Oyun ve Ekipman

GeForce Now fiyatları arttı, Türkiye fiyatı artık en ucuzu

GeForce Now fiyat aralıkları arttı, Türkiye fiyatı artık en ucuzu, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde GeForce Now fiyat aralıkları arttı, Türkiye fiyatı artık en ucuzu başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde GeForce Now fiyat aralıkları arttı, Türkiye fiyatı artık en ucuzu ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

GeForce Now fiyat aralıkları arttı, Türkiye fiyatı artık en ucuzu

GeForce Now fiyat aralıkları uzun süredir tartışma konusu. Türkiye’de GFN powered by Game+ adı altında verilen abonelik hizmeti çıktığı günden bu yana büyük eleştiri topluyor. Globaldeki fiyatının kur farkına rağmen fazla uygun kaldığı Türkiye fiyat aralıkları artık dünya çapında bu aboneliğe erişebileceğiniz en ucuz fiyatlar oldu. Haliyle Nvidia globaldeki Türk kullanıcıları Türkiye sunucusuna geçirme kararında geri adım atsa da, hala sitede zorunlu geçiş ibaresi yer alıyor.

GeForce Now fiyat aralıkları yükseldi, Türkiye fiyatı artık en ucuzu oldu

Türkiye fiyat aralıklarının düşmesini beklerken globalde fiyat aralıkların yükselip GeForce Now’un en uygun halinin ülkemizde olması biraz trajik. Amerika için abonelik fiyatları 9,99 Dolar bandına çıkarken Almanya’da da 8,99 Euro olarak güncellenmiş. Basit bir matematikle Türkiye’den bir kullanıcı Amerika sunucularında GeForce Now kullanıcı hesabı almak isterse bugünün kuruyla 73,62 Türk Lirası ödemeli. Amerika sunucularında alacağı verimi de göze alırsak Türkiye sunucusuna 74,9 TL ödemek mantıklı bir seçim olacaktır. Aynı zamanda Almanya sunucusunda abonelik hizmeti almaya kalkarsanız 78,99 TL gibi bir ücret ödeyeceksiniz.

GeForce Now fiyatları arttı, Türkiye fiyatı artık en ucuzu

GeForce Now fiyat aralıkları ülkemizde düşecek diye bekliyorduk, fakat işler hiç beklediğimiz gibi olmadı. Fiyatları yüzünden eleştirilen GFN powered by Game+ hizmeti şu anda Türkiye’deki oyuncular için en uygun seçenek halini aldı. Üzülsek mi, sevinsek mi bilemedik açık söylemek gerekirse. Görünen o ki tıpkı konsol ve konsol oyunları gibi GFN de ülkemizdeki gelir düzeyi farkı engeline takılacak. Hizmeti kullanabilmek için en az 25mbps hızında internetiniz ve aylık verebilecek 74,9 TL paranız olması gerekiyor.

Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta globalden Türkiye sunucularına zorunlu geçiş kararı alınmıştı. Bunun üzerine birkaç gün sonra Nvidia’nın gönderdiği maillere göre geri adım atıldığını söylemiştik. Lakin o günden bu yana gerek sosyal platformda gerekse çevremizde hesapların taşınacağına yönelik mail alan insanlar oluyordu. Şimdi sebebi bi hayli net biçimde anlaşılıyor. Avrupa ve Amerika sunucularına ülkemizden bağlanmayı deneyen kullanıcılar olabileceken giriş gecikmesi ve kalite düşüşü yaşayacaktır. Zaten artık buna gerek kalmadı, 74,9 TL fiyatıyla GeForce Now fiyat aralıkları an itibariyle en uygun biçimde ülkemizde sunuluyor. Bu da ileriye yönelik fiyat düşüşüne dair umudumuzu kaybetmemizle sonuçlanacak gibi görünmekte. Dediğimiz gibi, sevinsek mi? Üzülsek mi? Bilemedik. Peki siz abonelik hizmetinin globalde git gide artan fiyat aralıklarıyla mevcut durum ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu