Oyun ve Ekipman

Cyberpunk 2077 1.2 yaması neler getiriyor?

Cyberpunk 2077 1.2 yaması neler getiriyor?, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Cyberpunk 2077 1.2 yaması neler getiriyor? başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Cyberpunk 2077 1.2 yaması neler getiriyor? ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Cyberpunk 2077 1.2 yaması neler getiriyor?

Cyberpunk 2077 1.2 yaması ile birlikte oyuncuların uzun süredir yaşadığı bazı sorunlara çözüm üretiliyor. CD Projekt RED bugün paylaşımı yaptığı bir çok video ile oyunun eski ve yeni sürümlerini de kıyaslayarak sıradaki güncellemenin içeriklerini gösterdi. Daha önce yayına giren 1.12 güncellemesinin üstüne eklenen bazı özelliklerin bunun yanında oyunun elzem poblemlerindan bazılarına da çözümler getiriliyor. Gelin hep birlikte bu yamayla birlikte gelecek her şeye yakında zamandan bakalım.

Cyberpunk 2077 1.2 yaması ile gelen özellikler

CD Projekt RED paylaşımı yaptığı blog gönderisi ile oyunun içinden bir yüzü ekranlarımızın karşısına getiriyor. Oyunda bir haber ajansı olan N52 News ağzından gösterilen yeni detaylar umut verici.

Cyberpunk 2077 1.2 yaması değişiklikleri

  • Polislerin ışınlanma sorunu düzeltildi
  • Araç sürüş deneyimi için yeni ayarlar
  • Araçları sallayıp çevirebilme
  • Tuş ataması düzenlemeleri

Cyberpunk 2077 1.2 yaması neler getiriyor?

Artık polisler hemen arkanıza ışınlanmayacak

Değişikliklerden ilki oyundaki polislerin suç anında doğrudan tam arkamızda ışınlanıyor oluşuydu. Bu gerçekten oyun akışını alt üst eden can sıkıcı bir problemdi. Cyberpunk 2077 1.2 yaması ile birlikte tam aradığımız çözüm olmasa da, bu hususta bir şeyler değiştirilmiş. Polisler artık tabiri caizse ağzımızın içinde değil de, biraz daha uzakta dünyaya geleceklar. Artık polislerin olay yerine intikali “diğer tarafa nefes alacak kadar boşluk verecek biçimde” ayarlanıyor. Videoda da gördüğünüz gibi önce bir keşif dronu, ardından ekipler geliyor. Öncesine kıyasla bi hayli yavaş geldikleri göze çarpıyor.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/BWJII6wu_ek” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Bu durumu CD Projekt RED Baş Oynanış Tasarımcısı Patryk ve Teknik Tasarım Koordinatörü Lukasz şöyle açıklıyor:

“Bu, polisin oyunumuzdaki davranışını ele almada mühim bir adım. Oyuncuların hemen arkasında yaşanan NPC’lerin sorununu azaltmalı ve suç bildirildikten sonra polisin olay yerine ulaşmasının biraz zaman aldığı izlenimini yaratmalı. Polisin durumu değerlendirdiği hissini yaratmak için bir ‘keşif dronu’ birimi ekledik.”

Araç sürüş mekanikleri için geniş bir şekilde ayarlar ekranı

Cyberpunk 2077 1.2 yaması ile birlikte araba kullanırken katil olma ihtimaliniz de azalıyor. Ayarlar menüsünün detaylandırılmasıyla birlikte artık bazı şeyleri değiştirebileceksiniz. Direksiyon hassasiyeti, ölü bölge gibi kontrolcü ayarlamaları yapabileceksiniz. Bunun yanında oyun deneyimi bir nebze de olsa iyileşecektir. Videoda da görebileceğiniz gibi eski sürüm ve 1.2 güncellemesi içindeki fark bariz biçimde göze çarpıyor. Yeni yama ile birlikte daha akıcı bir sürüş deneyimi oyuncuları karşılayacak.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/3IJHhQmmwyc” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

CDPR Kıdemli Araç Programcısı da açıklamasında özellikle klavye ile düşük kare hızında oynayan oyuncuların şikayetlerinden bahsetti. Artık sürüş hassasiyeti ayarlanabiliyor ve yapılan optimizasyon ile 20 FPS ile de oynasanız, 60 FPS ile de oynasanız direksiyon hızı çok fark etmeyecek. Bunun yanında bir anda kare hızınız düşse bile aracın kontrolünü kaybetmeyeceksiniz.

Ayrıca arabalar hususundaki bir diğer yenilik ise, artık lastikleri yere değmeyen arabaları oracıkta bırakmamızın önüne geçiyor. “Sırf işler kontrolden çıktı diye şehrin ortasında araba terk etme günleri geride kaldı” diyorlar. Cyberpunk 2077 1.2 yaması ile aşağıdaki videoda da görebileceğiniz biçimde sıkışan arabalar, artık kurtarılabilecek.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/lA7I0j8Jeto” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Saldırılardan kaçayım derken balkondan düşüp öldüyseniz iyi haber!

Artık bir hareket tuşuna çift tıklayarak gerçekleştirdiğiniz dodge hareketi, “Kontroller” bölümündeki ayarlardan kapatılabilir. Tabi hala dodge mekaniğini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için çömelme tuşuna (varsayılanı C) iki kez basmanız yetecektir. Ayrıca WASD kombinasyonunuzu, klavyenin herhangi bir yerine taşımanız olabilecek. Bahsettiğim çok açık anlaşılmasa da alttaki videoda bir örneğini bulacaksınızdır.

İşte Cyberpunk 2077 1.2 yaması ile bizi oyunda bekleyen yenilikler bunlar. CD Projekt RED yama notlarının bunlarla sınırlı olmadığını, devamını önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını dile getiriyor. Sizler de görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu