Oyun ve Ekipman

Ghost of Tsushima geliştiricileri adanın ‘Turizm Elçisi’ oldu

Ghost of Tsushima geliştiricileri adanın ‘Turizm Elçisi’ oldu, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Ghost of Tsushima geliştiricileri adanın ‘Turizm Elçisi’ oldu başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Ghost of Tsushima geliştiricileri adanın ‘Turizm Elçisi’ oldu ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Ghost of Tsushima geliştiricileri adanın ‘Turizm Elçisi’ oldu

Video oyunları endüstrisinin kapsayıcı gücü yine karşımızda. Ghost of Tsushima geliştiricisi Sucker Punch ekibi ve işe müdahil olan bütün SIE çalışanları, Tsushima adasının “Turizm Elçileri” oldular. Tsushima Belediye Başkanı yaptığı bir açıklamayla hepsine teşekkürlerini sunarken, oyuna övgüler saçmayı da ihmal etmedi. İşte içimizi ısıtacak, oyun sektörünün gücünü bir kez daha gözler önüne serecek güzel bir haber!

Ghost of Tsushima, Tsushima Belediye Başkanı’nın favori oyunu

Gerçek Tsushima adası, Ghost of Tsushima geliştirici ekibinin iki kıdemli üyesine prestijli bir ödül verdi. Oyun yönetmeni Nate Fox ve kreatif direktörü Jason Connell’in, Nagazaki’deki Tsushima şehrinin daimi turizm eçileri bulunacağı açıklamaldu. Tören, seyahat kısıtlamaları sebebiyle dijital olarak yaşanacak ve iki isme ödül ve birer teşekkür mektubu verilecek.

Şehir, bu olayı kutlamak ve adanın mühim simge yapıları ile ilgili daha fazla ses getirmek için Sony Interactive Entertainment ile yeni bir turizm kampanyası üzerinde iş birliği yapacağını açıkladı. Belediye Başkanı Hiroki Hitakatsu yaptığı bilgilendirmede, iki mühim isme neden ödül verdiklerini açıkladı.

“Fox ve Connell, Tsushima’nın adını ve tarihini tüm dünyaya harika bir biçimde yaydılar. Çoğu Japon bile Gen-ko döneminin tarihini bilmiyor. Dünya söz konusu olduğunda ise Tsushima’nın adı ve yeri tam anlamıyla bilinmemekte. Bundan dolayı hikayemizi böylesine müthiş grafiklerle derin bir biçimde anlattıkları için onlara ne kadar teşekkür etsem azdır.”

Ayrıca Belediye Başkanı, ödülün geçmişte tanınmış Japonlara verilirken “eserleriyle Tsushima’nın tarihini ve ismini yayan” birine ilk kez verildiğini açıkladı. Yeni bir turizm elçisi ataması artık “Bay Jason ve Bay Nate bu ünvana sahip olmayı istemeyene kadar” dedi. Oyunun isminde Tsushima’nın geçtiğini öğrendiğinden beri onları bu role atama hususunda düşünüyormuş.

Ghost of Tsushima geliştiricileri adanın 'Turizm Elçisi' oldu

Ayrıca Hitakatsu “Onları gelecekte bir şey yapmaları için görevlendirmedim. Sucker Punch Productions ve SIE aracılığıyla dünyanın her yerinden burayı eserleriyle öğrenmiş, görmek, bilmek ve buraya gelmek isteyen insanlardan Tsushima’yı duyuyorum” dedi.

Seyahat kısıtlamaları kaldırıldığında, Belediye Başkanı Hitakatsu, Fox, Connell ve tüm diğer Sucker Punch ekibini Tsushima’veyavet etmek istediğini dile getirdi.

Sucker Punch, Ghost of Tsushima’yı geçtiğimiz yıl piyasaya sürmesinin ardından büyük başarı yakalamıştı. Orijinal bir IP lansmanı için yeni bir rekora imza atan Sony’ye göre açık dünya PS4 oyununun satışları, ilk üç gününde dünya çapında 2,4 milyon kopyayı geçmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu