Kasım 28, 2022

Metabolizma Hızlandırıcı

Emziren annelere zayıflama çayı , Emziren anne diyeti yazımda sevgil Beste’nin bana verdiği metabolizma hızlandırıcı anne sütü arttırıcı çaydan bahsetmiştim. Diyet yazısını kaçıranlar buradan ulaşabilirler. Ben bu hafta çok faydasını gördüm. Hem bekleyenler hem de henüz haberdar olmayanlar için haftanın ilk tarifi olarak paylaşmak istedim 🙂 Sevgili Beste faydalarını da bizlerle yazısında paylaşmış.Zayıflamak için diyete destek bir yöntem olarak tarifini verdiğim metabolizma çayım çok işe yarıyor. Emzirirken kilo vermek isteyen anneler biliyorsunuz zayıflama hapları, zayıflatan çaylar vb dışardan desteklerden uzak durmalı, içeriğini bilmediğimiz çay ve hapların içindekiler anne sütü ile bebeğe geçebilir veya sütü azaltabilir. İçtiğiniz çayın içindekileri bilirseniz ve güvenli olursa rahatlıkla içebilirler. Ben emziren anne danışanlarıma “metabolizma hızlandırıcı -anne sütü arttırıcı” özelliği ile bu çayı tavsiye ediyorum.
Kaynak

Zayıflama Çayı (Emzirenlere Göre Şahane)

Emziren annelere zayıflama çayı , merhabalar öncelikle elinize sağlık bende bu kürü denedim bir haftada iki kg vermişim aynı sizin gibi çok yuklenmedim emziren bir annenin ayrıca 😊🤗ben kilo vermek istemiyorum kilo almak istiyorum sadece emziren anneler için deyince süt aklıma geldi
Kaynak

Emziren Anne Diyeti ile Emzirirken Kilo Vermek

Emziren annelere zayıflama çayı , İlk 4 ayda aylık yarım-bir kg zayıflama normaldir. Anne çok şişmansa, ayda 2 kg kayıp da gözlenebilir. Ancak ayda 2 kg’ın üzerinde zayıflamak emziren anne için sakıncalıdır. Hekim izni olduktan sonra hafif yürüyüşler yapmak ve düzenli egzersizler kilo vermeyi çabuklaştıracaktır.Emzirme döneminde beslenmeniz bebeğinizin gelecekteki sağlığı ve anne sütü verimliliği için çok önemli. Hamileliğinizdeki beslenme alışkanlığınıza emzirirken de devam edin.Değişik besin gruplarından beslenmeye ve öğün aralarında sağlıklı atıştırmalar yapmaya özen gösterin. Bebeğini emziren anne ne iki kişilik yemeli, ne de hızla kilo vermeye çalışıp diyet yapmalıdır. Emzirme sırasında normal kalori ihtiyacınıza ek olarak 300-500 kalori daha fazla beslenmeniz yeterlidir. Bu ihtiyacı karşılamak üzere ek olarak, 1 su bardağı süt, bir yumurta veya 1 köfte kadar et, 1 ince dilim ekmek ve bir adet meyve eklemeniz yeterlidir.
Kaynak

Emzirme Döneminde Beslenme

Emziren annelere zayıflama çayı ,
Sıvı tüketiminizi arttırın! Anne sütünü arttırmanın en önemli yollarından biri sıvı tüketimini arttırmaktır. Normal bir bireyin günde 2.5-3 litre su tüketmesi gerekirken emziren anneler için günlük tüketilmesi gereken sıvı miktarı 3-3.5 litreye kadar çıkabilmektedir. Bu miktara ulaşabilmek için günlük 2 litre suyun yanında şekersiz bitki çayları, şekersiz kompostolar, ayran, çorba gibi sıvı besinlerden destek alınabilir.
Karbonhidrat tüketimini kesmeyin! Emzirme döneminde en sık yapılan hatalardan bir tanesi zayıflamak için karbonhidrat tüketiminin kesilmesidir. İlk 6 ayda yapılan zayıflama diyetlerinin süt üretimini azalttığı bilinen bir gerçektir. Bunun için karbonhidrat tüketimini kesmek ise büyük bir hatadır. Emziren annelerin diyetlerinde yeterli miktarda pilav, makarna, ekmek, meyve gibi karbonhidrat kaynaklarına mutlaka yer verilmelidir. Beyaz olanlar yerine esmer olanların tüketilmesi daha sağlıklı bir tercih olacaktır.
Kaynak

Emziren anneler için zayıflama yöntemleri burada 🙂

Emziren annelere zayıflama çayı , Merhaba, sevgili emziren anneler! Sizler için, anne sütünü artırırken zayıflamaya yardımcı olacak tarifler hazırladım. Kolay bulunan malzemeler ve zayıflama yöntemleriyle emzirme döneminde kilo verebilirsiniz.Sosyal medyadan beni takip eden emziren annelerden şöyle mesajlar alıyorum: “Sürekli acıkıyorum, dayanamayıp yiyorum ve kilo alıyorum. Ne yapacağım?” diye soruyorlar. İhtiyacı olan herkese çözüm olması için emziren anneler için zayıflama yöntemleri paylaşıyorum.
Kaynak

Süt Arttırıcı ve Malt İçeceği

Emziren annelere zayıflama çayı , Emziren Anneler ? Bebekler için aksi bir durum söz konusu olmadıkça en iyi beslenme şekli anne sütü ile olandır. Doktorlar mümkünse en az 2 yıl anne sütünü önermektedir. Bu nedenle, genellikle annelerde “Acaba sütüm yetiyor mu?” ya da “Ya sütüm erken kesilirse?” gibi endişeler görülebilmektedir. Öncelikle, sütünüzün yeterli düzeyde gelmesinde stres düzeyinizin büyük pay sahibi olduğunu söylemekte fayda var. Bunun dışında elbette beslenmeyle anne sütünü arttırmak mümkün. Ancak beslenmeyle birlikte sütünüzü artırmaya yönelik en büyük desteğiemziren anne içeceğiverecektir. Bu içeceklerle anne sütünüzün hem kalitesini hem de miktarını artırabilirsiniz.
Kaynak

Emzirme döneminde zayıflama hapı kullanmamın bir zararı olur mu?

Emziren annelere zayıflama çayı , Merhaba.. Bi sorum olacaktı sizlere. Emzirme döneminde zayıflama hapı kullanan oldu mu? Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz? Kullanmam mı kullanmasam mı tedirginim, bebegime geçer mi, olumsuz etkiler mi?
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.