Oyun ve Ekipman

Diablo II Resurrected, DualSense’in özelliklerini kullanacak

Diablo II Resurrected, DualSense’in ayrıntı kısmını kullanacak, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Diablo II Resurrected, DualSense’in ayrıntı kısmını kullanacak başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Diablo II Resurrected, DualSense’in ayrıntı kısmını kullanacak ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Diablo II Resurrected, DualSense’in ayrıntı kısmını kullanacak

Blizzard geçtiğimiz BlizzCon 2021 etkinliğinde açıkladığu Diablo II Resurrected için DualSense kontrolcüsünün nimetlerinden faydalanacağını dile getiriyor. Biliyorsunuz kontrolcü yeni nesilde bi hayli mühim birkaç temel detaya sahip ve bu da onu özel bir kontrolcü yapıyor. Haptik geri bildirimler ile kol titreşiminin gerçekçiliği, adaptif tetikleri ile oyundan oyuna değişik bir deneyim sunmasıyla öne çıkan kontrolcü için Blizzard da bi hayli heyecanlı.

Diablo II Resurrected, DualSense özelliklerinden faydalanacak

UnGeek’in de açıkladıği üzere Blizzard’dan Robert Gallerani ve Maxine Virtue, BlizzCon 2021’deki bir medya toplantısı sırasında stüdyonun Diablo II Resurrected DualSense desteği için planlarını paylaşımı yaptılar. Diablo 2’nin remastered sürümü için hali hazırda heyecanla bekleyen kitlenin bunun yanında yeni nesil konsol sahipleri için de haberler bi hayli mutluluk verici.

Gallerani “DualSense’i nasıl kullanmak istediğimiz üzerinde hala çalışıyoruz, fakat denetleyicideki dokunsal geri bildirim gerçekten heyecan verici bir şey ve bundan dolayı bundan yararlanacağımızdan emin olmak istiyoruz” dedi. Bahsi geçen dokunsal geri bildirim özelliği, temelde farklı yüzeylerin ve öğelerin hissini ve etkilerini çoğaltarak oyuncuya aktarmak için dizayn edilmiş. Kolun, oyun içinde farklı yüzeylerde yüründüğünde veya herhangi başka bir etki ile farklı biçimde titreyerek her durum için daha öznel bir deneyim yaratması hedeflenmiş.

Diablo II Resurrected, DualSense'in özelliklerini kullanacak

Ayrıca Gallerani Diablo II Resurrected’ın kontrolcüden nasıl faydalanacağı konusunu biraz daha detaylandırdı ve remastered sürümünün oyun kumandaları için bir imleç işlevi ekleyeceğini de doğruladı. “Orijinal oyunda Sahire’nin ışınlanması işi, istediğiniz yere tıklamanız vasıtasıyla gerçekleşiyordu. Tıkladığınız yer, ışınlanacağınız yerdi. Kontrolcü kullanırken ise bir imleciniz yok, bundan dolayı büyücü için varsayılan bir ışınlanma mesafesine sahibiz.” Bunu Divinity Original Sin 2‘deki imleç mantığına benzetebiliriz.

Serinin en bi hayli beğeni alan oyunlarından birisi olan Blizzard klasiği, yeni 3D modeller, yeniden yapılan sinematikler ve yükseltilmiş ses değeriyle çıkacak. PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox One, Xbox Series X / Series S ve Nintendo Switch için 2021 senesinde piyasaya sürülmesi amaçlanıyor. PC sürümünün sistem gereksinimleri için buraya tıklayarak alakalı yazımıza gidebilirsiniz. Peki sizlerin oyun ile ilgiliki görüşleriniz nelerdir? Yorumlarda bizlerle ve diğer okurlarla paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu