Oyun ve Ekipman

Epic Games Fall Guys geliştiricisini satın aldı

Epic Games Fall Guys geliştiricisini satın aldı, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Epic Games Fall Guys geliştiricisini satın aldı başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Epic Games Fall Guys geliştiricisini satın aldı ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Epic Games Fall Guys geliştiricisini satın aldı

Epic Games bugün yaptığı bir açıklama ile Fall Guys geliştiricisi Tonic Games Group’u da bünyesine kattığını açıkladı. Çok bi hayli beğeni alan ve bi hayli popüler hale gelen bütün çok oyunculu oyunları bünyesine katarak ilerleyen devasa bir canavar imajı çizen Epic, bunun yanı sıra bütün bu oyunlar için aydınlık bir gelecek vaat ediyor. Bir örneğini önceden Rocket League’de görmüştük.

Epic Games Fall Guys geliştiricisini de bünyesine kattı

Epic Games web sitesinde yaptığı resmi açıklamada “Tonic Games Group’un Epic Games ailesine katıldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Tonic Games, çok bi hayli beğeni alan Fall Guys: Ultimate Knockout’un arkasındaki geliştirme şirketidir” ifadelerini kullandı. Daha önce de Rocket League geliştiricisi Psyonix’i bünyesine katarak oyunun anlık oyuncu sayısını birkaç kat artırmayı başarmıştı. Şimdi ise sıra Fall Guys’a geliyor gibi görünmekte. Epic’in bu kendinden daha ufak şirketleri bünyesine katma hamlesi, Epic Games Store’a da olumlu yönde yansımaya devam edecek gibi görünmekte.

Tonic Games kurucu ortağı ve CEO’su Dave Bailey de Epic bünyesine katılmalarıyla alakalı bilgilendirmede bulundu. “Tonic Games Group’ta sürekli olarak ‘herkes kendileri için yapılmış gibi hissettiren bir oyunu hak ediyor‘ deriz. Epic ile, bizim için yapılmış bir ev bulduğumuzu hissediyoruz. Olumlu etkisi olan, başkalarını güçlendiren ve zamana göğüs geren oyunları geliştirme ve destekleme misyonumuzu paylaşıyorlar ve biz onların personelleriyle güçlerimizi birleştirmek için daha fazla heyecanlanamazdık!”

Epic Games Fall Guys geliştiricisini satın aldı

Hali hazırda Fall Guys oynayan oyuncuların ise şuan için endişelenmeleri gereken bir durum yok. Oyunun tarzı veya yapısıyla alakalı büyük bir değişiklik ufukta görünmüyor. Epic Games önümüzdeki zamanda oyunu daha fazla platforma getirip daha büyük bir kitleye hitap etmek istediğini dile getiriyor. Hali hazırda PC ve PlayStation platformlarında yayına giren oyun yakında zamanda Nintendo Switch ve Xbox’ta da yayına girecek. Oyun ile alakalı aklınıza takılanlar için de hali hazırda bir blog sayfası hazırlanmış durumda, fakat sayfa şu anda bazı sorunlardan ötürü erişilebilir değil. Peki sizce Epic Games’in çok oyunculu oyunlar geliştiren şirketleri bünyesine katması uzun soluklu zamanda sektöre zarar verir mi? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu