse de, aslında uzun soluklu zamanda oynayışınıza etkide bulunacaktır. Umarız CSGO Wallhack Kodu yazımız sizin için faydalı olmuştur.

Ücretsiz CS:GO’yu Steam sayfasından indirebilirsiniz.

Ayrıca farklı oyunlar için paylaşımı yaptığımız hile yazılarını aşağıdaki bağlantılardan bulacaksınızdır.

 • Valheim hileleri ve bütün konsol komutları 
 • GTA V Hileleri
 • Cyberpunk 2077 hileleri
 • Mount & Blade II: Bannerlord Hileleri

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu