Oyun ve Ekipman

Disintegration geliştirici stüdyosu kapanıyor

Disintegration geliştirici stüdyosu kapanıyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Disintegration geliştirici stüdyosu kapanıyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Disintegration geliştirici stüdyosu kapanıyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Disintegration geliştirici stüdyosu kapanıyor

Disintegration oyununun başarısızlığından sonra, stüdyoda yeni kararlar alınmış gibi görünmekte. Bunun bunun yanında çıktıktan birkaç ay sonra çok oyunculu sunucuları kapanan oyun, yeterli sayıda oyuncuyu bir türlü yakalayamadı. Tek oyunculu senaryo moduna biraz daha odaklanmalarına rağmen mühim bir oyuncu kitlesine hitap edemediler. Bu da önce ağır ağır oyunun, sonra da stüdyonun sonunu getirdi. Geçen sene Kasım ayında stüdyonun kurucu ortağı Marcus Lehto, Twitter’da oyunun istedikleri ilgiyi görmediğini söylemişti. Bundan sonra da Disintegration ile ilgili pek bir şey duymadık. Bugün de çok sürpriz olmayan bir haber ile karşınızdayız: V1 Interactive kapanıyor.

Disintegration geliştiricisi V1 Interactive, stüdyoyu kapatıyor

Geliştirici Twitter’da “V1’deki son 5 yılın harika geçmesini sağlayan bütün kabiliyetli geliştiricilere teşekkür ederiz” dedi. Aynı zamanda Lehto, kararın mevcut şirket kapanırken çalışanların yeni iş aramak için yeterli zamana sahip olacakları biçimde verildiğini bildiriyor.

Aslını söylemek gerekirse Marcus Lehto, Halo serisiyle adını duyurmuş mühim biri. Serinin ilk üç oyununda sanat yönetmeni olarak görev yapmıştı. Take-Two’nun Private Division etiketi altında oyunu yayınlamasına da bu olanak sağlamış olmalı. Yine de oyun istenildiği kadar başarılı olamadı ve ne yazık ki ağır ağır sona doğru ilerledi.

Disintegration geliştirici stüdyosu kapanıyor

Aslını söylemek gerekirse Disintegration, birinci şahıs nişancı ve gerçek zamanlı strateji türlerini birleştirmeye çalışıyordu. Dron kamerası gibi bir bakış yönünden, birliklerinizi komuta etmenizi sağlayan mekaniklere sahipti. Biz de oyuna bir videomuzda yer vermiştik ve siz değerli okurlarımıza oyunun temel yapısını ve mekaniklerini tanıtmıştık. Lakin gerek yapısındaki noksanlıkler, gerekse oyuncu sayısını bir türlü tutturamamış olması oyunu gözlerden uzak bir yerde ölüme terk etti. V1, multiplayer sunucularını kapatma kararı aldığında, farklı şeyler denemek istediklerini ve yapacak çok işleri olduğunu belirtmişti. Tek oyunculu deneyimin biraz daha üzerine titreyip, en azından bu tarafta oyuncuları yakalamaya çalıştılar. Gel gör ki bu da olabilecek olmadı ve bugün şirket kapanma kararı aldıklarını açıkladı.

Steam’de “karışık” 146 inceleme ile hala tek oyunculu bir deneyim olarak yerini koruyor. Lakin tahmin edebileceğiniz üzere artık geliştirme desteği almayacak. Bu da söylemesi üzücü fakat onu Steam mağazasındaki ölü oyunlardan biri yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu