Oyun ve Ekipman

GTA Online yükleme süresi kısaltan mod resmiyete geçiyor

GTA Online yükleme süresi kısaltan mod resmiyete geçiyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde GTA Online yükleme süresi kısaltan mod resmiyete geçiyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde GTA Online yükleme süresi kısaltan mod resmiyete geçiyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

GTA Online yükleme süresi kısaltan mod resmiyete geçiyor

Rockstar Games, GTA Online için berbat olan yükleme süresi sorununu çözen hayran yapımı bir çözümün, önümüzdeki bir güncellemede resmiyet kazanacağını doğruladı. Geçen haftalarda da haberini yaptığımız bu durum Rockstar aracılığıyla fark edilmiş olacak ki, şimdi oyuna yeni bir güncellemeyle eklenecek. Bilmeyenler için hemen kısaca söz edelim, gelecek güncelleme ile oyunun yükleme ekranlarında geçirdiğiniz süre, yüzde 70 kadar azalacak.

GTA Online yükleme süresi artık %70 kısalıyor

Mart ayının başlarında tostercx’ten gelen -şimdi t0st- mod, oyunun yükleme sürelerini büyük ölçüde kısaltıyordu. Bunun bunun yanında, optimizasyon kodu oyuna dahil edildikten sonra yükleme hızı hemen hemen %70 oranında artmıştı. Bunun gündelik kullanım için uygun olmadığını, sorunlar yaşanabileceğini de söyleyen t0st, kodu GitHub üzerinde yayınlamıştı.

İşin arka planını merak eden oyuncular için t0st, teknik boyutunu ve neyin yanlış olup nasıl düzeltildiğini de anlatmıştı. Oldukça teknik bir konu, fakat kısa halde özetlemek gerekirse, GTA Online yükleme süresi oyunu başlatırken CPU’nun tek iş parçacığı tercih ederek darboğaz yapmasıydı. Hatta tostercx bu konu için çok iddialı bir söylemde de bulunmuştu. “Tek bir Rockstar geliştiricisinin çözmesi bir günden fazla sürmez” demişti.

GTA Online yükleme süresi kısaltan mod resmiyete geçiyor

Görünen o ki bundan biraz fazla sürdü, fakat Rockstar t0st’un eldeki verilerin ın doğru olduğunu ve bir düzeltmenin yolda olduğunu doğruladı. Ayrıca şirket yaptığı bilgilendirmede “Kapsamlı bir araştırmanın ardından, oyuncunun aslında GTA Online’ın PC sürümü için yükleme süresi ile alakalı geliştirilebilecek bir oyun kodunun bir yönünü ortaya koyduğını doğrulayabiliriz” dedi. “Bu incelemenin bir sonucu olarak, yakında zamanda çıkacak bir oyun güncellemesinde uygulanacak bazı değişiklikler yaptık.”

Rockstar Games, t0st’a teşekkür etti

Rockstar halen yapılan düzeltmenin yüzde 70’lik bir azalma sağladığı konusunu kesinlikle doğrulamış değil. Güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili da halen net bir tarih verilmedi. Lakin t0st ile iletişim halinde olduklarını ve “çabaları için kendisine tekrar teşekkür etmek istediklerini” dile getirdiler. Umarız ki t0st’u paraya boğarlar çünkü o senelerdır GTA Online yükleme süresi sorunu yaşayan oyuncular için adeta hızır gibi yetişti. Sizler de görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Güncelleme(16.03.2021): Rockstar’ın “Bounty Bug” programı kapsamı içinde t0st’a şirket tam 10.000 dolarlık bir ödeme yapmış. Sadece mühim güvenlik buglarını bulanlara verilen bu ödülü tost’a da vermişler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu