Oyun ve Ekipman

EA Games, Dragon Age 4 gibi oyunların yapımına karışmama kararı aldı

EA Games, Dragon Age 4 gibi oyunların yapımına karışmama kararı aldı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde EA Games, Dragon Age 4 gibi oyunların yapımına karışmama kararı aldı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde EA Games, Dragon Age 4 gibi oyunların yapımına karışmama kararı aldı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

EA Games, Dragon Age 4 gibi oyunların yapımına karışmama kararı aldı

EA Games tarafında bi hayli enteresan ve oyuncular yönünden da bir o kadar sevindirici bir gelişme yaşandı. Firmanın başta Dragon Age 4 olmak üzere, yapım aşamasında olan mühim oyunların gelişim sürecine karışmayacağı altı çizildi. Peki bu haber ne anlama geliyor?

Dragon Age 4 hikaye odaklı bir oyun olacak?

Oyun sektöründe bildiğiniz gibi son haftalarda “game as service” tabirini sürekli olarak görmeye başladık. Her ne kadar Destiny gibi oyunlar bu hususta başarılı olsalar da bunun yanı sıra ortaya Anthem ve Marvel’s Avengers gibi bi hayli başarısız örnekler de yer alıyor. Firmaların dayatması sonucu oyunlarını bu biçimde çıkaran yapım personelleri ise farklı zamanlarda bu konu ile ilgiliki hastalıklarını dile getirebiliyorlar. İşte tüm bu yaşananlardan ve Anthem Next projesinin iptal edilmesinden sonra EA Games oyun stüdyolarındaki işleyişi değiştireceği rapor edildi.

EA Games, Dragon Age 4 gibi oyunların yapımına karışmama kararı aldı

Daha önce Dragon Age 4 gibi oyunların da çoklu oyuncu modu içereceği ve tıpkı biraz önce saydığımız oyunlarda olduğu gibi “game as servise” enerjiklerine sahip bulunacağı açıklanmıştı. İşte EA Games‘in bu kararından geri döndüğü ve Dragon Age 4’ün yalnızca tek kişilik bir hikaye içereceği altı çizildi.

Dahası EA Games’in bu kararı almasında Star Wars Jedi: Fallen Order oyununun da payı bi hayli büyük olmuş. Düşük beklentilere rağmen bu oyunun iyi bir satış rakamına ulaşması ve oyunculardan aldığı geri dönüş EA Games tarafında da bu değişikliklerin yapılmasının kapısını aralamış.

Alınan bu karardan sonra EA Games’in başta Bioware ve Respawn Entertainment olmak üzere çatısı altında bulunan firmaları oyun geliştirme hususunda darlamayacağı ve serbest bırakacağı rapor edilmiş. Anthem önceden tek kişilik bir RPG oyunu olarak dizayn edilmiş fakat EA Games yönetiminin baskıları sonucu çok değişik bir yöne evrilmişti. Açıkçası alınan bu karardan sonra yapılacak oyunları daha da merak ettiğimizi belirtmemiz gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu