Aralık 8, 2022

Gaziantep Ozon Tedavisi Uygulayan Doktorlar

Ozon üç oksijen atomundan oluşan, oda sıcaklığında renksiz karakteristik kokulu bir gazdır. Ozon normal olarak doğada çok az miktarlarda bulunur. Bulutlu ve yağmurlu havalarda şimşek çakmasıyla oluşan yüksek elektrik arkları havadaki ozon yoğunluğunu artırır. Biz bunu yağmur ve toprak kokusu olarak hissederiz. Medikal Ozon ise %5 ozon ve %95 saf oksijen karışımından oluşmaktadır. Bu karışım özel bir jeneratör tarafından saf medikal oksijenden üretilmektir. Medikal Ozon tedavisi ile doku ve hücrelerin oksijeni en iyi şekilde kullanması amaçlanır.
Kaynak

Gaziantep’te Ozon Tedavi Merkezi Açıldı

Gaziantep’te sağlık alanında “ilklerin” uygulayıcısı olan Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde, Ozon Tedavi Merkezi hizmete alındı. Ozon Tedavi Merkezi’nde, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Fatih Erbağcı ve Dr. Serdar İncioğlu yönetiminde hizmet sunuluyor.
Kaynak

Ozon Terapi

1996’dan bugüne Gaziantep’de hizmet vermeye devam eden PanVet Veteriner Kliniği olarak, Şehitkamil’de açılan yeni binamızda değerli dostlarımıza sağlık hizmeti sunmaya devam edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Kaynak

Medical Point Gaziantep’ten Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamaları

Medical Point Gaziantep Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzm. Dr. Fatma Şeker: “Ozon Terapi, Kupa-Hacamat, Mezoterapi-CGF/PRP Uygulamaları, Akupunktur, Homeopati, Fitoterapi, Sülük tedavisi ve birçok uygulama GETAT’a dahil olmaktadır”İSTANBUL (AA) – Medical Point Gaziantep Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzm. Dr. Fatma Şeker, ‘Ozon Terapi, Kupa-Hacamat, Mezoterapi-CGF/PRP Uygulamaları, Akupunktur, Homeopati, Fitoterapi, Sülük tedavisi ve daha bir çok uygulama GETAT uygulamasına dahil olmaktadır. Bu uygulamalar, bedensel, zihinsel ve ruhsal hastalıklardan korunma, tanı koyma, ve tedavi etmek amacıyla yapılabileceği gibi sağlığın korunması amacıyla da kullanılabilir.’ ifadelerini kullandı.
Kaynak

GAZIANTEP OZON TEDAVISI VE OZON TERAPI / DOKTOR (Hospital)

GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR is located at: İncili Pınar, Gazi Muhtar Paşa Blv., 27090 Şehitkamil/Gaziantep, Turkey.You can try to calling this number: +90 506 835 59 61 What are the coordinates of GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR?
Latitude: 37.0706201
Longitude: 37.3675643
Kaynak

Muhammed Fatih Sabuncu

Ağrı Hekimliği
Akupunktur
Ozon tedavisi
Nöralterapi
Proloterapi
Mezoterapi
Hacamat
Manuel Terapi
PRP
CGF – CD34
Nogier kulak akupunkturu
Yamamato mikrosistem akupunkturu (YNSA)
Kinezyolojik Bantlama
Biyoenerji

Kaynak

Gaziantep Ozon Terapi Doktorları

Gaziantep en iyi ozon terapisi uzmanlarından ücretsiz randevu al ve yorumları incele, detaylı bilgi edin.
Kaynak

GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR

Şehitkamil GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR

GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR firması, Gaziantep / Şehitkamil ilçesinde ki İncili Pınar mahallesindedir. Gaziantep ‘da Diğer arayanlar için GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR adresi: İncili Pınar, Gazi Muhtar Paşa Blv., 27090 Şehitkamil/GaziantepGAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR, Diğer olarak hizmet vermektedir. Gaziantep ilinde Şehitkamil ilçesinde olan GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR, Diğer dir. Şehitkamil ilçesinde Diğer arandığında GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR, Diğer olarak hizmet vermektedir. Gaziantep da Şehitkamil ilçesinde Diğer için iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
Kaynak

Ozon Tedavisinin Bilinmeyen Faydaları

Ozon tedavisinin uzun yıllardır yaygın olarak kullanılan tamamlayıcı bir destek tedavisi olduğunu belirten Liv Hospital Gaziantep Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Uzm. Dr. Başak Öğüt Perktaş ozon tedavisinin bilinmeyen faydaları hakkında bilgilendirmede bulundu.Ozon tedavisinin bağışıklık sistemini düzenleyip güçlendirerek enfeksiyonlara karşı vücut direncini artırdığını belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Başak Öğüt Perktaş, “Ozon kaslarda biriken toksini giderme özelliğiyle kaslarda gevşemeye yol açar; bu sayede gevşeyen kaslar yumuşar ve esneklik artar, eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir, damarları yeniler ve tansiyonu düzene sokar. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir, yüksek kan şekerini düşürür, mikrobik hastalıklarda bakteri ve virüslerin öldürülmesi sağlar” dedi.
Kaynak

Ozon Tedavisi Nedir, Hangi Hastalıklarda Uygulanır?

Üç oksijen molekülünün birleşmesi ile ortaya çıkan ozon gazı, organik yapıdaki bileşikleri oksitleyerek bozma potansiyeline sahip en güçlü kimyasallardan biridir. Sağlıklı atmosfer yapısını bozan ve solunum yolu ile vücuda alınması durumunda pek çok doku ve organ üzerinde toksik etkiler gösteren bu kimyasal bileşen aynı zamanda virüs ve bakteri gibi zararlı organizmalar üzerinde de etkilidir. Bu özelliğinin keşfinden sonra ilk olarak dezenfeksiyon amacıyla yüzey temizliği gibi alanlarda kullanılan ozon gazı günümüzde ise antiseptik etkisinin yanı sıra ağrı kesici, iltihap giderici ve bağışıklık fonksiyonunu düzenleyici etkileri ile medikal alanda pek çok branşta tercih edilmektedir.Ozon gazı canlı organizma ile temas ettiğinde hızlı şekilde moleküler oksijene ve oksijen radikallerine dönüştürülür. Vücutta hafif düzeyde bir oksidatif strese yol açan bu durum organizma tarafından bir tehdit olarak algılanır. Bunun sonucunda antioksidan olarak adlandırılan savunma sistemlerinde görev alan enzimler uyarılır ve etkilenen bölge oksijenden zengin hale getirilerek toksinlerden arındırılır.
Kaynak

GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR

Firmanıza değer veriyor, firmanızı binlerce potansiyel müşteri ile buluşturarak iş hacminizi arttırıyoruz. Sizde işletmenizi global dünyaya açmak için hemen web sitemize kayıt olabilir ve fırsatlarımızdan faydalanabilirsiniz
Kaynak

GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ

GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR is headquartered in Gaziantep. The address of the GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR is İncili Pınar, Gazi Muhtar Paşa Blv., 27090 Şehitkamil/Gaziantep, Turkey.You can be contacted at: +90 506 835 59 61. You can refer to a few comments below before coming to this place. There are 219 related addresses around GAZİANTEP OZON TEDAVİSİ VE OZON TERAPİ / DOKTOR already listed on soamaps.com

Kaynak

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde ‘Ozon Tedavisi’ Anlatıldı

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde, halka açık konferanslar kapsamında, Dr. Erbağcı ve Dr. Serdar İncioğlu tarafından ‘Ozon Tedavisi’ konusu anlatıldı. Doğanın kendini temizleme yöntemi olan ozonun Güney Kutbu’ndaki delik sayesinde kamuoyu tarafından öğrenildiğini ifade eden Dr. Erbağcı, “Oysa 2. Dünya Savaşı sırasında Almanlar ozonun sağlık ve performans artırıcı gücünü keşfetmiş ve savaş pilotlarının bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek amacıyla kullanmıştır” dedi.

Almanya, İngiltere, ABD, Japonya ve Brezilya gibi pek çok ülkede sadece ozon tedavisi yapan özel hastaneler olduğunu anlatan Dr. Erbağcı, İtalya’da üniversitede özel kürsüsü olan ozon tedavisinin, Almanya’da 8 bin hekim tarafından uygulandığına dikkati çekti.

Ozonun oksijenin yüksek enerjili hali olduğunu ve oksijen gibi solunum yoluyla verilemediğini kaydeden Dr. Erbağcı, “Ozon güçlü oksidasyon özelliği ile saf halde solunursa, belirli bir dozdan sonra akciğerleri tahriş eder. Ancak deri ve dokulardan emilimi çok kolaydır. Bu nedenle ozon tedavisi, genel olarak kanın ozonlanması yoluyla yapılmaktadır” diye konuştu.

TAMAMLAYICI TEDAVİ OLDUĞU HASTALIKLAR
Ozonun tamamlayıcı tedavi olarak kullanıldığı hastalıklar hakkında bilgiler veren Dr. Serdar İncioğlu ise şöyle konuştu: “Damar hastalıkları, romatizmal şikayetler, felç, Hepatit B ve C, kanser, hipertansiyon, şeker hastalığı ve buna bağlı komplikasyonlarda tamamlayıcı tedavi olan ozon, yaşlanmayı geciktirici, kronik yorgunluk ve isteksizlikte, bağışıklık sistemini güçlendirmede ve cilt hastalıklarında, parkinson ve bunamada, erkeklerde dolaşım bozukluğuna bağlı cinsel yetersizlikte ve yaşam kalitesini
artırmakta kullanılmaktadır.

Kanser hastalarında aktive edilmiş oksijen bağışıklık sistemini uyararak, beyaz kan hücrelerinin antikanser aktivitesini artırıyor. Böylece kanın dolaşımı da artarak, alyuvarların en uzak yerlere ulaşması sağlanıyor. Kanserin en önemli nedeni oksijensiz yaşamdır. Kanser hücreleri oksijensiz yaşayabilir, kendi mekanizmasını oluşturabilir. Tüm kanser türlerinde kemoterapi ve radyoterapiye ek tamamlayıcı tedavi olarak ozon çok yararlı sonuçlar vermektedir”

Ozon uygulamaları hakkında görüntüler eşliğinde bilgiler veren Dr. Erbağcı ve Dr. İncioğlu, hiçbir yan etkisi ve komplikasyonu olmayan ozon tedavisinin, şu ana kadar hastalar üzerindeki sonuçlarının memnuniyet verici olduğunu, Gaziantep’e böyle bir hizmeti ilk kez Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nin getirmesinden mutluluk duyduklarını dile getirdiler.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.