Oyun ve Ekipman

Dungeons & Dragons için yeni açık dünya RPG oyunu geliyor

Dungeons & Dragons için yeni açık dünya RPG oyunu geliyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Dungeons & Dragons için yeni açık dünya RPG oyunu geliyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Dungeons & Dragons için yeni açık dünya RPG oyunu geliyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Dungeons & Dragons için yeni açık dünya RPG oyunu geliyor

Dungeons & Dragons, belki de bugünün RPG oyunlarının dünyaya geldiğu yerdir desek, yanılmış olmayız. Sonuçta RPG oyun türü masaüstü RPG’lerden esinlenilerek geliştirildi ve bu sayede dünyaya geldi. Lakin D&D türü için gerçekten başarılı bir AAA oyunu gelmedi, yani halen. Hidden Path Entertainment ise bunu tamamen değiştirmeyi planlıyor.

Dungeons & Dragons için büyük bütçeli açık dünya RPG’si yolda

Bugün stüdyo, Dungeons & Dragons serisinde bulunacak AAA, üçüncü şahıs bir açık dünya RPG’si üzerinde çalıştığını açıkladı. Polygon’un da dile getirdiği gibi, proje için bir dizi iş ilanı yayınlandı. Hali hazırda Hidden Path oyun için yazar, Grafik Programcısı, Teknik Sanatçı gibi dallarda çalışanlarını arıyor. Dungeons & Dragons için gelecek bu yeni açık dünya rol yapma oyunu, görünen o ki halen geliştirme sürecinin çok başlarında. Lakin geliştirici Hidden Path Entertainment, öncedenki oyunlarından sonra böyle büyük bir işin altından kalkabilecek mi? Göreceğiz.

Hidden Path, Age of Empires II HD Edition, Defense Grid serisi, Counter Strike: Global Offensive gibi oyunlarla kataloğu kuvvetli bir şirket olsa da, bir AAA oyunun başına oturmaları beklenmiyordu. Özellikle CS:GO stüdyonun en dikkate değer oyunu, fakat geliştirilmesinde Hidden Path’ın gerçek rolü her zaman o kadar net değildi. CEO Jeff Pobst’un seneler önce Reddit’te açıkladığı gibi “Valve bize CS’yi alıp konsollara getirmek isteyip istemediğimizi sordu ve biz de bu fırsatı kaçırdık. Daha sonra hem PC, hem MAC hem de konsollarda CS:GO üzerinde birkaç yıl çalıştık ve Valve ile birlikte Ağustos 2012’de piyasaya sürdük.” Tabi bundan sonra Valve, CS:GO’yu tamamen devraldı.

Dungeons & Dragons için yeni açık dünya RPG oyunu geliyor

Hali hazırda Dungeons & Dragons masaüstü oyunundan esinlenilerek geliştirilen gelecek vaat eden RPG’ler var. Bunların başında Baldur’s Gate gibi seriler geliyor. Hem evrenin kapasitesi hem de RPG oyunlarının derinliği yönünden seri için gelecek yeni bir AAA açık dünya oyunu, gerçekten bi hayli heyecan verici. Yeni iş ilanları proje ile ilgili daha fazlasını duymak için bir süre beklememiz gerektiğini gösteriyor. Peki sizler bu yeni proje hakında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu