Oyun ve Ekipman

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı CDPR’dan ayrıldı

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı CDPR’dan ayrıldı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı CDPR’dan ayrıldı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı CDPR’dan ayrıldı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı CDPR’dan ayrıldı

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı Andrzej Zawadzki, çalıştığı 8 yılın ardından CD Projekt RED’den ayrılacağını açıkladı. Zawadzki Twitter üzerinden ayrıldığını duyuran bir gönderi paylaşımı yaptı ve bütün çalışma dostlarına teşekkür etti.

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı şirketten ayrıldı

Zawadzki Twitter üzerinden paylaşımı yaptığı gönderide “Neredeyse 8 yıl sonra CDPR’da geçirdiğim süre bitti. Yeni maceralara yelken açmanın zamanı geldi. Yolda tanıştığım herkese çok teşekkür ederim, bu bir onur ve zevkti. Görüşmek üzere” yazdı.

Zawadzki The Witcher 3 – Wild Hunt ve DLC’leri Hearts of Stone ve Blood and Wine üzerinde çalışan bir Quality Assurance (QA) testçisi olarak CDPR’a katılmıştı. LinkedIn’e göre, ardından 2016’da kendisine “Genç Oyun Tasarımcısı” rolü verildi ve Cyberpunk 2077 üzerinde çalışmaya başladı. Geliştirme süreci boyunca farklı roller üstlenen Zawadzki en son Mart 2020’de “Kıdemli Oyun Tasarımcısı” ünvanını aldı. Bundan önce de RPG Koordinatörü olarak çalışıyordu.

Cyberpunk 2077 baş oyun tasarımcısı CDPR'dan ayrıldı

Hatırlarsınız ki oyun ilk çıktığında şirkette ölüm tehditlerine kadar varan bir tepki seli yaşanmıştı. İşte bu sırada Andrzej Zawadzki takipçilerine tehditlerin kesinlikle kabul edilemez ve tamamen yanlış olduğunu söylemişti. CD Projekt RED bünyesinden en ciddi biçimde bu duruma yanıt veren kişi de kendisiydi. “Bizler de sizin gibi insanız” demişti. Şimdi şirketten neden ayrıldığına dair bir gerekçe göstermedi ve çalışacağı yeni şirket hususunda da elimizde bir detay yok. Sadece arkadaşı Kyle Rowley’e uzun bir tatil yapacağını dile getiriyor.

Ayrılık açıklamasunu paylaşımı yaptığı gönderinin altında eski iş dostlarından veda mesajları da göze çarpıyor.

Oyuna gelecek yeni güncellemeden haberiniz var mı?

Kaçırmış olabilirsiniz fakat Cyberpunk 2077 için diğerlerine nazaran daha kapsamlı bir güncelleme geliyor. Oyundaki araç sürüş mekaniklerinden, tuş atamalarına ve can sıkıcı polislere kadar bir çok konuyu yeniden konu alıyorlar. Bu güncellemenin açıklamasunun ardından şirketten böyle bir ayrılık haberi gelmesi oyun için endişelendirse de, 1.2 yaması ile ilgili bilgi almak için alakalı haberimizi okuyabilirsiniz. Peki sizler bu işten ayrılma konusu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir:
Cyberpunk 2077- En Başarılı Fiyasko
Witcher 3 Unreal Engine 4 ile geliştirilseydi
FPS artırma rehberi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu