Oyun ve Ekipman

Dying Light 2 stüdyosunda işler fena karışmış

Dying Light 2 stüdyosunda işler fena karışmış, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Dying Light 2 stüdyosunda işler fena karışmış başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Dying Light 2 stüdyosunda işler fena karışmış ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Dying Light 2 stüdyosunda işler fena karışmış

TheGamer aracılığıyla bildirilen bir rapora göre, Dying Light 2 geliştiricisi Techland tarafında işler bi hayli karışık. İki ay içinde 20 çalışanın işi bırakması, yönetim ve geliştiriciler içindeki anlaşmazlıklar, korkunç çalışma kültürü gibi bazı iddialar var. Bütün bunların oyunun geliştirme sürecini olumsuz etkilediği bilgisi yer alıyor ve görünen o ki, Dying Light serisinden yeni bir oyun bekleyenler, umutlarını ve beklentilerini en düşük düzeyye indirgemeli. 

Dying Light 2 geliştiricisi Techland tarafında işler sarpa sarmış durumda, beklenen ‘iyi haberler’ gelecek gibi görünmüyor

Dead Island serisi ve Dying Light ile zombi oyunları yapma hususundaki hünerini oyunculara ispatlayan Techland, zor zamanlar geçiriyor. İlk kez 2018 senesinde açıklamalan Dying Light 2, 2020 senesinde çıkacaktı fakat belirsiz bir tarihe ertelenmişti. Geçen yılın sonlarında ise gelen haberler, bu sene içinde oyuna dair yeni şeyler görebileceğimize işaret ediyordu. Gel gör ki bu sene içinde gelen haberler, bekleyen oyuncular için “çok fazla umutlanmadan bilave edin” gibi bir mesajı bununla birlikte getiriyor.

TheGamer aracılığıyla bildirilen bir rapora göre, oyunun geliştirme süreci bazı sorunlar sebebiyle olumsuz etkileniyor. Baş editör Kirk McKeand aracılığıyla yakın günlerde yayına giren bir rapor, stüdyonun çalışma ortamındaki zorlukları ve oyunun geliştirme sürecindeki olumsuzlukları gün yüzüne çıkartıyor. Raporda mesleki endişelarından ötürü anonim olarak kalmak isteyen Techland’daki eski ve mevcut çalışanlarla yapılan 10 röportajdan parçalar yer alıyor.

Dying Light 2 stüdyosunda işler fena karışmış

Genel olarak bütün çalışanların yakındıkları sorunlar “otokratik (tek elden ve yargılanmadan) bir yönetim, kötü planlama ve baştan aşağı zehirli bir çalışma kültürü” olarak karşımıza çıkıyor. Şirket yönetiminin çalışanların moralini ve iş akışını olumsuz etkilediğini ve bunun da Dying Light 2’nin devam eden geliştirme sürecinde sorunlara yol açtığu söyleniyor. Bildirilene göre bu poblemlerin büyük çoğunluğu, CEO Pawel Marchewka da dahil olmak üzere üst düzey yöneticilerden kaynaklanıyor. Kaynaklar TheGamer’a CEO’nun ve diğer yöneticilerin, uzman kişilerın fikirlerini reddettiğini ve bunun da geliştirme sürecini aksattığını dile getiriyor.

Başka bir kaynak ise TheVerge’e “Bir uzman, yönetim kurulunun gündemiyle uyuşmayan şeyleri tavsiye etmeye başladığında, ağır ağır çalışmadan ve sorumluluklarından soyutlanıyor” dedi. Bu da onların ayrılmalarına veya sonunda kovulmalarıyla sonuçlanıyor. En can alıcı cümle ise “Techland’da kariyer yapmak için itaatkar olmalısın” şeklinde oldu.

Rapora göre yalnızca son iki ayda en az 20 çalışan Techland’dan ayrıldı. Stüdyonun yüksek ciro oranına sahip bir kaynağı, Dying Light 2’nin öyküsünün altıdan fazla defa yeniden yazıldığını iddia ediyor. Tabi bu kadar değişiklikten sonra final ürünü neye benzeyecek, orası tartışma konusu. Sizler bu konu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu