Oyun ve Ekipman

DOOM Eternal, toplamda 450 milyon dolar kazandırmış

DOOM Eternal, toplamda 450 milyon dolar kazandırmış, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde DOOM Eternal, toplamda 450 milyon dolar kazandırmış başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde DOOM Eternal, toplamda 450 milyon dolar kazandırmış ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

DOOM Eternal, toplamda 450 milyon dolar kazandırmış

Geçen yılın Mart ayında Bethesda, DOOM Eternal için selefi DOOM’un (2016) lansman gelirlerini ikiye katladığını duyurmuştu. Seride yeni bir rekora imza atan oyun çok bi hayli hızlı bir biçimde başarılı satışlara ulaştı ve çok sevildi. Şimdi ise eski bir id Software çalışanı aracılığıyla bildirilene göre kayıtlara dolar olarak oyunun değerini ekleyebilinmekte.

DOOM Eternal geliri 450 milyon doları aşmış durumda

Eski id Software gelir tasarımcısı ve ürün yönetimi önderi David Saunders’a göre, DOOM Eternal oyunu ilk dokuz ayda toplamda 450 milyon doların üzerinde gelir elde etmiş. Saunders şimdilerde Gearbox ile çalışıyor. Bu bilgi geliştiricinin LinkedIn profili üzerinden paylaşıldı fakat şu anda profil erişilebilir değil. Bu anlamda Bethesda aracılığıyla yapılmış resmi bir açıklama olarak yaklaşmamak gerekiyor. Yine de elimizde bir ekran görüntüsü var.

DOOM Eternal, toplamda 450 milyon dolar kazandırmış

Burada dikkat çeken konu ise DOOM Eternal’in diğer oyunlar gibi ganimet kutuları, kart paketleri veya diğer türlü oyun içi satın alımlar içermemesi. Sadece tek oyunculu bomba gibi bir oyun çıkarmak ve onu doğru biçimde desteklemek işte böyle harika sonuçlar doğurabiliyor. Bu da video oyunları endüstrisinin bir başka noktasına gözleri üstüne topluyor, bugünlerde geliştiricilerin unutmakta olduğu bir başka noktasına…

DOOM Eternal, toplamda 450 milyon dolar kazandırmış

İncelememizde “Sinir ve strese birebir gelen oynanışı ile Doom Eternal, 2016 senesinde çıkan oyunun izinden gidiyor ve oyun severlere katıksız bir aksiyon sunmayı başarıyor” ifadeleriyle tanımladığımız oyun gerçekten oyuncular aracılığıyla da hayli sevildi. Geçen seneın en iyi oyunlarını seçtiğimiz “2020 senesinin en iyi oyunları” içeriğimizde de oyuncular aracılığıyla yılın en iyi FPS oyunu seçilmişti. Haliyle bu kadar bi hayli beğeni alan bir oyunun müthiş gelirlere ulaşması için ganimet kutularına ihtiyaç duymamasını anlıyoruz.

Aynı zamanda geçtiğimiz senenin sonunda Nintendo Switch sürümü de çıkmıştı. Oyun için gelen genişleme paketi “The Ancient Gods” ile bu başarılı tek oyunculu deneyim geliştirilmiş, öncedensinde de oyun Xbox Game Pass sistemine eklenmişti. Bethesda’nın Microsoft aracılığıyla satın alınması görünen o ki DOOM serisinin satışlarına da olumlu biçimde yansımış. Peki sizler oyun ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu