Oyun ve Ekipman

Doom 3 VR Edition PlayStation VR için duyuruldu

Doom 3 VR Edition PlayStation VR için açıklamaldu, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Doom 3 VR Edition PlayStation VR için açıklamaldu başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Doom 3 VR Edition PlayStation VR için açıklamaldu ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Doom 3 VR Edition PlayStation VR için açıklamaldu

Bugün id Software aracılığıyla geliştirilen Doom 3 VR Edition yeni bir fragmanla açıklamaldu. Kendisinden sonraki bütün FPS oyunlarına yön vermiş Doom serisinin üçüncü oyunu, iki yeni genişletme paketiyle birlikte PS VR üzerinden de oynanabilecek. Eski nesil aksiyon FPS deneyimini sanal gerçeklik üzerinden yaşamak isteyenler için güzel haber!

Doom 3 VR Edition PS VR için yeni fragmanla açıklamaldu

İlk etapta PC için geliştirilen ve ardından PlayStation, Xbox, Switch platformlarında da boy gösteren Doom 3, şimdi de VR için geliyor. Doom 3 VR Edition, PlayStation VR için kısa bir teaser fragmanıyla açıklamaldu. İblislerin işgal ettiği bir UAC tesisinde sanal gerçekliğe dalarak hem korkup, hem de öldürmenin hazzını aynı anda yaşayacağız. Oyun ilk etapta PlayStation 4 için çıkacak ve PlayStation 5 ile de geriye dönük uyumluluk aracılığıyla oynanabilecek.

Ayrıca Doom 3 VR Edition, Doom 3’ün genişleme paketleri Resurrection of Evil ve The Lost Mission’a sahip olacak. Bu iki genişleme de PS VR teknolojisi için yeniden düzenlenmiş. Geliştirilen dokuları, yeni gölgelendirme teknolojileriyle 15 saatin üzerinde sürecek bir deneyim vaat ediyor. Ayrıca ses efektlerinin de yenilendiğini belirtiyorlar.

Doom 3 VR Edition PlayStation VR için duyuruldu

Geliştiricinin paylaşımı yaptığı PlayStation blog gönderisi, oyunun PS VR’ın bir çok özelliğinden tamamen faydalanacağını dile getiriyor. Orijinali eleştirmenler aracılığıyla bi hayli bi hayli beğeni alan Doom 3’ün üzerine canınızı, zırhınızı ve cephanenizi takip edebilmeniz için ufak bir arayüz eklemişler. PlayStation 4 ve 5 için yayına girecek oyun için çıkış tarihi 29 Mart 2021 olarak verildi. Evet VR bugün oyuncuların en az kullandığı platformlardan biri fakat, geliştiricilerin ilgisini halen kaybetmiş değil. Sizler bu oyun ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Doom 3 ile ilgili

Doom 3 id Software aracılığıyla PC için geliştirildi ve piyasaya sürüldü. Kuzey Amerika için 3 Ağustos 2004, Avrupa için ise 13 Ağustos 2004 tarihinde piyasaya sürüldü. İlerleyen vakitlerde PlayStation 4, Xbox One, Xbox, Nintendo Switch platformlarında da boy göstermeye başladı. Xbox sürümü Vicarious Visions aracılığıyla, Mac OS X sürümü de Aspyr Media aracılığıyla geliştirildi. Daha sonra Doom 3 BFG Edition olarak yeniden yapılmış versiyonu piyasaya sürüldü ve yeni nesil işletim sistemlerinde düzgün çalışması için daha uygun hale getirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu