Tavsiye

En İyi Robot Süpürge Nasıl Seçilir? Robot Süpürge Rehberi

En İyi Robot Süpürge Nasıl Seçilir? Robot Süpürge Rehberi, Tavsiye bölümümüzde bu kez En İyi Robot Süpürge Nasıl Seçilir? Robot Süpürge Rehberi başlıklı konumuzla siz değerli okurlarımıza faydalı bulunacağını düşündük.. En İyi Robot Süpürge Nasıl Seçilir? Robot Süpürge Rehberi konumuzun ayrıntı kısmını sonuna kadar mutlaka okuyun..

En İyi Robot Süpürge Nasıl Seçilir? Robot Süpürge Rehberi

Günümüzde bir çok kişi artık çokca yaygınlaşan robot süpürgeler yaşamımızda yer etmeye başladı. İnternet sitelerinde onlarca marka ve model robot süpürgeler içinden en iyi robot süpürge nasıl seçilir? en iyi robot süpürge hangisi? kullanıcıların aklını kurcalayan sorular haline gelmiştir. Bizde sizin için robot süpürge rehberi niteliğinde en iyi robot süpürge nasıl seçilir? Robot süpürge seçerken nelere dikkat edilir? başlıklı bir rehber liste bir araya getirdik.

En İyi Robot süpürge Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

1.Boyut

Robot elektrikli süpürgeler kısa ve geniş veya uzun ve ince olma eğilimindedir. İlki, mobilyaların altına girmek için iyidir; ikincisi, dar boşluklardan geçmek için idealdir. Nihayetinde tasarım, uzlaşma etrafında dönen bir seçimdir ve bir temseyircinin ulaşamayacağı alanlar olacaktır, bundan dolayı sahip olduğunuz alan ve mobilya türüne en uygun şekli seçin.

2. Batarya

Pil ömrü bir dereceye kadar mühimdir: Pil ömrü ne kadar uzunsa, bir robot evinizin daha fazlasını temizleyebilir. Tipik olarak, robotlar hemen hemen 45 dakika dayanır, bu da hemen hemen büyüklükteki bir evin bir odası için yeterli gelmektedir. Lakin bazı robot süpürgeler şarj istasyonlarına geri dönüp şarj olarak temizliğe kaldıkları yerden devam edebilmektedirler.

3. Haritalama

Robot süpürgede en mühim özelliklerden biri haritalandırmadır. Çünkü haritalamaya göre boş alan kalmadan uygun düz çizgi tarzı alanlar planlayarak süpürgenin aynı yerde dönüp durmasını engellemiş olursunuz. Böylelikle hem temizliğiniz daha kısa bir süreder biter hemde şarjı daha verimli kullanmış olursunuz.

4. Çöp Kapasitesi

Robot elektrikli süpürgelerin geleneksel elektrikli süpürgelerden fazla daha ufak çöp torba kapasiteleri mevcuttur. Tipik olarak 0,3 ila 0,7 litre. Bundan dolayı bu süpürgelerin torbalarını sürekli olarak boşaltmanız gerekebilir.

5. Akıllı Özellikler

Uygulamalı bir robot elektrikli süpürge her zaman daha avantajlıdır. Akıllı telefon uygulamaları zamanlamayı ve kontrolü çok daha kolay hale getirir ve robotunuzun yanında olmasanız bile temizliğe başlayabilirsiniz. Hatta yerinizden bile kalkmadan temizliğe başlamak istiyorsanız Alexa yahut Google Asistan desteğine bakın.

6. Paspaslama

Birkaç robot elektrikli süpürge de, suyu zemine fışkırtarak ve ardından kiri silmek için mikrofiber bir bez tercih ederek paspaslama özelliği sunar. Bunlar lekelerinin daha fazla olduğu sert zeminlerde harika bir alternatif olabilir. Olumsuz yanı paspas takılıyken halıları süpüremezsiniz. Bu nedenle çok sayıda sert zemininiz varsa temizlik için paspaslı bir model arayın; Çoğunlukla halınız varsa, paspaslama özelliği olabileceken fazla fazla kullanılmayacaktır.

7. Yedek Parça

Çoğu robot elektrikli süpürge, uygulamanın takip etmesi gerekse de, genelde hemen hemen altı ayda bir değiştirilmesi gereken parçalara sahiptir. Elektrikli süpürgenizin en iyi durumda çalışmasını sağlamak maksadıyla yan fırçaları, ana zemin fırçalarını ve filtreleri değiştirmeniz gerekecektir. Paspaslayabilen bir elektrikli süpürgeniz varsa, mikrofiber bezleri farklı zamanlarda temizlemeniz gerekir: kumaş yumuşatıcı kullanmayın çünkü bu mikrofiberleri tıkar ve bezin etkili bir biçimde kiri toplamasını önüne geçer.

En İyi Robot Süpürge Hangisi? Akıllı ve Robot Süpürge Tavsiyesi için linkle tıklayarak robot süpürge karşı karşıya geldirmalarını içeren yazımıza inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu