Oyun ve Ekipman

Dark Alliance oynanış fragmanı yayınlandı

Dark Alliance oynanış fragmanı yayınlandı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Dark Alliance oynanış fragmanı yayınlandı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Dark Alliance oynanış fragmanı yayınlandı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Dark Alliance oynanış fragmanı yayınlandı

Dungeons & Dragons: Dark Alliance bugün Tuque Games ve Wizards of the Coast aracılığıyla açıklamalmuştu. Aksiyon RPG türündeki oyun eşli çok oyunculu moduna sahip ve boss savaşlarıyla, grafikleriyle ve aksiyonuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Yayınlanan PlayStation blog gönderisi ile de Tuque Games Stüdyo Başkanı Jeff Hattem, bazı ayrıntı kısmı gösteriyor. Ayrıca yeni oynanış fragmanı ile savaşın derinliklerine iniyoruz.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance bütün platformlar için açıklamaldu

Toplamda dört kişi co-op olarak oynanabilen oyunda, oyuncular R.A. Salvatore aracılığıyla oluşturulan ikonik D&D karakterlerine hayat veriyor. Drizzt, Cattie-brie, Bruenor ve Wulfgar olarak oynayacağımız oyunda ise amacımız Icewind Dale’i işgal eden canavarları yenerken, kadim bir eser olan Crystal Shard’ı bulmak.

Savaşa odaklı yapısıyla her oynanabilir kişiliğin ustalaşması gereken 50’den fazla savaş kabiliyeti var. Bütün bu hengame sırasında ise oyun emrinize bir çok araç sunuyor. Hattem’in de söz ettiği gibi oyunda kendimizi kuvvetli hissetmemiz istenirken, öte yandan da ustalaşmak için emek harcamamız gerekecek. Dark Alliance oyunundaki her kişiliğin kuvvetli ve zayıf yönleri olacak, bu da oyuncuları birlikte hareket etmeye teşvik edecektir.

Oyundaki görevleri hangi sıra ile yapacakları da yine oyuncuların insiyatifine kalmış. Bu hususta Warhammer: Vermintide 2 örneğini verebiliriz. Her görevin sonunda katledilmesi gereken bir boss olacak ve geliştirici, bunu yapmanın çok da kolay olmadığını dile getiriyor. Ayrıca görevlerin zorluk düzeylerini yükselterek daha fazla ganimet elde edebileceğimizden bahsediyorlar. Yani oyun, sizi aynı bölümü tekrar oynamak hususunda teşvik edici unsurları da içinde barındıracak.

Dark Alliance kesip biçmeniz için içinde 30’dan fazla düşman türü içinde yer alıyor. En yaygın olanları ise goblinler. Icewind Dale vadilerinde yüz yüze kalacağınız her boşluk yahut oyuk, goblinlerle dolu. Sayı üstünlüklerini tercih ederek güç elde etmeye çalışan bu yaratıklar, birlikte en sert kahramanları bile alt edebilecek sürüler halinde dolaşıyorlar. Oyunda en fazla yüz yüze kalacağımız yaratık türü olan goblinlerin de kendi aralarında çeşitleri var.

  • Goblin Warrior
  • Goblin Defender
  • Goblin Archer
  • Goblin Booyahg
  • Goblin Captain
Dark Alliance oynanış fragmanı yayınlandı

Yukarıda listelenen bütün goblin çeşitleri, kişiyina münhassır yeteneklere sahip. Bu da bir goblin sürüsüne saldırmadan önce oyuncuların hangilerini önceden eleyip elemeyecekleri hususunda düşünmelerini sağlıyor.

Dark Alliance, 22 Haziran’da PC (Steam), PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için piyasaya sürülecek. Hali hazırda Steam satış fiyatı 113,75 TL olarak karşımıza çıkıyor. Deluxe Edition satın almak isteğe göre de 170,00 TL ödemeniz gerekecek. Açıkçası fiyatın günümüz standartlarına göre bi hayli uygun olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer oyun ilginizi çektiyse ve almayı kafanızı yoruyorsanız, artması hususunda baştan ikazmızı yapalım. Genelde uzun süre düşük fiyatlı kalmıyorlar…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu