Oyun ve Ekipman

Final Fantasy VII Remake PS5 sürümünden karşılaştırma videosu

Final Fantasy VII Remake PS5 sürümünden karşı karşıya geldirma videosu, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Final Fantasy VII Remake PS5 sürümünden karşı karşıya geldirma videosu başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Final Fantasy VII Remake PS5 sürümünden karşı karşıya geldirma videosu ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Final Fantasy VII Remake PS5 sürümünden karşı karşıya geldirma videosu

Final Fantasy VII Remake PS5 için geçtiğimiz ay açıklamalmuş ve bu açıklama ile birlikte Intergrade ek paketinin de geleceğini öğrenmiştik. Geçen yıl çıkan ve 2020 senesinin en iyi oyunları listesine girmeyi başaran oyunun PS5 sürümü FFVII Remake Intergrade olmuştu. Bu açıklama ardından bir dizi açıklamalar ile karşımıza çıkan Square Enix, bu sefer çok daha kapsamlı bir videoya yer verdi. Bu videoda da ilkinde olduğu gibi oyunun PS4 ve PS5 versiyonları içindeki değişikliklere odaklanıldığını göze çarpıyor.

Final Fantasy VII Remake PS5 için geliyor

Final Fantasy VII Remake Intergrade için geçtiğimiz yıl çıkan oyunun görsel olarak geliştirilmiş ve yeni bir görev eklenmiş versiyonu diyebiliriz. PS5’e geçerken görsel anlamda da bazı mühim değişikliklere imza atılmış ve açıklama videosunda da bunun üzerine durulmuştu. Yayınlanan yeni videoda da görsel tarafta çözünürlük ile birlikte ışın izleme gibi teknolojilerin oyuna eklendiğini göze çarpıyor. Bu sefer bu detaylar dışında karşı karşıya geldirma yönünden çok daha yüksek örneğe yer verildiğini göze çarpıyor.

Videoda sırasıyla kaplamalar, sis efektleri, ışıklandırma ve oyun modları üzerinde durulmuş. Daha önce sürekli olarak emsallarini gördüğümüz gibi oyunda Performans ve Grafik modu bulunacak. 1440P çözünürlüğe kavuşan oyunun Performans modunda 60 FPS olarak oynayabileceksiniz. Işın izleme ayrıntı kısmını aktifleştirecek olan kalite modunda ise oyun 30 FPS olarak çalışacak. Oyunun PS5 sürümü bunun bunun yanında Dualsense kontrolcünü haptik geri bildirim özelliğini de kullanacağı açıklanmıştı. Final Fantasy VII Remake PS5 versiyonu ile birlikte tabi ki yükleme sürelerinde de gözle görülür bir düşüş olacak.

[wpcc-iframe src=”https://www.youtube.com/embed/YVyic4U88TA” frameborder=”0″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ allowfullscreen]

Intergrade görevinde ise Remake sürümünde yer almasa da ana oyundan hatırlayacağımız Yuffie kişiliğini kontrol edeceğiz. Oyunun opsiyonel kaakterlerinden birisi olan Yuffie’nin yanındaki karakter ise bu oyun için yeni tasarlanan bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Eğer hali hazırda Final Fantasy VII oyununun PS4 versiyonuna sahipseniz oyunun PS5 sürümüne bedava olarak ulaşabilecek ve dilerseniz kayıt dosyalarınızı aktarabileceksiniz. Lakin Yuffie’nin olduğu görev değişik bir fiyat ile satılacak. Final Fantasy VII Remake PS5 sürümünün 10 Haziran 2021’de çıkacağını da hatırlatalım. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu