Oyun ve Ekipman

GeForce Now global hesaplar için zorunlu geçiş kararı açıklandı

GeForce Now global hesaplar için zorunlu geçiş kararı bilgisi verildi, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde GeForce Now global hesaplar için zorunlu geçiş kararı bilgisi verildi başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde GeForce Now global hesaplar için zorunlu geçiş kararı bilgisi verildi ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

GeForce Now global hesaplar için zorunlu geçiş kararı bilgisi verildi

NVidia’nın bulut tabanlı oyun sistemi GeForce Now için enteresan, daha doğrusu beklenen bilgi geldi ve global kullanıcıların Türkiye sunucularına yönlendirileceği yaşandı. Sistemi globalde kullanan GeForce Now kullanıcıları sabah saatleri civarından bu yana almaya başladıkları mail ile bu enteresan kararı öğrenmeye başladılar.

GeForce Now global hesaplara Türkiye sunucuna geçme zorunluluğu geldi

GeForce Now için aslında her şey güzel başlamıştı diyebiliriz. Hatırlarsanız globalde geçtiğimiz yıl çıkan GeForce Now için NVidia bir açıklama yapmış ve Turkcell Game+ ile bir ortaklığa gidilerek sunucuların Türkiye’de de açılacağını duyurmuştu. Bu sevindirici haber ardından geçtiğimiz ay GeForce Now Türkiye sunucuları için bir deneme süreci de başladı. 15 Mart itibari ile bu süreç sona erecek ve ön kayıt olan kullanıcılar başta olmak üzere Türkiye sunucusu faaliyete geçmiş olacak.

Tabi merakla bekleyiş geçtiğimiz hafta açıklanan GeForce Now Türkiye fiyatı ile birlikte yerini tartışmalara bırakmıştı. Basic paketinin ücretsiz bulunacağı bu açıklamaya göre Premium paket fiyatı aylık 74.9 TL olarak belirlenmişti. Ayrıca lansmana özel olarak 3 aylık bir paket fiyatlandırılmasının da 149.7 TL bulunacağını öğrenmiştik. Fiyat açıklamasının globalde geleceği gösterilen zamdan önce ortaya çıkması doğal olarak büyük tepkilere yol açtı. Daha uygun bir fiyat beklerken, beklenenden yüksek bir fiyatla karşılaşılması oyuncuların tepkisini çekti.

Global hesaplara ne olacak?

Bu fiyat açıklamasının ardından en fazla araştırılan konulardan birisi de global hesapların durumu olmuştu. Türkiye fiyatının açıklanmasının ardından global hesapları kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılara ise üzücü haber bu sabah verildi. Kullanıcılara atılan bu maile göre global hesabı olanlar 3 Mayıs’a kadar sistemi kullanmaya devam edebilecekler. Lakin bu tarihten sonra ise Türkiye sunucusuna geçmek zorunda kalacaklar. Bu geçiş sürecinde daha avantajlı bir fiyatlandırma yapılacağı belirtilse de bu hususta tam detay halen verilmemiş. Daha kötüsü ise geçiş yapmak istemeyen kullanıcıların sistemden çıkarılacak olması. Ücret iadesine rağmen kullanıcıların seçim şansının olmadığını göze çarpıyor.

GeForce Now global hesaplar için zorunlu geçiş kararı açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu