Tavsiye

En İyi Televizyon Markası Hangisi? En İyi Tv Markası Sıralaması

En İyi Televizyon Markası Hangisi? En İyi Tv Markası Sıralaması, Tavsiye bölümümüzde bu kez En İyi Televizyon Markası Hangisi? En İyi Tv Markası Sıralaması başlıklı konumuzla siz değerli okurlarımıza faydalı bulunacağını düşündük.. En İyi Televizyon Markası Hangisi? En İyi Tv Markası Sıralaması konumuzun ayrıntı kısmını sonuna kadar mutlaka okuyun..

En İyi Televizyon Markası Hangisi? En İyi Tv Markası Sıralaması

Yeni bir televizyon almak şimdilerde artık daha zor olabilmektedir. Piyasadaki çok değişik modellerle nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. İşleri daha da karmaşık hale getirmek için yeni markalar son senelerda popülaritesini mühim ölçüde arttırdı. Bütün bu durumlar içinde hangi marka televizyon almalıyım ? veya en iyi televizyon markası hangisi gibi soruların cevabını bulmak müşteriler için karmaşık bir hale gelebiliyor.

Akıllı özelliklerden dizayna, her markanın kendi işini yapma şekli farklıdır. Her markanın ve televizyonun kendine özgü bir özelliği olabilmektedir. Türkiye’deki en iyi tv markası hangisi öğrenmek istiyorsanız içeriği okumaya devam edin. Siz kıymetli ziyaretçilerimize televizyon seçiminde işinizi kolaylaştırmak için en iyi tv markaları listesi bir araya getirdik.

Piyasada birden çok marka ve model var ve hepsi rekabet içinde Peki siz bu kadar marka içinde hangi televizyon markasını tercih etmelisiniz? Biz bu markaların kalite, işletim sistemi(Smart Tv), servis ağı ve müşteri tatminiyeti gibi bir çok açıdan kuvvetli ve zayıf yönlerini değerlendireceğiz. Bunun yanında en iyi televizyon markası hangisi? Ya da en iyi tv markası tavsiyesi gibi sorulara yanıt bulmuş oluruz.

1- Sony (Japonya)

en iyi televizyon markası Sony

1960 senesinde Sony ilk transistörlü TV ile piyasaya giriş yaptı. O zamandan beri her zaman teknolojinin en büyük TV üreticilerinden biri halini aldıler. 2018’de ürün gruplarını birleştirdiler ve bu durum tüketicilerin bir TV seçmelerini kolaylaştırdı. Sony, tüm pazarlara yayılmıştır ve çok temel 4k giriş düzeysi TV’den TV tutkunları için teknolojik olarak en gelişmiş OLED TV’lere kadar her ihtiyaç için bir ürüne sahiptir.

Sony, diğer üreticilere kıyasla sağlamlık ve görüntü değerine daha yüksek bir öncelik verir. Dizilişindeki tüm TV’ler sağlam bir yapıya sahiptir. Kaliteli görünüme ve düşük çözünürlüklü içeriğin müthiş bir biçimde yükseltilmesine sahiptir. Sony, televizyonlarının çoğunu Android TV 8.0’a yükseltiyor. Bu, çok sayıda uygulamayla Google Play Store’a ulaşım sağlamasının bunun yanında, önceki sürümü olan Android 7.0’dan çok daha bi hayli hızlı çalışır ve Sony’nin en büyük kusurlarından birini çözer: İşletim sistemi yanıtı.

Sony’nin 2018 ve yeni 2019 dizisi yalnızca 4k TV’leri içeriyor. Bunun yanında, Sony’nin kadrosunda bulunan herkesin gereksinimlerini karşılayacak TV’ler var. Ayrıca Tüm OLED’lerde yeni ‘X-Wide Angle’ katmanı aracılığıyla daha kapsamlı görüş açıları dahil olmak üzere aşağı yukarı her kullanımda müthiş performans sağlayan Sony’nin en iyi LED / LCD TV’sini , Sony Z9F’yi seçebilirsiniz .Bu yeni teknoloji Sony X950G’nin daha büyük varyantlarına da dahil edilmiştir.. Bu, 85 inç’e kadar çok büyük boyutlarda kullanılabilen ve çoğu insanı performansından tatmin edecek harika bir TV. En son, Sony serisinin alt ucundan, giriş düzeysi Sony X750F , geniş ekrana sahip IPS TV olarak ön planda gözüküyor açılar ve iyi resim değeri sunuyor.

Sony artık eskisi kadar sık televizyon çıkarıp popüler olmasa da ürettikleri tvler hala piyasadaki birden çok televizyondan daha kaliteli. Bundan dolayı en iyi televizyon markası listesinde birinci sırada yer almasını sağlıyor. Kalite olarak en iyi televizyonları üretiyor diyebiliriz ama servis ağı biraz zayıf kalıyor.

2- Samsung (Güney Kore)

Çamaşır makinesi öneri

Samsung, TV endüstrisinde iyi bilinmektedir. Küçük 720p bütçeli televizyonlardan son haftalarda piyasaya çıkan 8k birinci sınıf televizyona kadar geniş bir model yelpazesine sahiptir. Samsung modellerinin çoğunun görüntü değeri harika ve TV’ler, Samsung’un bu alandaki geliştirmeleri için yaptığı araştırmanın sonucu olan çok iyi akıllı özelliklerle donatılmıştır. Samsung’un akıllı platformu Tizen OS, piyasadaki en iyiler içinde. Samsung her sene performanslarını yükseltmek ve öne çıkmasını sağlamak maksadıyla TV’lerine yeni yenilikçi özellikler ekliyor. Samsung bu sene daha düşük kontrast oranı pahasına görüntüleme açıları geliştiren ‘Ultra Viewing Angle‘ teknolojisini tanıttı. En son modellerine, Samsung Q90R, Samsung Q80R ve 8k Samsung Q900R modeline dahil edildi.. Yakın gelecekte eklenen bir diğer ek ise, TV’nizi bir sanat eserine dönüştüren ‘Ortam Modu‘.

Samsung her zevke, her oda büyüklüğüne ve her cüzdana uygun TV’lere sahiptir. Samsung Q90R, etkileyici görüntü değeri, müthiş HDR performansı ve benzersiz oyun özellikleri ve sergilediği güçle şirketin amiral gemisi. Orta sınıf bölümde, yeni Samsung RU8000 müthiş bir oyun performansı sunuyor, fakat geçen seneki NU8000’in genel sergilediği güçle uyuşmuyor . Her iki TV de çeşitli boyutlarda gelir. Bütçe kategorisinde, Samsung, Samsung RU7100’ü  40 ” ile 75″ içinde değişen boyutlarda sunuyor . RU7100, bütçe fiyatına rağmen hala iyi bir görüntü değeri sunuyor ve daha pahalı modellerde bulunan aynı akıllı platformu kullanıyor.

Samsung televizyonlar genelde yenilikçi ve teknolojik gelişmeleriyle ünlüdür. Piyasada her kesime ve her bütçeye uygun televizyonlarını bulacaksınızdır. Bundan dolayı en fazla satış yapan televizyon markaları içinde. Samsung Televizyon markasının servis ve müşteri tatminiyeti yönünden tavsiye edilebilecek en iyi televizyon markası içindedır. Samsung tvler genelde tam bir fiyat performans canavarıdır. Bundan dolayı fazla tutuluyorlar.

3- LG (Güney Kore)

en güvenilir çamaşır makinesi markası
en güvenilir çamaşır makinesi markası

LG, OLED TV’leri üreten ilk TV üreticilerinden biridir. Yaygın teknoloji, TV’lerin ayrı ayrı pikselleri kapatmasını sağlar. Böylelikle müthiş siyahlar sunar ve resim değerini büyük ölçüde arttırır. LG’nin dizinin düşük kalitedeki TV’leri daha ucuz fakat performansları iyi değil. Bundan dolayı bütün modelleri kalitelidir veya bütün modelleri alanının en iyisidir diyemiyoruz.

Diğer markalarla karşı karşıya geldirıldığında LG LED TV’ler önceden bilgisi verildiğı gibi IPS panelleri aracılığıyla çok düşük giriş gecikmesine ve daha kapsamlı görüş açısına sahiptir. Bu özellikler PC monitörü olarak kullanmak için onları iyi bir alternatif haline getirir. Ne yazık ki düşük kontrast oranı siyahlar gri gibi görünmeye meyilli olduğu için karanlık oda performansını azaltıyor.

LG bunun bunun yanında birinci sınıf OLED TV’leriyle ünlüdür. Bunun yanında LG düşük bütçeli IPS TV’lerden başlayarak müthiş görüntü değeri ile pahalı ve bunun yanı sıra yüksek güçlü OLED TV’lere her bütçeye uygun televizyon üretmektedir. Mutlak en iyi kaliteyi sunan LG TV’ler 2019 OLED TV’lerdir. Şimdiye kadar, LG C9 ve E9 modellerini müthiş görüntü değeri, müthiş hareket yönetimi ve düşük giriş gecikmesi ile oyun performansı yönünden değerlendirdik. Üst orta sınıf bölümde, geniş görüş açılarına ve müthiş düşük giriş gecikmesine sahip.

LG televizyonlar da Samsung gibi televizyon piyasasında satış hacminin büyük bir bölümünü ele geçiren firmalardan biri. Geniş fiyat yelpazesi aracılığıyla her kesime televizyon satabilmektedirler. Hangi marka televizyon almalıyım sorusunu genelde Samsung ve LG marka televizyonları alırken yaşanmaktadır. Çünkü fiyat aralıkları ve özellikleri genelde birbirlerine yakın televizyonlar üretiyorlar. Aynı biçimde LG markası da televizyonlarında fiyat performans dengesini yakalamış durumda. Servis ağı gelişmiştir. Müşteri tatmin etme eğiliminde olan bir firmadır. Tv tavsiyesi isteyen bireylere genelde Samsung ve LG marka televizyonlar tavsiye edilir. Bunun nedeni fiyat performans yönünden uyumlu olmalarıdır.

4- Vestel (Türkiye)

Vestel 1984 senesinde Türkiye’de kurulmuş ve fabrikası Manisa’da bulunan beyaz eşya ve elektronik şirketidir. Vestel Replay TV adlı dünya çapında ilk kez kayıt yapabilen televizyonu üreterek yüksek teknolojiye verdiği önemi ve yenilikçiliği ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca Vestel televizyon piyasasında avrupa pazarının %23’lük bir bölümünü ürün ihraç etmektedir.

Vestel markası diğer beyaz eşya modellerinde pek tavsiye edilmeyebiliyor. Hatta bazı kesimler Vestel’e beyaz eşya hususunda ön yargıyla yaklaşabiliyor. Lakin televizyon hususunda bu durum çok değişik. Çünkü Vestel diğer beyaz eşya modellerinin aksine televizyon üretiminde çok kaliteli işler başarıyorlar. Vestel televizyon anakartlarını kendi üretiyor ve panel olarak LG’nin panellerini kullanıyor. Baktığınız zaman belki bazı modellerde LG ve VESTEL marka tvler içinde bir fark göremeyebilirsiniz.

Peki o zaman neden LG değil de Vestel almalıyız diye aklınıza getirebilirsiniz. Bunun net bir cevabı var UCUZLUK. Vestel her ne kadar LG’nin panellerini de kullanıyor olsa LG’ye göre daha ucuz televizyonlar üretip satıyor. Bir müşteri kararsız kaldığında genelde ucuz olanı seçme eğiliminde olmaktadır. Ucuz ve kaliteli bir televizyon istiyorsanız sizin için en iyi tv markası kesinlikle Vestel olacaktır. Yerli bir marka olduğu en iyi televizyon tavsiyesi olarak Vestel televizyonları almanızı öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu