Oyun ve Ekipman

Diablo II Resurrected 20 yıllık kayıtları bile çalıştıracak

Diablo II Resurrected 20 yıllık kayıtları bile çalıştıracak, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Diablo II Resurrected 20 yıllık kayıtları bile çalıştıracak başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Diablo II Resurrected 20 yıllık kayıtları bile çalıştıracak ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Diablo II Resurrected 20 yıllık kayıtları bile çalıştıracak

Diablo II Resurrected (remastered), oyuncuların 20 yıllık Diablo 2 kayıtlarını kullanmalarına izin verecek. Eğer hala kayıt dosyalarınız silinmediyse nostaljiye, kelimenin gerçek anlamıyla kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Geliştiricilerin yaptığı açıklama bu yönde fakat bütün platformlar için olup olmadığı halen belli değil.

Diablo II Resurrected, eski kayıt dosyalarınızı remastered sürümde çalıştıracak

Matthew Cederquist, IGN Middle East’e, Diablo 2’nin yirmi yıldan daha eski olmasına rağmen, yeni oyunla uyumlu olduğunu dile getirdi. Bu da Diablo II Resurrected oyununa sahip olan herkesin, bu yaşlı kayıt dosyalarını yeni oyuna yükleyebileceğini gösteriyor. Aynı zamanda Cederquist, bu özelliği ilk etapta planlamadığını da ekledi. Lakin denedikten sonra takımın Diablo 2’nin remastered sürümüne eski kayıtları yükleyebileceğini görünce şaşırdığını dile getirdi.

“Remastered üzerinde çalışırken, eski kayıt dosyalarının işe yarayıp yaramayacağını düşünüyorduk. Bir biçimde denedik ve işe yaradı” dedi. “Biz de ‘tamam, bu şuana dekki en iyi özellik’ gibi düşündük.”

Diablo II Resurrected 20 yıllık kayıtları bile çalıştıracak

Bu özelliğin Diablo II Resurrected için yalnızca PC sürümünde işe yarayıp yaramadığı açıklanmasa da, oyun farklı platformlar içinde kayıt dosyalarını taşımayı destekleyecek. Bundan dolayı teoride oyuncuların 20 yıllık kayıt dosyalarını PC sürümüne aktarıp, ardından konsollarına taşıyabileceğini gösteriyor. Bildiğiniz gibi Diablo II Remastered, geçtiğimiz ay yapılan BlizzCon 2021 sırasında açıklamalmuştu.

İçerik olarak hem klasik hem de remastered görseller içinde geçiş yapabilme özelliğine de sahip. Diablo 2’nin kendine özgü oynanışının ve sistemlerinin değişmediğini ve bütün enteresanlıklarıyla hepsinin orada olduğu bilgisi yer alıyor. Lakin platformlar içinde paylaşılabilen kayıt dosyaları da dahil olmak üzere yaşam değerinde iyileştirmeler yapıldığını da belirtiyorlar.

Diablo II remastered sürümü Resurrected, yakın günlerde Blizzard’a katılan Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 ve Crash Bandicoot N.Sane Trilogy stüdyosu Vicarious Visions aracılığıyla geliştiriliyor. Oyun PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S ve Nintendo Switch platformlarında piyasaya sürülecek. Oyuncular ilerlemelerini bütün bu platformlar içinde çapraz olarak aktarabilecekler. PC sistem gereksinimleri de bilgisi verildi.

Henüz okumadıysanız oyunla ile ilgili daha fazla detay için alakalı yazımızı okumayı unutmayın. Diablo II Remastered sürümü bu sene içinde piyasaya sürülecek. Sizler oyunla alakalı neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu