Oyun ve Ekipman

Gothic Remake geliştirme süreci devam ediyor

Gothic Remake geliştirme süreci sürdürmekte, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Gothic Remake geliştirme süreci sürdürmekte başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Gothic Remake geliştirme süreci sürdürmekte ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Gothic Remake geliştirme süreci sürdürmekte

Geçen senelerda THQ Nordic, Piranha Bytes’ın kült 2001 RPG’si olan Gothic için sürpriz bir remake demosu yayınlamıştı. Demo, aslında Gothic oyunu için bir remake sürümüne hayranların ne kadar istekli olduğunu ölçmek için yayınlandı. Bu nabız yoklamasının neticesinde ise yayıncı, Barcelona’da oyunu geliştirmek için yeni bir stüdyo kurduğunu açıkladı.

Gothic Remake geliştirme süreci tüm hızıyla sürdürmekte

Gothic aslında 2001 standartlarına göre grafik anlamında öne çıkan bir yapım olmamıştı. Lakin seçimlere dayalı ve sonuç odaklı hikaye anlatımı bütün noksanlıklerini gölgede bırakmaya yetmişti. Oyunun karmaşıklığı, modern standartlara göre bile hala etkileyici. Aynı zamanda sabır ve merakı ödüllendirmeyi seven bir oyun olduğunu da aktarabiliriz.

Gothic Remake, oynanabilir demonun yayına girmesindan iki ay sonra, geçen sene Şubat ayında onaylandı. THQ Nordic’ten yapılan bir açıklamaya göre Alkimia Interactive, çalışmada çalışmak üzere 2020’de kuruldu ve şu anda Barselona’da 35’ten fazla kabiliyetli geliştiriciyi istihdam ediyor. Stüdyo, şu anda düzey tasarımcısından test uzmanına kadar değişen en az 16 geliştirme rolü için çalışan arıyor.

Gothic Remake geliştirme süreci devam ediyor

Duyuru, bunun yanı sıra geliştirme sürecinin tüm hızıyla ilerlediğini ve oyunla alakalı daha fazla şeyin önümüzdeki birkaç ay içinde ortaya çıkacağını dile getiriyor. THQ Nordic, Şubat ayında projeye yeşil ışık yaktığında geliştirme sürecinin “toplulukla birlikte, şeffaf ve açık bir üretim” olmasını istediğini söylemişti. Piranha Bytes’ın bi hayli beğeni alan oyununun yeniden yapım sürümü için yeni detaylar yakında zamanda gelecek.

Ayrıca Gothic Remake sürümünün gerçekten orijinal oyuna kıyasla müthiş göründüğünü de belirtmek gerekiyor. Alt taraftaki videodan kıyaslamayı izleyebilirsiniz. Peki sizin bu yeniden yapım sürümü ile ilgili görüşleriniz nelerdir? Remake nasıl görünüyor veya gerekli miydi? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

Gothic Hakkında

Alman şirketi Piranha Bytes aracılığıyla geliştirilen ve PC için çıkan tek oyunculu bir RYO oyunudur. İlk önce Mart 2001’de Almanya’da yayınlandı. Bundan sekiz ay sonra, 23 Kasım 2001’de Kuzey Amerika sürümüne ve 28 Mart 2002’de de Polonya sürümüne geçildi. THQ Nordic aracılığıyla yayına giren oyun serinin başlangıcı olup, seri bir çok ana ve yan oyuna sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu