Biyografi

Damla Uğurtürk Kimdir? Biyografisi

Damla Uğurtürk Kimdir?, Bu makalemizde Damla Uğurtürk Kimdir? başlığı altında kişinin yaşı nereli olduğu kısacası biyografisi hakkında detaylı bilgileri aktaracağız.

Damla Uğurtürk Kimdir?

Damla Uğurtürk Kimdir?

Son yıllarda genellikle Spor programları ile ekranların önüne çıkan ve bilgisiyle de çok donanımlı bir sunucu olduğunu gösteren Damla Uğurtürk kimdir? kaç yaşında boyu kaç? tüm bu sorulara ait doğru ve güncel bilgiler konumuzda.

Damla Uğurtürk Kimdir? Biyografisi

1986 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Damla Uğurtürk, Liseyi Çankaya Lisesi’nde bitirdikten sonra Üniversite tercihini de memleketinden yana kullanarak Ankara’da okumuştur.Çankaya Üniversitesi mezunu olan güzel ismin bitirdiği bölüm ise Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüdür.

Damla Uğurtürk’ün boyu 1.76 cm, kilosu ise 55’dir.Göz rengi ise Kahverengidir.

Lise tarihlerinden itibaren medya dünyasında önemli bir noktada bulunacağının hayallerini kuran güzel sunucu, ilk olarak Kanal D televizyonunla birlikte medya sektörünün içinde yer almaya başladı ve bu kanalda staj yaptı. Ardından Ntv televizyonunda da bir müddet staj yapan isim akabinde ise Fox Tv kanalında muhabir olarak görev aldı.

Fox Tv’de yaşadığı deneyiminin ardından ilk olarak Kanal 8 televizyonunda ardından ise Tgrt Haber’de çeşitli mevkilerde çalıştı.Bir dönem Başbakanlık muhabirliği görevinde de bulunan Damla Uğurtürk, özellikle sağlık kategorisinde gerçekleştirdiği haberlerle sağlık konusunda etkili bir isim oldu.

Tgrt Haber’den sonra yoluna Trt Haber ile devam eden güzel sunucu, bu kanalda da bir dönem çeşitli haberlerle birlikte spikerlik yaptı.Ardından Trt Spor kanalına transfer olan isim tamamen spor ile ilgili bültenlerde yer almaya başladı.

Türkiye’de spor alanında önemli başarılara imza atan isimleri “Spor Her Yerde” isimli programda ağırlamış olan Damla Uğurtürk, programda bu kişilerin başarı hikayelerine yer vermiştir.Kimdirkim.com Trt Spor’un ardından ise kariyerini CNN Türk’te devam ettiren sunucu, burada da Spor bülteni ile karşımıza çıkmaktadır.

Bir kedisi bulunan güzel sunucunun kedisinin ismi Mars’tır. Genelde kedisi ile vakit geçirmeyi seven isim ayrıca Futbol müsabakalarını da yakından takip etmektedir. Sosyal projelerde de duyarlı olan isim LÖSEV’in sesinin daha çok duyulması için büyük destek vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu