Tavsiye

En İyi Robot Süpürge Hangisi? Akıllı ve Robot Süpürge Tavsiyesi

En İyi Robot Süpürge Hangisi? Akıllı ve Robot Süpürge Tavsiyesi, Tavsiye bölümümüzde bu kez En İyi Robot Süpürge Hangisi? Akıllı ve Robot Süpürge Tavsiyesi başlıklı konumuzla siz değerli okurlarımıza faydalı bulunacağını düşündük.. En İyi Robot Süpürge Hangisi? Akıllı ve Robot Süpürge Tavsiyesi konumuzun ayrıntı kısmını sonuna kadar mutlaka okuyun..

En İyi Robot Süpürge Hangisi? Akıllı ve Robot Süpürge Tavsiyesi

Son zamanların yeni trendlerinden birisi olan robot süpürgeler artık her evde yer almaya başladı. Kullanımı o kadar kolay ki kanepeden kalkmanıza bile gerek yok. Yeni nesil bir ürün kategorisi gibi hissettirse de, evinizdeki tozu, evcil hayvan tüylerini ve diğer kalıntıları parmağınızı kaldırmanıza gerek kalmadan temizlemenize yol gösterecek birkaç iyi robot süpürge bulunmaktadır. Peki en iyi robot süpürge hangisi? Robot süpürge tavsiyesi arayan bireyler için en iyi robot süpürgeleri içeren bir liste bir araya getirdik ve tam anlamıyla aradığınız akıllı robotu bulmanıza yol gösterecek birkaç ipucu sağladık.

1. Roborock S5 Max

en iyi robot süpürge

Elektrikli süpürge tipi : Robot elektrikli süpürge ve paspas, Boyut : 350 x 350 x 97 mm, Fırçalar : 1x yan fırça, 1x zemin fırçası, Hazne kapasitesi : 0,46 litre, Paspas seçeneği : Mikrofiber, Çalışma süresi : 180 dakikaya kadar, Akıllı asistanlar : Amazon Alexa, Google Assistant

Roborock, en sevdiğimiz elektrikli süpürge üreticilerinden biridir. Birbiriyle harmanlanan modelleri ile geniş bir elektrikli süpürge yelpazesine sahiptir, fakat hali hazırdaki en iyi seçimimiz olan Roborock S5 Max’dir. Bu model, eski S6 modelinin bir çok özelliğine ek olarak zeminleri silmek için geliştirilmiş bir sisteme sahiptir. Sert zeminler ve paspas için en iyi robot süpürge olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu bunun yanı sıra test ettiğimiz en akıllı elektrikli süpürgelerden biridir. Bu temseyirci evinizin haritasını çıkardıktan sonra, onu odalara bölebilir ve girilmez alanlar seçebilirsiniz. İkincisi özellikle akıllıdır, çünkü S5 Max önce kuru alanları süpürebilir ve paspas özelliğini kullarak paspas yapabilir.

Roborock S5 Max Müşteri Yorumu

“Uzun araştırmalar ve farklı markalar arası karşı karşıya geldirmalar sonrası Roborock S5 max modelini almaya karar verdik.Robot süpürgede en mühim şeyin haritalama ve haritalamaya göre boş alan kalmadan uygun düz çizgi tarzı alanlar planlayarak (böylelikle aynı yerde dönüp durmadan) şarjıda verimli tercih ederek temizlemenin, temizleme zamanının (60 dk olanlar anca 2 oda temizleyebilir) ve bu sürede şarj azaldığında şarj ünitesine gelerek şarj olup hemde kaldığı yerden devam edebilmenin ve emiş gücünün (1600-2200 pa arası), hepa filtrenin (tozu dışarı vermemesi ,alerjili için kesinlikle bu filtreli tercih etmelisiniz), tek şarjla temizleyebildiği alan olduğunu öğrendik. Sitelerden İncelediğimiz marka ve modellerde haritalamanın poblemleri olduğunu (dolayısı ile birkaç oda temizleyemeden şarjı bitirdiği ),şarj sonrası kaldığı yerden devam etmediğini yada etse bile 3-4 saatlik şarj sürelerinin olduğunu gördük.S5 max haritalaması ve bu haritalamaya göre çizgi yol planlaması,şarj bitince kaldığı yerden temizliğe devam etmesi, kaldığı yerden temizliğe yetecek kadar şarjı hesaplayıp o kadar şarj olup kaldığı yerden temizliğe devam etmesi,2000pa kuvvetli emiş gücü, ister haritalanan tüm alan, ister oda seçilerek temizleme ve paspaslama (hatta temizleme ve paspaslamanın kaç kere bulunacağı 1-2-3 kere, yada paspaslama olmayacağı),girilmeyecek zone alan ve oda oluşturabilme (hatta halı bile seçebilme), yıkanabilir hepa filtre, özellikleri için tercih ettik.
10 gündür kullanıyoruz ..hanım robot süpürge istediğinde Ben gırgır tarzı temizlik yapabilir anca diye düşünerek pek taraftar değildim ama çöp kutusundaki topladığı toza ve temizlediği yerlere baktığımda normal hepa filtreli bir süpürge gibi temizlediğini gördüm. Tüm ayrıntı kısmını denedik..85 dk da bürüt 170 m2 evimizi temizliyor %35 de şarjı kalıyor. Anlık izleyebiliyorsunuz uygulamadan. hepsi müthiş çalışıyor. Paspaslaması da (paspaslamadan önce 3 kez süpürüyorsunuz) çok iyi. Hanım çok tatmin hatta eski temizlikçimizin adını vermiş robota!!”

2. Neato Botvac D7 Connected

robot süpürge tavsiye

Elektrikli süpürge tipi : Süpürge, Boyut : 319 x 336 x 100 mm, Fırçalar : 1x yan fırça, 1x zemin fırçası, Hazne kapasitesi : 0,7 litre, Paspas seçeneği : Hayır, Çalışma süresi : 120 dakika, Akıllı asistanlar : Amazon Alexa, Google Assistant

Neato Botvac D7 Connected, satın alabileceğiniz en akıllı robot süpürgeyi üretti. Bu modelde yeni olan, temseyirci için kullanılmayan alanları belirlemenize olanak tanıyan akıllı bir haritalama sistemidir ve cihazın, diğer alanları görmezden gelerek evin kullanmak istediğiniz bölümünü temiz tutmasını sağlar. Temseyirci, ilk temizliğinden sonra evinizin haritasını çıkardıktan sonra temizlemeyeceği alanları seçebilirsiniz. En kaliteli robot süpürgelerden biri olan Neato Botvac D7 Connected ‘in en büyük dezavantajı fiyatının çok pahalı olmasıdır.

3. Ecovacs Deebot N79s

robot süpürge önerisi

Elektrikli süpürge tipi : Süpürge, Boyut : 330 x 330 x 78 mm, Fırçalar : 2x yan fırça, 1x zemin fırçası, Hazne kapasitesi : 0,3 litre, Paspas seçeneği : Hayır, Çalışma süresi : 90 dakika, Akıllı asistanlar : Amazon Alexa ve Google Asistan

Bu modelle akıllı navigasyon ne yazık ki bulunmamaktadır. Bunun yerine, hareket eder ve mobilyalardan ve duvardan sekip başka tarafa gider. Bu bir temizleme döngüsünün listedeki diğer robot süpürgelere kıyasla daha uzun sürdüği manasına gelmektedir. Ecovacs Deebot N79S, zekadan yoksun olan özelliğini temizleme değerini telafi ediyor. Testlerimizin sonunda, sert zemininin ve halımızın müthiş derecede temiz olduğunu ve tozun büyük bir kısmının toplandığını gördük. Temizleme değeri olarak fiyatına göre en iyi robot süpürge olarak listemizde olmayı hakediyor.

4. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop – Akıllı Robot Süpürge

xiaomi en iyi akıllı süpürge

Elektrikli süpürge tipi : Süpürge, Boyut : 353 x 350 x 81.5mm, Fırçalar : 1x yan fırça, 1x zemin fırçası, Hazne kapasitesi : 0,6 litre, Paspas seçeneği : Nemli Temizleme, Çalışma süresi : 120 Dakika, Akıllı asistanlar : Hayır

Xiaomi değeri tartışılmaz bir marka artık. En kaliteli robot süpürge listesinde Xiaomi olmazsa olmazdı. Cihaz Xiaomi ailesinin en yeni üyelerinden birisi. Mijia 1C olarak da geçiyor. Hem ıslak hem de kuru temizleme yapabiliyor. Kısa sürede şarj olup uzun süre temizlik yapabiliyor. Şarjı azaldığında otomatik olarak kendi şarj ünitesine gidip kendini şarj edebilmektedir. Haritalama Özelliği yazılım güncellemesiyle geliyor. Ayrıca en büyük artısı listedeki diğer ürünler içinde en kolay temin edilebilen ve ucuz olan robot süpürge. Yedek parça ve garanti sorunu yok. Herhangi bir sorun durumunda Xiaomi Türkiye Garantisiyle direk garantiye kendiniz de gönderebilirsiniz.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Müşteri Yorumu

Müşteri Yorumu-1

“Şarjı %15 olduğunda dock’a gitti ve ~2 saatte %100 şarj oldu. Standart emiş gücünde ~80 dakikada 55m2 alanı bazı yerleri 3 defa geçerek temizledi. İnanılmaz başarılı biçimde bir temizlik gerçekleştirdi. Evimizde köpeğimiz olduğu için bu tarz bir cihaz şart olmuştu ve parasını sonuna kadar hakettiğini bize gösterdi. Deneme yapmak için 1 hafta evi süpürmedik. Robot 78 dakikanın sonunda 600ml kapasiteli temizlik haznesini sonuna kadar doldurmuştu. 1 haftada bu kadar kirleneceğine ihtimal vermezsiniz. Ya da bir sefer de bu kadar çok fazla kiri temizleyebileceğine..”

Müşteri Yorumu-2

“1) Haritalama var, güncelleme sonradan geliyor. Çok güzel bir özellik. Sağ üst köşede + işareti olan yerden bölgesel temizleme ayarı uygulayabilirsiniz.
2) Bazı zaman şarj ünitesini bulamıyor. Kolay bulması için şarj standının sağında ve solunda 50’şer cantimetrelik boşluk olması gerekiyor. 3) Haritalama için bütün evi süpürme için hazırlamanız gerekiyor. Şarj standa iken başlatıp bütün kapıları açmanız gerekiyor.
4) Deneysel özellikler menüsünden “harita kayıt modunu” açmanız gerekiyor.
5) Bütün temizlik geçmişini gözlemleyebilirsiniz.
6) Servis programı menüsünden yedek parçaların değişme zamanını gözlemleyebilirsiniz.
7) Uzaktan kumanda programı var. Komuta edebilirsiniz.
8) Yazılımı güncellerseniz son versiyonu kullanabilirsiniz.
9) Ek ayarlar menüsünden telefonun ana ekranına kısayol ekleyebilirsiniz.
10) Yardım menüsünden cihazla alakalı her türlü soruya Türkçe varabilirsiniz.
11) Mi Home uygulamasına kurduktan sonra Türkçe dilinde işlem uygulayabilirsiniz. Menü Türkçe.
12) Son 1.5 ayda yalnızca 1 defa büyük süpürge açıldı. Kesinlikle çok faydalı bir cihaz. Evimdeki en faydalı ürün dersem abartmış olmam. Özellikle çocuk varsa olağanüstü kolaylık sağlıyor.
13) Çok güzel bir temizleme yapıyor, çöp haznesi 0,6 litre. yeterli oluyor. Bazı zaman biraz alamadığı yerler oluyor. Lakin tekrar çalıştırınca çok temiz oluyor. 10 cm. derinliği olan her yere giriyor. Özellikle koltukların ve yatağın altını süpürgesi olağanüstü güzel bir şey. KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM. ÇOK MEMNUN KALINACAĞINA ŞÜPHEM YOK.”

Ayrıca bu ürünlerin dışında başka bir robot süpürge almayı kafanızı yoruyorsanız. En İyi Robot Süpürge Nasıl Seçilir? Robot Süpürge Rehberi yazımızı linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu