Tavsiye

En İyi Bulaşık Makinesi Hangisidir? 2021 Bulaşık Makinesi Tavsiyesi

En İyi Bulaşık Makinesi Hangisidir? 2021 Bulaşık Makinesi Tavsiyesi, Tavsiye bölümümüzde bu kez En İyi Bulaşık Makinesi Hangisidir? 2021 Bulaşık Makinesi Tavsiyesi başlıklı konumuzla siz değerli okurlarımıza faydalı bulunacağını düşündük.. En İyi Bulaşık Makinesi Hangisidir? 2021 Bulaşık Makinesi Tavsiyesi konumuzun ayrıntı kısmını sonuna kadar mutlaka okuyun..

En İyi Bulaşık Makinesi Hangisidir? 2021 Bulaşık Makinesi Tavsiyesi

Bulaşık makineleri şimdilerde bir evin olmazsa olmaz, ev aletleri içinde yerini aldı. Özellikle çok kalabalık ailelerin eli ve ayağı olan bulaşık makinesi ev aletleri, bireylerin hayatlarını bi hayli kolaylaştırıyor. Bulaşık makinesi aracılığıyla, bireylerin mutfakta harcadıkları zamanlarda yarıya iniyor. Bu bağlamda bizde paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza; en iyi bulaşık makinesi 2020 ile ilgili kısaca bilgiler vereceğiz ve bulaşık makinesi tavsiyesi vereceğiz.

Bulaşık Makinesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çok çeşitli tasarımlarıyla dikkat çeken bulaşık makinelerinde; hacim alanları, temiz yıkanmaları ve program özellikleri çok önem arz ediyor. Yukarıda da dile getirdiğimiz gibi, zamanın kazanılmasında bulaşık makineleri mühim rol oynuyor.

Kirli tabaklarla bardaklar, cam mutfak eşyaları, porselen takımları ve büyük, ufak olmak üzere birden fazla bulaşıkların temizlenmesinde bulaşık makineleri çok önem arz ediyor. Özellikle bulaşıklar yıkandıktan sonra kesinlikle üzerinde; parmak izleri, lekeler hiçbir biçimde kalmamalıdır. İşte o yüzden doğru bir makine alabilmek adına kesinlikle, bulaşık makinesi seçimine dikkat etmeniz gerekiyor.

Bulaşık makinesi önerisi almak istediğiniz de genelde; süreyi kısaltan ve çok iyi performans sağlanması olarak makineler belirtilir. Doğru ve en iyi bulaşık makinesi seçerken mühim olan birtakım hususlar mevcuttur. Bu hususlardan en mühimsi, tabi ki fonksiyonları ve işlevleridir diyebiliriz. Lakin mutfak dekorasyonu bağlamında da, model stiliyle birlikte rengi de çok mühim hale geliyor. Tabi ki sepetleri yüklenme miktarları da önemsenmelidir. Eğer çok fazla bulaşık makineye yükleyecekseniz, sepetlerde ki kaldırma güçleri de yüksek olması gerekiyor. Hatta su sarfiyatını düşürmeye yarayan sensörleri olan modellerde kesinlikle en iyi bulaşık makineleri içinde yer alıyor. Otomatik makinelerse, kullanımları yönünden kolay bir şekildetirlar. Ayrıca bunların bunun yanında, sepet alanları da kesinlikle esnek olmalıdır.

Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özellikle yeni ev hazırlayanların ilk kez aldıkları eşyaların başında, bulaşık makinesi kesinlikle geliyor. Bulaşık makinesi seçiminde kesinlikle, gereksiniminizı karşılamasına dikkat etmelisiniz.

Sizin işini görmeyecek veya aksatacak bir bulaşık makinesi almanın da hiçbir anlamı yoktur. Bulaşık makinesi seçiminde özellikle şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor:

  • Bulaşık makinesi seçerken aile bireylerinizi göz önüne alarak, kapasitesini ona göre seçmelisiniz.
  • Bulaşık makinelerinin bunun bunun yanında program sayılarına da dikkat etmelisiniz. Çok fazla program seçeneğiyle birlikte tekniği olan makineler herkese hitap etmeyebilir. Lakin tam tersi durumda olabilir.
  • En kaliteli bulaşık makinesi seçiminde mühim noktalar içinde su ve elektrik tüketimleri de geliyor. Az su ve elektrik faturası ödemek istiyorsanız o zaman; + olarak ifade edilen makineleri seçmeniz gerekiyor.
  • Bazı makinelerse çalışma esnasında çok fazla ses çıkarırlar. Bu seslerde hem sizleri hem de komşuları rahatsız eder. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına; sessiz ve gürültü düzeyleri bi hayli düşük olan modelleri kesinlikle seçmelisiniz.
  • Ayrıca uzun garanti süreleriyle birlikte servis ağlarının da çok olması da; bulaşık makinesi seçiminde bi hayli mühimdir diyebiliriz.

En İyi Bulaşık Makineleri 2020

 Sizler için en iyi bulaşık makinesi tavsiyesi bölümünü bir araya getirdik. Eğer hazırlamış olduğumuz bu tavsiyelere dikkat ederseniz kesinlikle pişman olmazsınız.

1. Miele  G6660 SCVi Tam Ankastre Bulaşık Makinesi Tavsiye

en iyi bulaşık makinesi miele

Her ne kadar makina fiyatı pahalıysa da yine de uzun süre kullanılmasıyla tüketicilere avantaj sağlıyor. Sağlam bunun yanı sıra da kaliteli malzemelerle tasarlanan makine, dayanıklılığını çok ispat etmiştir. Lakin ufak yerlerde oturuyorsanız arızalandığında servis bulamama sorununa karşı tercih etmenizi önermiyoruz. Bu dezavantajı dışında makinenin kesinlikle hiçbir olumsuz özelliği yer almıyor. Aksine donanımlarıyla çok fazla ilgi görüyor.

2. Bosch SMS46JI02T Serie 4 Solo A+++ 6 Programlı Bulaşık Makinesi

Bosch Bulaşık makinesi tavsiyesi 2020

En kaliteli beyaz eşya markası listesinde en üstlerde bulunan Bosch şifrketinın bulaşık makinesinin bu listede olmazsa olmazdı. Bosch bu ürününde 3’lü Hijyen Teknolojisi kullanmıştır. 3’lü Hijyen teknolojisine sahip bulaşık makinelerinin Ekstra Durulama, Ekstra Hijyen ve Machine Care opsiyonları ile bulaşıklarınızda ultra hijyen sağlamaktadır.
Ayrıca Hassas bardak koruma sistemi, bardak ve cam eşyalarınızın göz alıcılığını defalarca yıkamadan sonra bile korur. Özel bir kapakçık, otomatik olarak su sertliğini optimum düzeyde dengeleyerek sabit bir düzeyde tutar.

3. Profilo BM4225EG Bulaşık Makinesi Tavsiye

Profile bulaşık makinesi önerisi 2020

BM4225EG makinesi Profilo markası aracılığıyla üretilmiştir. Hijyen ve yarım yüklü ekstra opsiyonlarından bir araya gelen makinenin kazan malzemeleri de özellikle paslanmayan çelikten yapılmıştır. Ayrıca makinede; yük sensörleri, akıllı deterjan dozaj sistemleri, deterjan otomatiği, bardak koruma sistemi, BLDC motor teknolojisi özellikleri yer alıyor. Firma makinayı kullanıcıya, 36 ay garantili biçimde satışa sunuyor.

4. Samsung DW60M6072FW Bulaşık Makinesi Öneri

samsung en iyi bulaşık makinesi 2020

Bu bulaşık makinesinin 60 dakikalık kurutma, yıkama özelliği mevcuttur. Bu özelliğinden dolayı, az sayıda bulaşık yıkadığınız takdirde bile tasarruf rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Hatta makine, yarım yüklü ayarlarla da gözleri üstüne topluyor. Üstelik 24 ay garantili süresiyle çok fazla gözleri üstüne topluyor.

5. Vestel BM-1004X/BM-1004 A +++10 Programlı Bulaşık Makineleri:

en iyi bulaşık makinası tavsiye

BM-1004X/BM-1004 A+++10 serisinin en mühim özelliği, su ve enerjide ki sağladığı tasarruftur diyebiliriz. Gerek geniş bir şekilde yıkama teknolojisiyle gerekse diğer mühim program donanımlarıyla de, kullanıcılara çok fazla makine avantaj sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu