Kasım 28, 2022

Evde Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? Doğal Çözümler

Kaynak

Tıkalı burun nasıl açılır? Evde doğal yollarla burun tıkanıklığı açma yöntemleri nelerdir?

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.
Kaynak

Geçmeyen burun tıkanıklığı evde doğal yöntemlerle nasıl açılır? Burun tıkanıklığına ne iyi gelir, nasıl geçer?

Burun tıkanıklığına ne iyi gelir? Burun tıkanıklığı şikayetleri özellikle mevsim geçişleri ve soğuk havaların gelmesi ile birlikte pek çok kişide görülebilen bir sorundur. Burun tıkanıklığı birçok farklı sebepten kaynaklanma birlikte, tetikleyicileriniz hangi sebepten kaynaklanırsa kaynaklansın sizi bulacaktır. Burun tıkanıklığına çözüm noktasında tıkanıklığın sebebine bağlı olarak tedavi uygulanması gerektiğinden bu konuda kulak burun boğaz doktoru ile irtibata geçebilirsiniz. Eğer mevcut bir burun eti büyümesi, geniz eti büyümesi gibi sebepler bulunuyorsa burun spreyleri ve ilaçları kullanmanız gerekebilir. Ancak burun eğriliği gibi durumlarda burun ameliyatı, hastanın bu durumdan ciddi anlamda rahatsız olması sonucu başvurulabilen başarılı bir yöntemdir. Peki, burun tıkanıklığına ne iyi gelir? Burun tıkanıklığı nasıl açılır
Kaynak

Burun tıkanıklığına ne iyi gelir? Burun tıkanıklığı nasıl geçer?

Burun tıkanıklığının ortadan kaldırılması, altta yatan asıl nedenin tedavi edilmesi ile mümkündür. Üst solunum yolu gibi sık görülen enfeksiyon durumlarına bağlı oluşan burun tıkanıklığı olgularında birkaç günü geçmeyecek şekilde hekim tarafından uygun görülen ve reçetelendirilen dekonjestan burun spreylerinin kullanımı fayda sağlayabilir. Bu uygulama dışında buhar inhalasyonu, ılık kompres uygulamaları, alerjik kaynaklı burun akıntılarında hekimlerin bilgisi ve reçetelendirilmesi dahilinde antihistaminik ilaç kullanımı, ortamın nemlendirilmesi veya sıvı tüketiminin artırılması gibi yöntemler de fayda sağlayabilir. Anatomik kaynaklı burun tıkanıklığı durumlarında ise cerrahi müdahale ile bu problemin ortadan kaldırılması sağlanabilir. Çokça merak edilen burun tıkanıklığı nasıl geçer sorusu bu şekilde cevaplandırılabilir.
Kaynak

Burun Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Evde Kesin Doğal Çözümler

Tıkanmış bir burun fiziksel olarak rahatsız ettiği gibi ruhsal olarakta canımızı sıkan bir durumdur. Burun tıkanıklığının nezle, grip gibi basit ve kolay geçen sağlık sorunlar sebebi olabileceği gibi; sinüs iltihabı, alerji veya iltihaplanmaya bağlı daha uzun süren tıkanmalarda bu duruma neden olabilmektedir.Hem yetişkinler hem de çocuklarda görülen burun tıkanıklıkları bebeklerde daha tehlikeli bir duruma sebep olur. Burun tıkanmasına öksürük, hapşırma, sinüs ve baş ağrıları, burundan ve gözden sıvı akışı, gece horlaması, hafif ateş gibi belirtiler eşlik edebilir. Burun tıkanıklığı tedavi edilmediği takdirde kulak enfeksiyonu, uykuyu alamama, yorgunluk gibi rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Tıkalı burnunuzu açmak için evde uygulayabileceğiniz bir çok method vardır.Biz de bu yazımızda burun tıkanıklıklarınızın açılmasını sağlayacak en etkili doğal yöntemleri konu edindik.
Kaynak

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Çözümü İçin 8 Yol – EvdekiBakicim Blog

Burnu tıkalı bebeğinizin uyuyabilmesi için, yatmadan önce bu yöntemlerin bir kombinasyonunu kullanın. Ayrıca yatağının bir tarafını hafifçe yükseltmek (bir havlu katlayın ve yatağın altına koyun) isteyebilirsiniz. Çünkü, kafası yüksekteyken uykuda solunumunu kolaylaştıracaktır. Ancak, Dr. Hotaling, bebeğin yatağında dönmesin kolay olduğunu, bu nedenle ona göz kulak olmanız gerektiğini belirtiyor.Bebeklerde burun tıkanıklığı ile bağlantılı olarak 38 °C veya daha yüksek ateşli bir ateş gelişiyorsa, çocuk doktorunuzla görüşün. “Bu daha ciddi bir şeyin habercisi olabilir.” diyor Dr. Hotaling. Ayrıca eğer çocuğunuzun yemek yeme ya da içme problemi varsa ya da tıkanıklık semptomları 10 günden fazla sürerse, çocuk doktorunuzla iletişime geçin. Bebeklerde burun tıkanıklığı ile baş etmek isteyen ebeveynleri bu faktörleri uygulamaları ise kesin çözüm sunmaktadır. Önerilen bu yöntemler herhangi bir fayda sağlamıyor ve bebek halen nefes almada zorluk çekiyor ise mutlaka bir uzmana danışılması gerekmektedir.
Kaynak

Görüntülemek için giriş yap

Hasta Olan Erkek Arkadaşını Mesajla Daha İyi Hissettirmek?

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.