Oyun ve Ekipman

Dying Light 2 için bu hafta resmi detaylar geliyor

Dying Light 2 için bu hafta resmi detaylar geliyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Dying Light 2 için bu hafta resmi detaylar geliyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Dying Light 2 için bu hafta resmi detaylar geliyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Dying Light 2 için bu hafta resmi detaylar geliyor

Şükürler olsun! Sonunda Dying Light 2 geliştiricisi Techland’den birileri çıkıp oyun ile alakalı bir şeyler söyleme kararı aldı. Dün gece DL2 resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşım oyun ile ilgili bir şeyler duyacağımız önümüzdeki haftayı işaret ediyor. Geliştiricinin uzun süren sessizliğinden ve oyun için “galiba yılan hikayesine dönüyor” dememizin ardından böyle bir açıklama iyi oldu. Çıkış tarihi belirsiz bir tarihe kadar ertelenen yapım ile ilgili bildiklerimiz gerçekten fazla kısıtlı. Bakalım Techland, bir seriye ikinci oyunu çıkarma fobisini yenebilecek mi?

Dying Light 2 için yeni haberler Çarşamba günü geliyor

Geliştirici, Twitter hesabından paylaşımı yaptığı gönderiyle yeni haberler için 17 Mart 2021 tarihini verdi. Oyun ile ilgili sonunda yeni bir şeyler duyabileceğimiz bir tarih var. Bildiğiniz gibi son haftalarda oyun için gerçekten hayal kırıklığı yaratan şeyler duymuştuk. Geliştiricilerin üst yönetimle içindeki anlaşmazlık sebebiyle 20 Techland çalışanı iki ay içinde şirketten ayrılmıştı. Hali hazırda belirsiz bir tarihe ertelenen Dying Light 2 için bunu duymak “galiba öldü oyun” dememize neden olmuştu. Şimdi ise geliştirici çıkarak 17 Mart’ta yayınlayacakları bir güncelleme ile yeni şeylerin haberini verecek.

Dying Light 2 için bu hafta resmi detaylar geliyor

Gerçekten Techland’in bir seriye ikinci oyun çıkarmak hususunda nedense bir laneti var. Biliyorsunuz “Dead Island 2 ve onun hazin hikayesi” paylaşımımızda da bunu konuşmuştuk. Geliştirici seriye yan oyunlar, genişleme paketleri gibi içerikler yayınlayabiliyorken bir oyunun yanına “2” yazmaya gelince tıkanıyor. Zombi oyunları hususunda oyuncuların güvenlerini kazansalar da devam oyunları hususunda hep sınıfta kaldılar. Hayranlar Dying Light 2 için gelecek yeni haberler beklerken biz stüdyoda işlerin fena karıştığını öğrendik. Daha öncesinde de yapım aşaması bitti ve “iyi haberler gelebilir” diyorduk. Sonunda 17 Mart Çarşamba günü yeni haberler, belki bir çıkış tarihi duyacağız.

Son haber kanallarına göre stüdyoda üst yönetim ve geliştiriciler içinde müthiş bir anlaşmazlık var. Geliştiricilerin iddiaları, üst yönetimin kabiliyetli bireylerin fikirlerine saygı duymadıkları yönünde. Hatta doğrudan bütün oklar CEO Pawel Marchewka’yı gösteriyor. Tabi kendisinden bu konu ile alakalı bir savunma veya açıklama gelmedi. Açıklamaları için konuyla alakalı haberimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu