Oyun ve Ekipman

Diablo II Resurrected cross platform olarak duyuruldu

Diablo II Resurrected cross platform olarak açıklamaldu, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Diablo II Resurrected cross platform olarak açıklamaldu başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Diablo II Resurrected cross platform olarak açıklamaldu ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Diablo II Resurrected cross platform olarak açıklamaldu

Blizzard Entertainment, aksiyon-rol yapma türünün kaidelerinı tespit eden seriden Diablo II ile Lord of Destruction® genişleme paketinin son teknolojiyle yenilenmiş hali olan Diablo II: Resurrected’ı açıkladı. Firmanın konuyla alakalı yaptığı resmi açıklama şu biçimde;

Diablo II Resurrected açıklamaldu

Diablo II, Time dergisi aracılığıyla, “olabileceken gelmiş geçmiş en iyi rol yapma oyunu, en iyi zindan oyunu ve en iyi PC oyunu,” olarak gösterilmişti. Diablo II: Resurrected, son teknoloji oyun donanımlarının gücünden yararlanan modern görselliğiyle, işinde uzman oyuncuların bunun yanında çiçeği burnunda bir nesli de Diablo’nun karanlık hikâyesini, heyecanlı ganimet mücadelelerini ve kanlı hack-and-slash oynanışını tecrübe etmeye çağırıyor. 

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/DRP62MGOrUo” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Diablo II: Resurrected‘te oyunun klasik 2D grafikleri günümüzün fizik tabanlı 3D modellerine dönüşüyor. Bunun yanında oyuna enerjik ışıklandırma eklenecek ve oyunun animasyonlarıyla büyü efektleri de tamamen elden geçirilecek. Üstelik bunların tamamı 4K çözünürlüğe kadar destek sunacak.** Oyunda bulunan ve gizemli Dark Wanderer’ın macerasını gözler önüne seren toplam 27 dakikalık klasik ara sahnelerin her bir karesi yeniden tasarlanmakta. Sanctuary’nin ürkütücü sesleri ve hafızalara kazınan özgün müzikleri de Dolby 7.1 surround ses teknolojisini destekleyecek biçimde elden geçiriliyor. Klasik oyunun ses ve grafiklerini üst düzeyye çıkaracak olan Diablo II: Resurrected, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları şimdiye kadar eğlendirmeye devam eden derin oynanış ayrıntı kısmını ve kilit tasarım öğelerini koruyacak.

Blizzard Entertainment başkanı J. Allen Brack, “Diablo II, hem Blizzard hem de dünya çapındaki milyonlarca oyuncu için bir dönüm noktasıydı. Diablo II: Resurrected aracılığıyla bu klasiği PC ve konsollara geri getirecek olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Böylelikle eski oyuncular anılarını tazelerken yeni oyuncular da Diablo II’nin zamanının ötesindeki oynanışını istedikleri platformda ortak ilerleme desteği (cross-progression) imkânıyla ilk kez deneyimleme şansını elde edecek,” diyor. “Diablo II: Resurrected’ın yeni yüksek çözünürlüklü sesleri ve görselliği, oyunun yirmi yıl öncesini aratmayacak ölçüde keyifli ve ilgi çekici olacak.” 

Diablo II Resurrected cross platform olarak duyuruldu

Daha nostaljik bir deneyim isteyen oyuncular, modern grafiklerle orijinal deneyim içinde istedikleri zaman tek bir tuşla geçiş yapabilecekler. Diablo II: Resurrected çiçeği burnunda bir oyun gibi görünebilir fakat Diablo II’nin kendine özgü oynanış mekanikleri bütün orijinalliğiyle aynen korunacak. Oyunda paylaşımlı zula (shared stash) gibi çok talep edilen bazı yenilikler de bulunacak.  

Diablo II: Resurrected‘da geniş özelleştirme alternatiflerine sahip 7 karakter sınıfı bulunacak; bunlar ana oyundan Amazon, Barbarian, Necromancer, Paladin ve Sorceress ile Lord of Destruction genişleme paketinden Assassin ve Druid. Farklı beceriler ve yetenek dizilimlerini seçmek, eşya üretimi yapıp boş yuvalarına farklı öğeler yerleştirmek, eşya ve giysi setlerini tamamlamak, benzersiz silahlar ve zırhlar elde etmek, Rune Word kombinasyonları yapmak gibi birden fazla farklı oynanış mekaniği Diablo II: Resurrected’da oyuncuları bekliyor.

Diablo II: Resurrected, size unutulmaz maceralar vaat etmekte! Oyuncular, orijinal Diablo II hikâyesinin dört ana bölümünde ölümcül Sanctuary dünyasına giderek Dehşet Lordu Diablo ve cehennemin diğer güçleriyle yüzleşecek. Ayrıca çok bi hayli beğeni alan akıl hocası, bilge insan Deckard Cain ile bir araya gelecek, Archangel Tyrael’in yanında savaşacak ve oyun tarihine damgasını vuran diğer ilahi karakterlerle karşılaşacaksınız. Bu sürümde Lord of Destruction genişleme paketinin bütün içerikleri de yer almakta ve macera, Bölüm V’le devam ederek oyuncuları önce Mount Arreat’ın tehlikeleriyle yüzleştirip ardından da Yıkım Lordu Baal’ın karşısına çıkaracak. 

Blizzard Entertainment ve dahili stüdyosu Vicarious Visions aracılığıyla geliştirilen Diablo II: Resurrected, bu sene Windows® PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation®5, PlayStation®4 ve Nintendo Switch™ platformlarına geliyor. Destekleyen platformlar içindeki ortak ilerleme özelliği aracılığıyla oyuncular, oyunu istedikleri platformlarda aynı karakter ve eşyalarla oynayabilecekler. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu