Oyun ve Ekipman

Deathloop oyununun temel yapısı ve hikayesi açıklandı

Deathloop oyununun temel yapısı ve hikayesi bilgisi verildi, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Deathloop oyununun temel yapısı ve hikayesi bilgisi verildi başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Deathloop oyununun temel yapısı ve hikayesi bilgisi verildi ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Deathloop oyununun temel yapısı ve hikayesi bilgisi verildi

Dishonored serisinin geliştiricisi Arkane Studios aracılığıyla geliştirilen Deathloop için bütün ayrıntı kısmını ve oyunun yapısını anlatan yeni video geldi. Oyunun temel mekanikleri ve amacını açıklayan videoda geçtiğimiz yıl adından çokça bahsettiren bağımsız yapım Hades’in esintilerini görmekteyiz. Oldukça ilgi çekici görünen oyunun yapısına ve mekaniklerine gelin birlikte göz atalım.

Arkane Studios aracılığıyla geliştirilen Deathloop için bi hayli geniş bir şekilde açıklama videosu

Geçen yıl adından bi hayli söz ettiren Hades‘i duymuşsunuzdur. Yılın oyunları ödüllerinde bir çok alanda aday gösterildi ve bazı ödülleri almayı da başardı. Öne çıkan özelliği ise kendini sürekli olarak tekrar edip bu tekrar sırasında oyuncuyu hiç usandırmaması olmuştu. Öyle görünüyor ki bu bağımsız yapımın başarısı Arkane Studios’a ilham olmuş ve Deathloop için yeni fırsatların kapısını aralamış. Yayınlanan videoda da bahsedildiği gibi Arkane’in yeni oyunu Hades ile bi hayli benzer bir yapıya sahip.

Deathloop, adından da anlaşılacağı üzere sürekli olarak döngüde bulunacağımız bir oyun. Aynı gün içinde sekiz düşmanı öldürmeye çalışacağız ve bunu yaparken zamana karşı yarışmamız gerekecek. Belirli bir süre sonra gün yeniden ekranlara gelecek fakat kişiliğimizin silahları ve kabiliyetleri kaybolmayacak. Bu da oyunu bitirmenin, oyunu bir çok kez oynayıp uygun kombinasyonları kişiliğimizde yakaladıktan sonra -tıpkı Hades’te olduğu gibi- işimizi kolaylaştırmamız gerekeceğini gösteriyor. Zamana karşı olan bu yarışımızda özellikle Dishonored serisinden bi hayli işinde uzman ve başarılı oldukları birinci şahıs nişancı mekaniklerini kullanacağız. Videoda da gösterildiği gibi özel kabiliyetlerimizi tercih ederek daha az zamanda daha fazla yol kat etmeye çalışacağız.

Öldüreceğimiz sekiz ana düşman içinde bilim insanları, sanatçılar, soğuk kanlı katiller gibi geniş bir renk yelpazesi mevcut. Kendilerine “Vizyonerler” adını takan bu insanları sıra sıra avlayacağız ve eğer gün sonuna kadar yetiştiremezsek bile, baştan başlarken bitirdiğımız turlardan kazandığımız deneyim, silah ve kabiliyetleri kullanacağız. Bu sekiz düşman haritanın dört farklı bölgesinde karşımıza çıkacak ve dört farklı zaman diliminde yüz yüze kalacağız. Yerlerini öğrenmek istiyorsanız araştırıp fikir yürütmemiz gerekecek ve bu da zamanla olan yarışımızda önümüze tatlı bir engel olarak çıkacak. Suikastçi olarak gerçekleştireceğimiz görevlerde karşımıza başka tanıdık yüzler de çıkacak ve geliştiricinin tabiriyle bizi “birden fazla kez” öldürecek. Bahsi geçen karakter, oyunun görsellerinde de karşımıza çıkan perma saçlı kadın karakter Juliana ve kendisi en kuvvetli vizyoner olarak adlandırılıyor.

Deathloop oyununun temel yapısı ve hikayesi açıklandı

Suikastçi kişiliğimiz için doğaüstü özel yetenekler açarak, silahlarımızı bir çok değişik yolla modifiye ederek kendimize has bir “build” oluşturup gireceğimiz turlarda bunu kullanabileceğiz. Zaman döngüsüne takılıp kalmış bir suikastçi olarak çıkacağımız maceradan aktarılan detaylar bu kadar. Yukarıdan videonun tamamını izleyebilirsiniz. Deathloop ile ilgiliki görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu